Hamile Kalmak İçin Yumurtlama Günü Olması Şart Mı?

bembeyaz

Hamiş Melek
Hamile Kalmak İçin Yumurtlama Günü Olması Şart Mı?
yumurtlama dönemi dışında hamile kalınabilir mi yumurtlama dönemi dışında gebe kalınırmı hamile kalabilir mi günleri kalınırmı günü
Arkadaşlar uzun zamandır aklıma takılan bir soru var. Hamile kalmak isteyen bir kişi sadece yumurtlama gününde mi hamile kalabilir. Yani koca ay içerisinde sadece 6 gün onun dışındaki günler hiçbir işe yaramıyor öylemi? Beni bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim. :bangin:

Yumurtlama gününden başka bir gün hamile kalabileceğini sanmıyorum canım.Ama bu yumurtlama dönemi kişiden kişiye değişebilmekte.Kimi zaman erken kimi zamanda geç yumurtlama yapabiliyorsun.Zaten aşırı bir akıntın ve sancın varsa kasıklarında bilki yumurtlama dönemindesin:)

Yumurtlama gününden başka bir gün hamile kalabileceğini sanmıyorum canım.Ama bu yumurtlama dönemi kişiden kişiye değişebilmekte.Kimi zaman erken kimi zamanda geç yumurtlama yapabiliyorsun.Zaten aşırı bir akıntın ve sancın varsa kasıklarında bilki yumurtlama dönemindesin:)

teşekkür ederim o zaman anladığım doğru kocaman 1 ay içinde 5-6 gün bizim için önemli

Canım bahsettiğim gibi biraz da bünyeye bağlı bu yumurtlama olayı ve bazen geç yumurtlama olabiliyor o yüzden hani bazen deriz ya hiç ummadığım bir zamanda hamile kaldım diye aslında durum geç yumurtlama zamanı birleşme olmuştur ve hamile kalınmıştır:)

Canım bahsettiğim gibi biraz da bünyeye bağlı bu yumurtlama olayı ve bazen geç yumurtlama olabiliyor o yüzden hani bazen deriz ya hiç ummadığım bir zamanda hamile kaldım diye aslında durum geç yumurtlama zamanı birleşme olmuştur ve hamile kalınmıştır:)

haklısın ben de çevremde çok duydum bu şekilde hamile kalabileni.Peki yine öyle de olsa bir ay içerisinde kaç gün sürüyor yumurtlama dönemi diğer günler hamile kalmak için önemsizmiş gibi anlıyorum benn. (Çok üzgünüm Başını ağrıtıyorum )

Yumurta rahimde 12-24 saat yaşar,spermlerinde yaşama süresi 72 saattir.Bu da demek oluyo ki,yumurtlamadan 2,3 gün önce birlikte olman lazım ki yumurta ile sperm buluşsunlar.Yumurtlama zamanını beklemek bu yüzden önemlidir.Yumurtlama gününü,adet döngüsünden 14 gün çıkartıp bulabilirsin.Mesela adet siklusu 28 gün süren bi kadının yumurtlama günü adetin 1.gününden başlayarak 14.gün olur...Umarın açıklayıcı olmuştr.:D

vallahi benim bildiğim yumurtlama gününden başka zamanda hamile kalamıyorsun.Zaten hamilelik o yüzden sat tarihinden itibaren hesaplanıyor.Mantıkende bu tarihler dışında olması mümkün değil.Çünkü her ay yumurtalıklar hamilelik için yumurta üretiyor.Yani o olgun yumurtalar olmazsa sperm ne işe rasın :) Tutmayıncada o yapılar yıkıma uğruyor ve kanama olarak dışarı atılıyor yani regli oluyoruz.Bu döngü hep böyle sürüyor işte.

Geri