mutluyummmmmm

Yeni Üye
Üye
Neden Hamile Kalamıyorum ? Hamile Kalamayanlara Öneriler

NEDEN HAMİLE KALAMIYORUM Melek Kadınlar Kulübü Forum'da

Neden Hamile Kalamıyorum ? Hamile kalmak istliyorum hamile halamıyorum hamile kalmak isteyenlerin yorumları
Arkadaşlar bu siteyi uzun zaman önce keşfettim,sizler gibi bu konu başlığına defalarca girip benimle aynı durumda olan arkadaşlar var mı diye baktım,dertlerinizi sıkıntılarınızı ,sevinçlerinizi uzaktan takip etmeye başladım.

Ancak bir süre sonra fark ettim ki burada yazılanların doğrultusunda her hamilelik belirtisi yaşadığımda her defasında çok daha fazla umutlandım,daha regli günüm bile gelmeden testler alıp denemeye başladım.Artık psikolojik sorun olmaya başladı bende,her şeyi bırakıp kendimi dinlemeye başlamıştım.Bu arada ben 4 senelik evli,29 yaşında mimarlık yapan bir bayanım,eşimle çok severek 8 sene çıkarak evlendik,evlendikten kısa bir süre sonra annemi kaybettim.

Başımdan çok ağır olaylar geçti,işin kısası çocuk işini baya erteledik,eşimle de o kadar mutluyduk ki,çocuk üzerine fazla düşmedik.En son 2010 ocak ayı gibi çocuk yapmaya karar verdik,o da yaşımız ilerlediği için.Zannettik ki denediğimiz ilk ayda çocuğumuz olacak.Ne yazık ki beklediğimiz gibi olmadı,ben 5-6 ay olmayınca gidip hormon testlerimi yaptırdım,smear testi filan hepsi normal çıktı.

Gel gelelim yinede çocuk olmuyordu,buradan okuduklarım kadarıyla incir kürü yaptım,su buharına oturdum,denemediğim yöntem kalmadı,etrafımdaki herkes hamileydi onları gördükçe bunalıma giriyor ama eşime bunu çaktırmıyordum,çünkü eşim herşeyi kendi haline bırakmamı ,allah yazmışsa eninde sonunda bunun olacağını ve olmasa bile çocuk olmadan da bizim mutlu olduğumuzu her defasında söylüyordu.Ne yaptıysam kendisini doktora götürttüremedim bir türlü zaten.20 ay geçmişti biz deneyeli ve benim gittiğim kontrol testlerinden başka hiçbir şey yaptırmamıştık.

neden-hamile-kalamiyorum.jpg

Artık eşimde problem olduğuna o doktora gitmeden bunun çözülemeyeceğine karar vermiştim.Buradaki linkleri okumayı bıraktım,hamile kalma yöntemlerini denemeye bıraktım,kendimi her ay hamile miyim diye hamilelik belirtilerine dikkat etmeyi bıraktım.Son 4 aydır filan üzülüyordum ama hep kendimi teselli etmeye çalışıyordum.En son bayramda gittim saçımı boyattım nasıl olsa bebek olmuyor diye,bir güzel bayram temizliği yaptım,halıları kaldırdım.camları sildim,bu ay da eşim bi dahaki ay doktora gideceğini söylemişti benim üzülmeme dayanamayarak, o yüzden bu ay hamile kalma fikri hiç yoktu kafamda,regli günümü bile unutmuştum,her ay takip ettiğim yumurtlama günlerinin bile farkında değildim.ve sonuç hamileyim arkadaşlar.....

Hep burada okurdum gerçekten kafana takmayınca oluyor diye ben inanmazdım ama gerçekten doğru arkadaşlar,bunu buraya sizlere bir umut ,bir tavsiye olsun diye yazıyorum.Ne yaşadığınızı gerçekten çok iyi biliyorum,20 ay hiç az değil çok bekledim ve tek başıma mücadele verdim,eşim hiçbir doktora gitmedi,ben hiçbir tedavi görmedim,lütfen sizinde testleriniz normalse,hatta eşinizin testleride normalse baktırabildiyseniz,herşeyi zamana bırakın allaha sığının,ondan güç alın,kendi kendinizi tedavi etmeye çalışın,çünkü en iyi doktor insanın kendisidir.Kafanızdan kötü düşünceleri çıkarın ve herşeyi takip etmeyi bırakmaya çalışın,şu an hamileyim ama inanınki hamile olmadan önceki kafama taktığım aylarda daha fazla hamilelik belirtisi taşıyordum,çünkü psikolojikti herşey ben bunu kabul edip kendimi tedavi etmeye çalıştım,en büyük yardımcım allah oldu.

