Hamile Kalmak İçin Yumurtlama Günü Olması Şart Mı?

Yumurtlama gününden başka bir gün hamile kalabileceğini sanmıyorum canım.Ama bu yumurtlama dönemi kişiden kişiye değişebilmekte.Kimi zaman erken kimi zamanda geç yumurtlama yapabiliyorsun.Zaten aşırı bir akıntın ve sancın varsa kasıklarında bilki yumurtlama dönemindesin:)

Her bayanın adet döngüsü farklıdır,ovülasyon günleride öyle..Gebe kalmak için ovülasyonun olması şarttır.(yumurtlama) Kadın yumurtlama gününde olmadan gebelik olabilir mi sorusunun cevabı "evet"tir. Çünkü kadının yumurtlaması ile yumurtalığından salınan yumurta hücresi 24 saat yaşayabilir. Yani yumurtlama olan günden bir gün sonra gerçekleşen cinsel ilişki ile de gebelik meydana gelebilir. Ayrıca sperm hücresi ortalama 3 gün yaşayabilir yani canlı kalabilir.Mawişim süpersin TC esmer dilberin :kiss:________*BEYZA*

yumurtlama dönemi dışında hamile kalınabilir mi yumurtlama dönemi dışında gebe kalınırmı hamile kalabilir mi günleri kalınırmı günü
Arkadaşlar uzun zamandır aklıma takılan bir soru var. Hamile kalmak isteyen bir kişi sadece yumurtlama gününde mi hamile kalabilir. Yani koca ay içerisinde sadece 6 gün onun dışındaki günler hiçbir işe yaramıyor öylemi? Beni bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim. :bangin:

Hamilelik oluşması için erkekten gelecek bir spermin ve kadından gelecek bir yumurtanın mutlaka buluşması gerekir. Erkek ve kadının bu üreme hücreleri olmadan hamilelik olması imkansızdır. Erkeğin üreme hücresi yani sperm birliktelik sonrasında vajinaya ulaşır (boşalma ile). Kadının üreme hücresi olan yumurta hücresi (oosit) yumurtlama le yumurtalıktan çıkar ve tüp oraganı (tuba) tarafından yakalanır. Tüp içerisinde sperm ve yumurta birleşirse döllenmiş yumurta yani gebeliğin başlangıcı meydana gelir daha sonra bu gebelik rahim içerisine ilerleyerek rahim iç duvarına yerleşir ve burada büyür.BEYZA

arkadaslar adet günü hesaplaması yaptım 33 gunde bir adet oluyomusum benim yumurtlama günüm ne zaman ve kac gun yumurtlama devam eder lutfen yardım edın bende hamile kalmak istiyorum

yumurtlama dönemi dışında hamile kalınabilir mi yumurtlama dönemi dışında gebe kalınırmı hamile kalabilir mi günleri kalınırmı günü
Arkadaşlar uzun zamandır aklıma takılan bir soru var. Hamile kalmak isteyen bir kişi sadece yumurtlama gününde mi hamile kalabilir. Yani koca ay içerisinde sadece 6 gün onun dışındaki günler hiçbir işe yaramıyor öylemi? Beni bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim. :bangin:
Yumurtlama gunu gecincede hamile kalabilirsiniz cunku bende gec yumurtlama doneminde hamile kalmisim.simdi 5 aylik hamileyim

Geri