güllünün hıdırellez maceralrı :))))

G

gullu_23

Forum Okuru
güllünün hıdırellez maceralrı :))))

meraba arkadaşlar bu gün ele bi maceralar yaşadımki gülmekten öldüm.bildiğiniz gibi bu gün hıdırellez ve bizim burada her yıl sabit olarak gidilen bi yer var.tarlaya gidiliyo ve piknik yapılıp oturuluyo,gelirkende dilekler dileniyo taşlarla evler,ağaç dallarından bilezikler,kağıtlara çizikler aklınıza ne gelirse artıkın.
neyse bu gün bütün komşular toplandık herkesin eli kolu dolu tarlaya gidiyoz.tarlaya vardık.tarlanın içi yemyeşil buğdaylar olmuş,kadınlar o buğdayların üzerine oturmuş ha ha kiki yemekler falan yeniyo. biz de geldik ve oturucaz bi baktım kadının biri söylene söylene geliyo
.tarlanın sahibine tlf açmişlar kargalar buğdaylarını yiyo diye adam işi gücü bırakmış kaçmış gelmiş.tarlanın üzeri kadın çoluk çocuk dolu.adam ne yapcanı bilmemiş,bi o kümeye gidiyo kalkın diyo kimse tınlamıyo öbür kümeye gidiyo allah bugün bütün dileklerinizi kabul etmesin diye beddua ediyo hala bu kadınlarda tık yok.
neyse adam baktı baş çıkamıyo polisi aramış.kaynanam şalı aldı serecek tarlaya anne diyom serme bak böle olmuş kadın diyo gelsin bakalımda beni çıkarsın diyo oturdu.kaynana ya oturmayacak olsa bile benim inadıma oturur. bende oturmuyom nasıl olsa kaldıracaklar.polis geldi ekip halinde bi yukarı çıkıyo hanımlar boşaltın tarlayı kimse tınlamıyo,aşağı iniyolar kalkın tarladan hala tık yok bu defa polis hoporleden bağırıyo dağılııııııııııııııııııııııııın dedim. kadınlar tırsıp bi kaçıyo bi ellerinde eşyalar diğer ellerinde çocuklar peren peren oldu 200-300 kadınlar tarlayı 5 dk boşalttılar artık ben gülmekten öldüm yaneee hahaha
bi de bizim yanımızda komşu teyze oturuyo açtık başka yere şalı oturuyoz teyzenin kızı arıyo anne sakın dilek çizme haaa neyse epey oturduk yine kız arıyoo anne sakın dilek çizme haa artık kalkmaya hazırlanıyoz kız yine arıyo kadına dedim teyze açma sana dilek çizme diyecek dedim.
kadın açtı çizmicem kızım dedi.millet kalktı taşlardan dileklerini yapıyolar.kadın baktım eline taşı aldı dileğini yapıyo teyze dedim kızın istemiyo yapmanı kadın bana ne desin kızım o bana çizme dedi taşları dikme demediki hahaha

Geri