Hamile kalma ile ilgili en çok merak edilen cinsel sorular ve cevapları

Uzman SühaN

Administrator
Hamile kalma ile ilgili en çok merak edilen cinsel sorular ve cevapları
Hamilelik , erkeğin sperminin vajinal kanala girmesi, servikse doğru yol alması ve kadının yumurtasını döllemek için kadının yumurtasına bağlanmasıyla ortaya çıkar. Doğal bir süreç olarak, kadınların gebe kalma zamanında verimli olmaları gerekecek ve bir kadının yumurtlaması gerekecek . Yumurtlama, normal şartlar altında, döneminizden iki hafta önce gerçekleşir. Bir kadın yumurtlamazsa, hamile kalamaz. Ancak sperm dayanıklıdır ve doğru koşullar altında beş gün boyunca bir kadının vücudunun içinde yaşayabilir. Hamilelik şansı her geçen gün azalırken, bu beş gün içinde yumurtlama başlarsa yine de hamile kalabilirsiniz. Bu makalemizde ; Elbise çamaşır varken hamile kalınır mı , kıyafetle hamile kalma riski,eşofmanla hamile kalınır mı,günlük ped varken hamile kalınır mı gibi etiketler hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin..

gebelik şansının sıfır olduğu durumlar.jpg

Hamilelik, tek bir sperm hücresinin yumurta hücresine doğru yol almasıyla sonuçlanır. Oraya ulaşmak için, serviks içinden, rahim içine ve oradan bir fallop tüpüne ve yumurtayı bulana kadar tüpün sonuna kadar geçmelidir. Çok fazla bükülme ve dönüşler ve bunun olmasını engelleyebilecek herhangi bir şey var. Bir çok şeyin, gebelik için neredeyse mükemmel bir şekilde sıraya girmesi gerekiyor.

Hamilelik nedir?

Hamilelik, bir erkeğin sperminin dişi yumurtasıyla birleşmesiyle (döllenir) gerçekleşir.

Hamile kalmanız için, sperminizin vajinaya girmesi gerekiyor. Sperm vajinaya bir kaç farklı şekilde girebilir. Jinekologlar temel olarak, spermin herhangi bir noktada vajinanızla temas etmesi halinde gebe kalmanın mümkün olduğunu söylüyor.Birçok çift “geri çekme ” yöntemini kullanmanın bebek sahibi olmalarını engelleyeceğini düşünür, ancak bu yanlıştır.Bunun nedeni, ön sevişme sırasındaki penisi yağlayan ön boşalma sıvısının, yumurtayı dölleyebilen az miktarda semen içermesidir.Erkek boşalmadan önce, ejakülat denilen bir sıvı üretilir. Bu sıvı binlerce sperm içerebilir. Erkeklerin bu sıvının üretimi üzerinde hiçbir kontrolü yoktur.

nasıl hamile kalınır.jpg

Zevk suyuyla hamile kalınır mı ? Hamile isem bunu nasıl anlayabilirim işte cevaplar

Hamile kalmak istemiyorsanız, doğum kontrol kullanmalısınız. Farklı yöntemler hakkında bilgi için, bkz: Doğum kontrol yöntemleri ve etkinlik oranları adlı makalemizi inceleyiniz..

Ayaktayken cinsel ilişkiye girdim bu yüzden yer çekimi spermi yüzmekten alıkoyamaz mı?

Hayır. Sperm her yöne doğru, aşağı, yana doğru yüzebilir, böylece pozisyonları ne kadar yaratıcı olursa olsun hamile kalabilirsiniz. Yer çekimi spermin yumurtanıza ulaşmasını engelleyemez.

Şortumda kurumuş sperm vardı giydim hamile kalır mıyım ?

Pek olası değildir. Havaya maruz kalan spermler yüzme yeteneklerini kaybederler ve sadece bir kaç saat veya daha az yaşayabilirler. Kuru meni ile kıyafet giymek veya dokunmak gebeliğe neden olamaz.

Erkek arkadaşım boşalırken elim sperme değdi ve bende elimi vajinama sürdüm hamile kalır mıyım?

Evet bu şekilde gebelik söz konusu olabilir. Sperm mikroskobik olduğundan, küçük bir miktar görmeniz mümkün olmayacaktır .

düşük gebelik ihtimali durumlar.jpg

Elbise Ve Çamaşır Varken Birliktelik De Hamile Kalınır Mı?

GEBELİK ŞANSININ SIFIR OLDUĞU DURUMLAR

Sadece öpüştük hamile kalır mıyım ?

Yalnız öpüşmekten hamile kalma riski yoktur.

Oral ilişki oldu ve ağzıma boşaldı hamile kalır mıyım ?

Semen yutulmasına rağmen, sperm sindirim sisteminize girdiğinde sperminin yumurta ile birleşmesinin bir yolu yoktur. Erkek partnerde oral ilişki yapmanın sıfır şansı vardır, ancak prezervatif kullanmadan cinsel yolla bulaşan hastalıkların bulaşma olasılığı vardır .

Aynı yatakta uyuduk ve ereksiyon oldu ama bir şey yapmadık hamile kalır mıyım ?

İki birey herhangi bir türden cinsel aktiviteye girmediğinde, hamilelik şansı sıfırdır . Cinsel etkileşim olmadan bir erkeğin yanına oturmak yatmak hamile kalmanıza sebep olmayacaktır.