hamile kalamayanlar neden kalamıyorum.jpg

Allahım en sonunda verdi.Sizde kendinizi rahatlatmaya çalışın emin olunki vakti geldiğinde bir probleminiz yoksa allah onu size kısmet edecek.Merak edenler olur diye bende olan hamilelik belirtilerini de yazıyorum,regli günüm gelmeden önceki bir haftada bir kaç kere yemeklerden sonra içim bayılır gibi oldu ama kusmam yoktu,bir de yemek yiyordum ama yememiş gibi midem kazınmaya devam ediyordu,tek hissettiklerim bunlardı,reglim her ay çok düzenli dakik gelirdi,bu ay 2 gün gecikince gidip aylardan sonra test aldım silik çıktı ve gidip kan tahlili yaptırdım 3-4 haftalık hamileyim,şu aralar göğüslerde dolgunluk başladı ve en ucu biraz belirginleşti ve birde ara ara adet sancısı gibi sancılanlamalar oluyor karnımda ve bacaklarımda , daha çok yeni inşallah allah bebeğimi elime almayı kısmet nasip eder,sizde inancınızı hiç mi hiç yitirmeyin,kendinize iyi bakın.....

NEDEN HAMİLE KALAMIYORUM ? DİYENLERE ÖNERİLER TAVSİYELER

Hamile kalmanın artık eskisi gibi kolay olmadığı buzz gibi hatta gün gibi ortada değerli melekler. Hamile kalabilmek adına hemkadında hem de erkekte sıkıntı olmaması gerekiyor. Özellikle kadınlarımızın YUMURTLAMA GÜNLERİNİ KESİNLİKLE bilmelerinde büyük fayda var. Özellikle regl döngüleri standart olan kadınlarımız için bu durum kolay olsa da ovülasyon gününün tespiti çok çok önemlidir hamile kalabilmek adına.

Hemen hemen her şeyi bilen takip eden gebeliği planlayan bir kadınsanız ve hiç bir şekilde hamile kalamıyor iseniz o zaman sperm testinden tutun da yumurtalıklarınıza rahminizde bir şey olup olmadığına kadar her şeyi ince ayrıntısına kadar hesaplayarak planlayarak tedavi olmanızın zamanı geçmiş demektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
canım benim yazdıklarını okudum.sonuna kadar haklısın.bende 2010 eylül ayında bırakmıştım korunmayı tam 12 ay oldu ama her ay hüsran.her türlü yöntemi denedim..olmadı..doktorlar yumurtalıklarımın zayıf olduğunu söylediler.yanlış tedaviler uygulandı menapozun eşiğinden döndüm..zaten düzenli olan adetimi düzene sokacağız diye saçma sapan ilaçlar verdiler.

anlatsam aslında o kadar uzunki..belki başıma gelenleri anlatırım ama içimde kopan fırtınaları,döktüğüm gözyaşlarımı asla!..her ya yaptığım onlarca idrar testinde o ikinci çizgiyi göreceğim diye gözlerimi bozacaktım.sanki hayal meyal orda bir çizgi varmış gibi gelirdi..ama hep kendimi kandırırdım..günlerce testi atmazdım belki o ikinci çizgiyi görürüm diye..

tatile bile çıktım sırf kafamı rahatlatmak için..o ay rahattım ama yine olmadı..artık yapacağım hiç birşey kalmadı..birde çalıştığım serviste yaklaşık kırk hemşireyiz ve en az yirmisi hamile..ve hepsi ilk denemede,hatta bazılarıda habersiz hamile kalınca psikolojimi düşün artık..kimse halimden anlamıyor..sabret acele etme stres yaptığın için,kafana çok taktığın için olmuyor gibi klişeleşmiş tesellilerden yoruldum..

birde kendini bilmez bazı arkadaşlarım bu halimden zevk alırmış gibi dalga geçiyorlar ya dünyadan kopuyorum sanki...sonrada bana niye kafana takıyorsun diyorlar..

arkadaşım öncelikle evladını Rabbim hayırlı etsin.inşallah hayırlısıyla sağ salim kucağınada alırsın..
kusura bakma başını ağrıttım belki,uzun gelirse okumayabilirsin..sadece çok dolmuşum artık içimi dökmek istedim..

Canlar merhaba ikinizin yazısını da okudum.Ve zaten karışık olan kafamda aynı sorular devam etmeye başladı.Ben dört beş aydır korunmadan hayatıma devam ediyorum ama öyle illaki aman aman çocuk yapmalıyım diye ovulasyon takibi yapmadım.prolaktiim zaten yüksekti ilaç kullanıyorum onuda düşürdüm şükür ki herşey yolunda ama ben kafama takmadığım halde bende gebelik söz konusu olmadı Allaha bıraktım neticede O nezaman ol derse o zaman olacak muhakkak.Ama aymelek seni çok iyi anlıyorum benimde etrafımda beni tacizleyen bissürü insan var.Ve konuştuklarım korunmayı bıraktıkları ay ovulasyon takibi yapıyorlar.hemende o ay hamile kalıyolar ve açıklama olarak da ay ben buay hamile kalcam dedim kaldım diyolar.yani onlar kafaya takan kesim oluyo.e ben şimdi anlamadım kafaya takmak mı yoksa takmamak mı.yani sonuç biraz garip gibi geliyo.kafamı çok karıştırıyolar çoookkk.

ya kızlarr evet haklısınız milete anlatması zor ama yaşayann bilirrr onlar ne derlerse desinler boşverin onları.. alahımın dediği olurrr bende çok istediğimdee hamile kaldımm ve bu seferdee bebişim beni terketi o yüzdennn her şeyi oluşuna bırakınn alahımın dediğinden ötesine gidilmiyorrrrr alahım ne veriirse hayırlı sağlıklı bebişler versinn...

