Gün kurusu kaysının faydaları

Young bride

Banned
Gün kurusu kaysının faydaları
gün kurusu gün kurusu kayısının faydaları faydaları kurusunun kayısı
Güzel memleketim Malatyamın en meşhur meyvesidir kayısı faydalarını sizlerle paylaşmak istedim meleklerimm..
Organik günkurusu kayısı sarı kayısının aksine, kükürtleme işlemine tabi tutulmadan doğal olarak güneşte kurutulmuş kayısıdır.
Günkurusu kayısının faydaları :
Günkurusu kayısısı, içerdiği A, B3 (niasin-Vitamin B-3 olarak da bilinir ve suda çözünür. Yağ,protein ve karbonhidratların enerjiye dönüştürülmesinde rol oynar. Beyin fonksiyonları,sağlıklı cildin korunması ve sindirim sistemi için önemli bir vitamindir.) vitamini, kalsiyum, magnezyum, potasyum ve fosfor sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir, grip ve soğuk algınlığına karşı koruyucudur.
Ayrıca kansızlığa iyi gelir, kan yapımına yardımcı olur ve sinirleri gevşetir.
İçerdiği kalsiyum ve magnezyum sayesinde kemik sağlığı açısından da önemlidir.
Günkurusu, lif açısından çok zengin bir meyvedir. Lifli bir meyve olduğundan bağırsakları korur ve kabızlığa iyi gelir.
Günkurusu kayısısında bulunan Beta - karoten ise özellikle akciğer kanserinin, kalp hastalıklarının ve kataraktın önlenmesine yardımcı olmaktadır.

Kayısıyı pek sevmem ama kurusunu yerim . Özellikle gün kurusu kayısıyı çok severim. Tadı muhteşem faydası çok. Bol lifli olduğu için kabızlık problemi olanların tüketmesini öneriyorum. Ayrıca cildin daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlıyor. Kayısı tüketerek yaşlanma sürecini yavaşlatabilirsiniz. Kahvaltıda mutlaka 4 kayısı badem ve ceviz tüketmeye özen gösterin.

Geri