Gusül Abdesti Nasıl Alınır?Resimli Anlatım

Bn ilk bas 3kere agza 3 kere burna sonra tum vucdumu yikiodum sonra normal abdest aliodum yanlismi aliodum bun dan once lutfen bana cvb verin lutfen

Ya size bisey sormak istiyorum bn hiristiyan ayleden gelen biriyim ama simdi kendi kararim la musluman oldum ama abdest almak ve boy abdeati namzkilmak nasl bilmiyorum yardim eder misiniz sevinirim

slm ben ilk once boy abdesti farzına gore alıyorum agız boğaz burun snra kompel vücut byle bitiyor enson namaz abdestini alıyorum çıkıyorum sizce doğrumu yanlışmı yaptığım

Bende ilk ônce namaz abdesti alıp hemen 3 kere ağıza 3 kere burun ve 3 başa 3 sağ umuzla ovup 3 sol omuzu ovup şahadet getiri yorum doğrumu acaba acil cvp

merhabalar ben gusülden önce bir abdest alıyorum çünkü gusülde namaz abdesti nasıl bilmiyorum gusülden önce bir abdest aldıktan sonra guslü şöyle alıyorum.Önce niyet ediyorum sonra besmele ardından ellerimi yıkıyorum sonra avret yerlerini ardından ağza ve burna 3 defa su verip başta kafa sonra sağ ve sol omuza 3 defa su döküp vücüdun heryerine su döküyorum ne kadar doğru birde bu namaz abdesti gusülde nasıl oluyor anlatır mısınız

Geri