göz flörtü erkeklerin doğasında var

*Gizemli Kıs*

Yeni Üye
Üye
göz flörtü erkeklerin doğasında var
eşim başka kadınlara bakıyor kocam başka kadınlara bakıyor
Erkeler konusunda en çok müzdarip ve çaresiz olduğumuz konulardan biri “göz flörtü” yapmaları. Otobüste, trende, kafede, yolda, sinemada, orada burada her yerde gözleri ile etrafı tarama halindeler.

Kadınların bu konuda iki tip şikayeti oluyor;

-Tanımadığım bir adamın bana dik dik bakması çok rahatsiz ediyor.
-Erkek arkadaşım sürekli etraftaki kadınları süzüyor.
Her iki durumda çok rahatsız edici.
Tanımadığınız bir erkeğin, sizi rahatsız edici boyutta seyretmesi karşısında tedirgin olmanız normal.
Sizinde ondan etkilenmeniz ihtimalini düşünmezsek elbette! Kadınların zaman zaman erkekler tarafından ciddi boyutlarda taciz ile karşılaştığı gerçeği can sıkıcı. Ama burada bahsettiğim bu boyut değil etbette. Daha masum, sadece beğendiğini ifade eden bakışlardan söz ediyorum. Göz flörtü erkeklerde reflex haline geldiği bir durum aslında. Kimi zaman kendileri bile karşısındaki kadına bakıyor olduklarının farkında değiller. “Neden bakıyorsun?” sorusuna “hıı !?! Ben mi.. ? Yoo bakmıyorum ki…” cevabını alabilirsiniz.

Diyelim ki; arkadaşlarınız ile bir kafede oturuyorsunuz, karşı masanızdaki bir adamın sürekli size doğru baktığını fark ettiniz. O kadar çok bakıyor ki, masada konuşulan konuya odaklanamaz hale geldiniz.

erkek-bakislari-300x180-81.jpg

Bu durum karşısında ne yaparsınız …?

Peki aynı şeyin bir erkeğin başına geldiğini faz edelim. Eminim çok mutlu olur ve yanınıza gelip konuşmaya bile cesaret bulur.
Erkekler kadınların açık kapılarını yakalamak isterler, sizden bir mesaj aldığı anda hemen hamlede bulunurlar.
İşte bu nedenle, eğer tanımadığınız bir erkek sizinle göz flörtü yapmaktaysa, mimiklerinizi kontrol etseniz iyi olur. Hiç vermek istemediğiniz bir mesaj verebilirsiniz…

Peki ya sevgiliniz göz flörtü yapıyorsa ?
Sanki bu durum bana biraz daha rahatsız edici gibi geldi. Kadınlar sevdikleri erkeği paylaşmaktan hoşlanmıyorlar.. Hoşlanmıyorlar hoşlanmasına ama, yanlarındaki adama başka bir kadının bakıyor ve beğeniyor olmasından da gurur duyuyorlar aslında..! Amaaa, yanlarındaki adam bir kadına baktığında durum değişiyor tabii.
Bazı Kadınlar buna anında tepki verirken, bazı kadınlar sonradan acısını çıkartıyorlar. Ama %95 oranında kadın tepkisiz kalmıyor. Yanındaki erkeğin, başka bir kadına göz gezdiriyor olması, kadına aşağılanmışlık hissi yaratıyor. Kadınlar arasındaki bitmek bilmeyen rekabetler göz önünle alındığında, “o benden daha mı güzel ?” sorusunu akla getiriyor. Sevdiği adam tarafından başka biri ile kıyaslanma fikri kadın için tahammül edilemez bir durum.
Göz flörtü erkeklerin engelleyemediği ve hatta kendilerinin bile “nedenine” mantıklı bir cevap bulamadığı bir durum.
Kadınlar olarak bu duruma alışmaktan başka çaremiz yok gibi görünüyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yanındaki erkeğin, başka bir kadına göz gezdiriyor olması, kadına aşağılanmışlık hissi yaratıyor. Kadınlar arasındaki bitmek bilmeyen rekabetler göz önünle alındığında, “o benden daha mı güzel ?” sorusunu akla getiriyor. Sevdiği adam tarafından başka biri ile kıyaslanma fikri kadın için tahammül edilemez bir durum.

