Günlük Pedleri Nasıl Kullanmalıyız?

  • Konbuyu başlatan *MeleK*
*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
günlük pedlerin kullanımı
günlük pedlerin zararları
günlük pedlerin yan etkileri

Hemen hemen her bayan günlük pedleri kullanmaktadır. Bazen bu günlük pedler akıntıdan sizi korumak yerine enfeksiyonlara neden olarak hastalıkların oluşmasına neden olabilir.
Günlük pedleri eğer kullanıyorsanız uzmanların önermiş olduğu ve sağlığınız için bu çok önemli bilgilere mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz.Çok sık akıntısı olan ve iç çamaşırı sürekli ıslanan kadınlar için Günlük pedler büyük kolaylık. Ancak dikkatli kullanılmadığı taktirde mantar oluşumu gibi rahatsızlıklara yol açabiliyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Gökçen Erdoğan, Günlük ped kullanımına ilişkin uyarılarda bulunuyor.

"Kısa sürede yani 1-2 saatte bir değiştirilmesi, çok koku veren pedlerden kaçınılması ve hassas ciltlerin kullanmamasını öneriyorum. Günlük ped kullananlarda, özellikle ped yüzeyine hem sürtünmeden dolayı hem de sürekli ıslaklıktan dolayı mikropların yerleşimi kolay olacağı için mantar enfeksiyonuyla sık karşılaşılır. Bu yüzden mümkün olduğunca ped kullanmak yerine çamaşır değiştirmeyi, kullanılacaksa da sağlıklı üretilen pedlerin kullanılmasını ve sık sık değiştirilmesini önemlidir.

Ped alırken paketinin üzerinde" %100 organik koton" yazısı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Yine paketin üzerindeki "içindekiler" kısmında bulunan maddelere bakıp naylon oranı en düşük pedlerin sağlıklı olacağı unutulmamalı. Çünkü naylon oranı arttıkça enfeksiyon riski de artıyor. Tabii bu ibareler birçok markada bulunmuyor olabilir, bu durumda deneyimle anlamaktan başka şansımız yok. Naylonu en az (naylonu çok olan pedler yürürken hışırdar), pamuğu en çok olanlar alınmalıdır."

Annelere öneri...

"Annelerin, adet görmeye başlayan kız çocuklarının ped seçimiyle bizzat ilgilenmesi ve onları bilgilendirmesi önemli bir ayrıntı. Çünkü yaşları itibariyle pedlerin kalitesinden ziyade ambalajına bakarak seçim yapabiliyorlar. Ayrıca alerji yapan bir pedin alerji yaptığını dahi anlamayıp ciltlerindeki değişimleri normal karşılayabiliyorlar."
 
smiley

smiley

Daimi Üye
Üye
cok akintisi olanlara Tamponu (mesela O.B.) tavsiye ediyorum, ama her wc ye gidiste degistirmesi gerek bence... hem ic camasiri kesin temiz kaliyor, hemde cildinize zarari yok.
 
Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevaplar
Uzman SühaN Kadın Hastalıkları 5
Uzman SühaN Kadın Hastalıkları 0
Uzman SühaN Kadın Hastalıkları 0
Uzman SühaN Kadın Hastalıkları 0
Uzman SühaN Kadın Hastalıkları 6
Uzman SühaN Kadın Hastalıkları 0
TİTAN Kadın Hastalıkları 0
NuRoVSkİ Kadın Hastalıkları 0

Üst