Hamile iken şiddete uğrayan kadınlar kararsızım

• Konbuyu başlatan lütferlt
  • Başlangıç tarihi
L

lütferlt

Forum Okuru
Hamile iken şiddete uğrayan kadınlar kararsızım
Hamile iken eşim tarafından dövüldüm Hamile iken şiddet görmek gerçekten ama gerçekten çok acı zaten duygusalım nereden başlayacağımı bilemiyorum kızlar bundan yaklaşık olarak bir yıl kadar önce evlendi şimdi ben 4 aylık hamileyim eşimin işleri ile ilgili sıkıntıları var aslında böyle bir adamda değildi ama bunu gururuma yediremiyorum. Annemlerin kardeşlerim vs haberi yok dün gece salak saçma bir tartışma yüzünden bana tokat attı ne yapacağım bilmiyorum açtım bilgisayarı yaktım sigarayı gemileri yakayım mı bırakayım mı ne yapacam bilemiyorum henüz... Gece oldu tokatı attı ve gitti dediğim gibi böyle bi adam değildi 3 yıldır tanıyorum kendisini bugüne kadar bana bir fiske attığı olmaz diyordum oda oldu benim durumumda olan var mı ayrılık geliyor aklıma sonra elimi karnıma atıyorum bebeğim geliyor elime ne yapacağımı şaşırdım kaldım....

Selamlar öncelikle geçmişler olsun hiç kendisi ile konuştunuz mu bilmiyorum ama saçma şeyler yapmadan önce oturup konuşun isterseniz derdi nedir sıkıntısı nedir maddi olduğunu ifade etmişsiniz mutlak suretle oturarak konuşun bu çok önemli. Eğer pişman ise ve kalbinize dokunacak sözler sarfedip sizden özür diler ise benc şans verin.

Hamile iken eşim tarafından dövüldüm Hamile iken şiddet görmek gerçekten ama gerçekten çok acı zaten duygusalım nereden başlayacağımı bilemiyorum kızlar bundan yaklaşık olarak bir yıl kadar önce evlendi şimdi ben 4 aylık hamileyim eşimin işleri ile ilgili sıkıntıları var aslında böyle bir adamda değildi ama bunu gururuma yediremiyorum. Annemlerin kardeşlerim vs haberi yok dün gece salak saçma bir tartışma yüzünden bana tokat attı ne yapacağım bilmiyorum açtım bilgisayarı yaktım sigarayı gemileri yakayım mı bırakayım mı ne yapacam bilemiyorum henüz... Gece oldu tokatı attı ve gitti dediğim gibi böyle bi adam değildi 3 yıldır tanıyorum kendisini bugüne kadar bana bir fiske attığı olmaz diyordum oda oldu benim durumumda olan var mı ayrılık geliyor aklıma sonra elimi karnıma atıyorum bebeğim geliyor elime ne yapacağımı şaşırdım kaldım....
Bir kadına hele hele bir de can taşırken şiddet göstermek hangi erkeğin delikanlılık kitabın da yazarki.. Böyle bir şeyin kabulü söz konusu bile olamaz. Tamamen ruh sağlığı yerin de olmayan bir davranış ve bunun da derhal kontrol altına alınması gerekiyor. Toplumumuz da bir çok kadın ne yazık ki bu tür şiddet durumların da aman çevrem ailem duymasın aman çocuklarım var diye susup şiddete boyun eğmek durumun da kalıyor. Yarın bugün size daha kötü bir şekil de şiddet uygulamamasının garantisi varmı acaba?

İşleri bozuk olabilir, moraline yansıyor olabilir yada farklı sorunları da olabilir ama bunun çaresi size şiddet uygulaması olamaz. Lütfen buna müsade etmeyin ve sessiz kalmayın size şiddet uyguladığın da o moralini bozduğu işleri düzeliyor mu sanki evlenirken en başta söz veriyor eşler birbirine varlıkta ve yoklukta hastalıkta ve sağlıkta diye konuşup birbirinize destek olmak varken şiddeti kabul etmiyoruz

Geçmiş olsun canım bunun affı tabiki olamaz bi yapan bi daha yapar ama sorunları var demissin oturup konuşmayı denesen bakalım ne dicek kendini mi savunacak yoksa özürmü dileyecek bu tür şeyleri ailenden saklama benim düşüncem eşinle konuştuktan sonra ya gemileri yada limanları yakarsın tavrına bağlı

Geri