stres yapmayan ve kafasından atabilen arkadaslar bunu nasıl becerebiliyorsunuz o kadar özendim ki size.. 1 yıldır cocuk bekliyorum hiç korunmadım. bu ay tedaviye baslayacagız. adet olmayı bekliyorum ama nasıl bir bekleme. 1 yıldır psikolojim iyice bozuldu her gece aglıyorum ve etrafımda hamile kalanları gördükçe daha cok üzülüyorum. tarifi mümkün olmayan bir acı bu. Ne olur birbirimize dua edelim. Allah hepimizin gönlüne göre versin.
Merhaba bebek oldumu sevgiler

Arkadaşlar düşük ve kurtajdan sonra hamile kalamayan varsa mutlaka iyi bir merkezde rahim filmi cektirsin.esininde sperm testinde özellikle morfoloji yönünden araştırma yapsın.bizde yapışıklık çıktı rahimde.ilk gebeligimiz normal yolla oluşmuştu. Maalesef boskese oluştu ve mecburen kürtaj oldum . Ondan sonra hamile kalamadim uzun süre.doktorlara gittim.Rahim filmi çekildi. çekilen rahim filmine normal dendi. rahim filmi normal bir yerde çokta net olmayan teknolojiye sahipti.yine olmadi gebelik.esimdede sperm hareketi biraz düşük çıkınca tüp Bebek tedavisi olmaya karar verdik. Tüp bebek tedavisi ve sonuç yine olumsuz. Oysa ki 6 adet en iyi kalite embriyo oluşumu olduğu halde. Dondurulmuş embriyolarla bir deneme daha bu seferde kimyasal gebelik. Bir sonraki ay sasip kaldığımız kendiliğinden normal yolla olusan kimyasal gebelik. Sonra bir doktora daha gittik ve elimizdeki rahim filminden ayrı iyi bir merkezde film cektirmemizi istedi. Bizde filmi tekrar cektirdik. Gayet net bir şekilde yapışıklık belli oluyordu ve doktorumuz kürtaj sonucu olabiliyor dedi.. Hemen ameliyat olup iki ay sonra çekilen rahim filminde yapışıklık düzeldi.ondan sonra tek embriyo bir başarısız deneme.daha sonra dondurulmuş embriyolardan kalan son embriyo lari kullandık. Şuan çok şükür hamileyim 8 aylık. Size tavsiyem kesinlikle sorunu bulabilecek uzman bir doktora tedavi olun ve dua edin. Denemeyi bırakmayın. Bir rahim filmi ne kadar zamana maloldu belkide.Ozellikle kürtaj ve düşükten sonra gebe kalamiyorsaniz rahimde bir sıkıntı oluşabileceği olasılığını unutmayın. Özellikle rahim yapışıklığı. Sağlıcakla kalmanız dileğiyle.

Artık yediklerimizden ve yaşayış tarzımızdan otomatikleşmeden tv önünde zaman geçirip kilo almaktan ve buna benzer sayılabilecek onlarca sebepten dolayı hamile kalma durumunda sıkıntılar yaşıyoruz. Eskiden miş ceketi atsan hamile kalıyor cümleleri artık malesef zor ve bilgi yardım almanız gerekiyor. Her türlü sorularınızı bizlere gönderebilirsiniz.

Geri