Hadi kızlar fikrinize ihtiyacım var!!

handanca

Daimi Üye
Yönetici
Hadi kızlar fikrinize ihtiyacım var!!
Arkadaşlar bir arkadaşımın abisi bir kızla tanışıp nişan yaptı. Kızın anne babası ayrı. O Annesi ile kalıyor..

Nişandan sonra kız bulunduğu şehirden gelip annesiyle oğlanın evinde 10-15 gün kalıp gidiyor. Bir bahane ile (sevgililer dünü, doğum günü vs vs) tekrar gelip yine kalıyorlar. Bu arada sırada tekrarlanıyor.

Oğlanla kızkardeşi ailelerinden uzakta kirada bir evde oturup aynı zamanda parasal olarakta ailelerinede yardım ediyorlar.

Sorun şu; Kızla annesiyle oğlana sürekli masraf yaptırıyor. Alışverişe gidince kızın annesi kendi içinde bişeyler alıp oğlan ödesin diye dışarı çıkıyormuş. Günlük hem kendinin hem annesinin sigarasını oğlana söyleyip aldırıyorlarmış. (günlük 3 Paket)

En kötüsüde oğlanın evinde yatıp kalktıkları halde ne temizliğe nede yemeğe yardım ediyorlar. Kız arkadaşım eve gidince bi sürüde iş yapıyormuş.

Abisine birkaç kez söyleyincede, "böyle giderse bırakırım ama sorumlusu sen olursun" demiş..
Sizce bu durum nasıl çözülür.. Ne yapmalı nasıl anlatmalı?

Canım ,kızla annesi kendini baktırmaya yer bulmuş anlaşılan..Nasıl içlerine sindirirler böyle bir durumu o başka bir mesele..Bir an önce durumu açıklasınlar..Böyle durumlarda kimse kimseyi suçlayamaz bence..

Ağabeyide durumun farkına varmalı artık,bir ömür böyle geçmez..

Aynen ole valla.Annesiyle kız ii bi kapı bulmuşlar daha ne diyorlar.Yazık çocukta birascık sakin ve sessiz biri demek ki bişi diyemiyor.en kısa zamanda farkına vardırılması gerek.Yoksa vijdanında dediği gibi bi ömür böle geçmez.Bugün annesine kendine baktırır ilerde bulur başka kişiler.
Böle insanlarda nasıl içine sindirirlerse hayret valla....

Size bir haber daha 1 ay sonraya hastanede randevuları varmış. Eve dönmeye gerek yokmuş. 1 ay daha kalmaya karar vermişler....

Millet tutturmuş bir yol gidiyor.Asalak gibi yaşamak denir buna.Ben annenin davranışlarına bir anlam veremedim.Şimdiden böyleyse evlenseler kimbilir neler yapar?
Yol yakınken gerçekleri görse oğlan keşke...
İnsanda biraz utanma duydusu olmalı..
Hani bir laf vardır tabiri caizse
Eşeğin yoksa,enişten de mi yok demişler :D
Kullanmayı seven insanlardan uzak durmak şart..
Hele de evlenmeyi düşündüğün biriyse...

Ayy inanmıyorum handanca hastahaneye randevuları mı varmış bide şunlara bak ya ne akıllılar bulmuşlar kullanıyorlar yazık vallla bir an önce konuşulması gerek bu böyle nereye kadar ki?

Kız benim yüzümden abim ayrılmasın kendi görsün gerçekleri düşüncesinde.. Bence kalmalarındada bir hayır var. Belki oğlan bazı gerçeklerin farkına varır bu arada. Temmuzda düğün var. Düğünden önce umarım uyanır.

aaaaa evet düğüne daha çok var.o zamana kadar anlar kesin.Galiba senin arkadaşın ve ailesi oldukça düşünceli.Yazık oda kendince haklı.Abisine söylemeye kalksa onları kötülüyormuş gibi görünmekten korkuyor.hayat işte..dürüstleri kullandırıyor böyle..umarım düğüne kadar çoçuk anlar.

Geri