kesinlikle katılıyorum birtanem sana .....ama alışmak mı asla???......

aynısını bizde yapalım kızlar... gerçi sağ olsun bnm ki yapmıyor ama :D

yaparsa inat olsun die bende yaparım :D

Valla benim eşim su zamana kadar ben yanındayken yapmadı ama ben yokken yaptıysa bilemem yanımda yaparsa bende adamın içine düşcek gbi bakarım :haha:

11 aylık evliyim eşim 2 gün önce arabamızla işe giderken yolda bi kadından etkilenmiş ve onu arabasına davet etmiş kadın buna sapık muamelesi yapıp şikayetçi olmuş gece 12lere kadar karakolda ifade verdi.bana bunu olaydan 2 gün sonra söyledi o gece başka bi yalan söyleyip kandırdı.eşim beni evlenmeden önce de aldatmıştı o zaman affettim çünkü onu seviyordum.üzerinden 3 yıl geçti evlendik yine aynı şeyi yaptı.ben boşanmak istiyorum ama kararsızım.ailem hayatta değil kimseye derdimi anlatamıyorum ben eşim yüzünden yaşadığım yeri değiştirdim burda kimsem yok boşanırsam yapayalnız kalacağım ama çalışıyorum gelirim var.ona da kesinlikle güvenemem artık.ne yapmalıyım lütfen yol gösterin çok zor durumdayım.

11 aylık evliyim eşim 2 gün önce arabamızla işe giderken yolda bi kadından etkilenmiş ve onu arabasına davet etmiş kadın buna sapık muamelesi yapıp şikayetçi olmuş gece 12lere kadar karakolda ifade verdi.bana bunu olaydan 2 gün sonra söyledi o gece başka bi yalan söyleyip kandırdı.eşim beni evlenmeden önce de aldatmıştı o zaman affettim çünkü onu seviyordum.üzerinden 3 yıl geçti evlendik yine aynı şeyi yaptı.ben boşanmak istiyorum ama kararsızım.ailem hayatta değil kimseye derdimi anlatamıyorum ben eşim yüzünden yaşadığım yeri değiştirdim burda kimsem yok boşanırsam yapayalnız kalacağım ama çalışıyorum gelirim var.ona da kesinlikle güvenemem artık.ne yapmalıyım lütfen yol gösterin çok zor durumdayım.

bence icinden ne geliyorsa onu yap, neyle daha cok mutlu ve huzurlu yasayacagini düsünüyorsan onu yap.
Rabbim tüm erkekleri islah eylesin ve seytanin serrinden nefislerinin serrinden korusun.
Amin

Ayni olaay suan benim bAsimda.ilk zamanlar aldiris etmiydrdum belkide kendime guveniyordum.arka arkaya 2 tane bebegim olunca fiziki yapida degisikler yasadim.kilo aldim en onemlisi.DUn kavga ettik.isten geldi aldi gezmeye ciktik.burnumdan geldi.elimi tutmadan yururo yuzume bakmiyo etrafindaki guzel kizlara bakiyo ayipp be gozumun onunde yapma bari.Kendimi assagilanmis hissettim cok utandim.yanina gittim uyardim ne cevP verse iyi herkes bakiyo ben kotu birsey yapmiyorum.YAzik cok yazik eeger yetmiyosam sana bosan git ne yApiyorsan yap.Ben 28 yasindayim esim 41 yasinda demekki yetmiyince yetmiyo.bana koylu kadinmisim gibi davrandi.ben ogretmenim kadrolu degililm kendi ayaklarimin ustunde duran biriyim ben bunu hakketmedim.EVe geldik guzel bir kavga sonrami ne oldu kustu salonda yatti sabah kalkti isi olmadigi halde disari cikti.kimle paylasiyim ne arkadasim var nede aileme anlatabilirim.Galiba artik bikmaya basladim ne istiyorsan onu yapbendde konusmuycam hep gelen taraf benim ya bekle gelirim bu sefer yeter be he. Suclu hem guclu.Deemekki fazla deger verirsen essege kendini yaris ati zzannedermis.

Geri