Günlük ped kullanımı hamileliği engeller mi ?

G

günlükhatun

Forum Okuru
Günlük ped kullanımı hamileliği engeller mi ?
Selamlar kızlar ben de çoğu kadın gibi günlük olarak ped kullanıyorum bazı günlerde iki üç kere değiştirdiğim de oluyor. Malum işte hassas bir durum.

Şimdi benim sorum aslında başlıkta yazıyor ama bir kez de buradan sormak istiyorum Günlük ped kullanımı hamileliği engeller mi ? Bunu bir kaç kişiden duydum pek kulak asmadım ama beni biraz aydınlatmanız mümkün mü ? Kullanayım mı kullanmayayım mı ?

günlük ped kullanımı.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
İlk kez böyle bir soru ile karşılaşıyorum demek ki hurafede artık çığır açmışız. İlgili bölgenin sürekli hassas olduğu ve hijyenik kalması gerektiğini hemen hemen tüm konularımızda belirtiyoruz. Kaldı ki kullanacağınız günlük pamuklu pedler o bölgeyi temiz tutacağından dolayı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Günlük ped kullanımına son derece önem gösterelim. Hamileliğe kesinlikle engel değil. Bilakis yararlı diyebiliriz. Saygılar.

Merhaba, genital bölge hijyenini sağlamak son derece önemlidir. Hijyenin sağlanmaması vajinal enfeksiyonlara neden olabilir. Enfeksiyonlarda türüne göre gebe kalmayı zorlaştırabilir. Bayanların çoğu vajinal akıntılardan dolayı günlük ped kullanmaktadır. Günlük pedler sık sık değiştirilmezse , uzun süreli kullanılırsa mikrop kapma olasılığı yüksektir. Günde 3 defa ped değiştiriyorsanız bir problem olacağını düşünmüyorum. Günlük ped kullanımı ile ilgili detaylı bilgiler için linki ziyaret ediniz.
Günlük pedleri kullanmak zararlımıdır ?

Geri