Canlar merhaba ikinizin yazısını da okudum.Ve zaten karışık olan kafamda aynı sorular devam etmeye başladı.Ben dört beş aydır korunmadan hayatıma devam ediyorum ama öyle illaki aman aman çocuk yapmalıyım diye ovulasyon takibi yapmadım.prolaktiim zaten yüksekti ilaç kullanıyorum onuda düşürdüm şükür ki herşey yolunda ama ben kafama takmadığım halde bende gebelik söz konusu olmadı Allaha bıraktım neticede O nezaman ol derse o zaman olacak muhakkak.Ama aymelek seni çok iyi anlıyorum benimde etrafımda beni tacizleyen bissürü insan var.Ve konuştuklarım korunmayı bıraktıkları ay ovulasyon takibi yapıyorlar.hemende o ay hamile kalıyolar ve açıklama olarak da ay ben buay hamile kalcam dedim kaldım diyolar.yani onlar kafaya takan kesim oluyo.e ben şimdi anlamadım kafaya takmak mı yoksa takmamak mı.yani sonuç biraz garip gibi geliyo.kafamı çok karıştırıyolar çoookkk.

canım ben bu dedıklerının ıkısınde denedım ılk once takmıyorum dedım olmadı sonra bu dedım oldu dıyenlerın flesefesıne yöneldım bu ay olcak dedım hakıkaten oluyodu sankı bı suru belırtı adetım 10 gun gecıktı test yaptım sılık cıktı aradan ıkı gun gectı adetım söktü galıba kendı kendıme kımyasal gebelık yasattım 1 hafta adet agrısı kanaması cektım ayaga kalkamadım ınanırmısın ve anladımkı rabbim ol demeden olmuyo takmak yada takmamak boş seyler rabbim ol dıyecek
ben sanırdımkı korunmasız ılkınde oluverecek
ben sanırdımkı ben ısteyınce hemen oluverecek
ben sanırdımkı doktora gıdecem hemencık oluvecek
ben sanırdımkı ılk ılac tedavısınde oluverecek
hepsı boşmus olmayınca olmuyo rabbim ol demeyınce olmuyo rabbim ol desın ve hepımızın yuzunu guldursun ınş amin

Canım inan senin yaşadıklarını bende yaşadım seni çok iyi anlıyorum,benimde etrafımda herkes hamileydi,benden kaç sene sonra evlenenler,yaşı benden küçük olanlar,ilk denemede hamile kalanlar,en yakın arkadaşlarım,akrabalarım.Bende defalarca test alıp baktım,aynı senin gibi de bekletiyordum sonra belki çizgi çıkar diye.Ama bir zaman sonra bunları üzerimden atmaya çalıştım ve en son çok yakın arkadaşım hamile kalmıştı o gün kendime söz verdim,bir daha test almayacağıma.Çünkü o arkadaşım da kafasına fazla takmıyordu,onlar da 1 sene denemişlerdi,ama hamile kalmıştı.Bizim niye olmasın dedim,allah kaderime yazdıysa olacağına inandım gerçekten ve böyle davranmam da pek kolay olmadı aslında baya zamanımı aldı.Sizde inanın güvenin bunu benim kadar geç uygulamayın diye sizin için yazdım yaşadıklarımı,belki siz daha çabuk sahip olursunuz.Ben 20 ay bekledim ama gerçekten allahtan ötesine hiçbir şey dur diyemiyor bunu beyninize kazıyın ve kendinizi üzmeyi bırakın,herşey olacağına varıyor,belki doktora gitseydim defalarca yöntem deneseydim çok daha fazla yıpranacaktım ve biliyorumki başarısız oldukça daha çok kafama takacaktım.

magenta benim demek istediğim de bu zaten,kafana taksan da takmasan da allah verince olacak,ben buna o kadar inandımki,o yüzden diyorum boşuna kendinizi yıpratmayın diye,olan kendinize oluyor.ben çok üzdüm kendimi ve bunu kendim yalnız başıma yaşadım ne eşim en arkadaşım kimse beni anlamıyordu çok zor çeken bilir hepinizi çok iyi anlıyorum 20 ay beklemiş biri olarak.

Allah hepinize bu duyguyu yaşatsın,gerçekten hamile olduğumu öğrendiğim gün allah bütün isteyenlere versin diye gönülden dua ettim,ALLAH İNŞALLAH HEPİNİZE NASİP EDER,İNŞALLAH BANADA SAĞLIKLI DOĞURMAYI NASİP EDER,HALA KORKUYORUM ÇÜNKÜ.

size katılıyorum çok haklısınız rabbim en kısa zamanda bebeğinize saglıklı bir şekilde kavuşmayı nasip etsin darısı inşallah benim ve evlat sahibi olmak isteyen herkese nasip etsin aeo

Geri