DÜŞÜK GEBELİK İHTİMALİ DURUMLAR

Sıcak küvet ya da yüzme havuzundayken boşalma olsa hamile kalınır mı ?

Bu, hamile kalma konusunda en yaygın efsanelerden biridir! Eğer penis vajinaya hiç girmemişse, hamile kalma şansı çok düşüktür ve neredeyse hiç yoktur. Sperm, kimyasallarla dolu çok sıcak suda sadece birkaç saniye yaşayabilir. Ek olarak, klor havuzun sıcaklığına bakılmaksızın spermi öldürecektir.

Boşalma olmadan hamile kalınır mı ?

Vajinamdan uzak bir yere erkek arkadaşım boşaldı hamile kalır mıyım ?

Eğer partneriniz vulva (dış genital bölgeler) yakınında boşalırsa , hamile kalma ihtimaliniz çok düşüktür. Ancak, vücudunuzdaki başka herhangi bir yere boşalırsa (mide, bacak, kol, sırt, vb.), Hamilelik şansı hemen hemen hiç yoktur. Havaya maruz kaldığında, sperm kuru ve nispeten hızlı bir şekilde ölür.

Anal ilişkiye girdim ve boşalma olmadı hamile kalır mıyım ?

Anüs, sindirim sisteminin bir parçasıdır ve sindirim sistemi ve üreme sistemi birbirine bağlı olmadığı için, anüse giren sperm, fallop tüplerinde yumurta hücresine ulaşamaz.

Anal ilişki sonucu bir kadın hamile kalabilir mi?

Bir sperm anüsten sızar ve vajinaya girerse de, hamilelik gerçekleşebilirse de, bir kadın doğrudan anal ilişki sonucu hamile kalamaz. Rektum ve vajina arasındaki mesafe çok küçüktür. Yani prezervatifsiz anal ilişki gerçekleşirse o zaman spermlerin vajinaya girip hamileliğe yol açması olasıdır.

Ters ilişkiyle hamile kalınır mı?

Bir kadın spermi yutarsa oral ilişki yoluyla hamile kalabilir mi?

Hayır, bir kadın yutmuş olsa bile oral seks sonucu hamile kalamaz. Bir kadın ancak sperm vajinasının içine girerse hamile kalabilir.

İlişkiden sonra ertesi gün hapı yuttum hamile kalırmıyım ?

Evet; Acil kontrasepsiyon riski azaltır, ancak tamamen ortadan kaldırmaz.

Üzerimizde kıyafet varken sürtünmeli ilişki yaşadık boşalma olmadı hamile kalır mıyım ?

Sitemize bu soru sıklıkla geliyor kıyafetler üzerinden sürtünme ile hamile kalınamaz.

Adetliydim orkid takılıydı külot ve çıtçıtlı badim vardır sevgilim boşaldı hamile kalır mıyım ?

Gebelik için spermin yumurtaya ulaşması gerekir anlatıklarınıza göre bu mümkün gözükmüyor.Özellikle petten vajinaya spermin sızması mümkün değil.

Zevk suyuyla hamile kalınırmı ?

Öncelik, ejakülasyondan kısa bir süre önce cinsel ilişki sırasında ortaya çıkan sıvıdır ve döllenme ve hamileliğin gerçekleşmesi için yeterince yüksek bir sperm konsantrasyonuna sahip olabilir. Yeterli kontrasepsiyon olmadan, vajinanın içine girebilir, sperm uterusa ve daha sonra fallop tüpüne girebilir ve yumurtayı dölleyebilir.

Üzerimde çamaşır varken boşalma oldu hamile kalırmıyım ?

Sperm vajinaya bulaşmışsa bir şekilde hamilelik riski de vardır. Sperm vajina içinde hareket edip ilerleyerek yumurtayı dölleyebilir.

Planlanmamış hamilelik çoğu için bir endişe kaynağıdır.Gebelik planınız yoksa uygun bir doğum kontrol yöntemi ile korunmanızı öneriyoruz.

Son düzenleme:
nişanlımla sürtünme yaşadık boşalma dışarı oldu ama adetim de 4 günlük geçikme var 2 tane test yaptım negatif çıktı Psikolojik olarak kendimi çok huzursuz hissediyorum hamile kalma riskim var mı??

Verdiğiniz bilgilere göre bahsettiğiniz şekilde hamile kalınamaz, adetiniz 7 günden fazla gecikirse ultrasonla değerlendirilmeniz ve adet görebilmeniz için tedavi olmanız gerekiyor. Bir kaç gün içinde döneminiz gerçekleşmez ise kadın doğum uzmanına görünün.

Merhaba, iç çamaşırı varken sürtünme ile birliktelik yaşadım. Zevk suyu geldi. İlişkiden 5 gün sonra regl oldum, bir ay sonra gününde regl oldum ancak bu ay reglim 3 gün gecikti. Bu ne anlama geliyor? Hamile olabilir miyim?

Verdiğiniz bilgilere göre durumunuzun gebelikle alakası yok , daha önce şüpheli ilişki sonrası adtiniz gerçekleşmiş. Bir kaç gün içinde döneminiz başlamazsa kadın doğum uzmanına görünün.

sevgilimle sürtünmeli ilişkim oldu. normal gününde adetim başladı doktora gittim yumurtalığında küçük kist görüntüsü var dedi. doktorun kist diye gördüğü gebelik olabilir mi?

Geri