Hamile kalmak isteyenlerin paylaşım alanı

Ce: Hamile kalmak isteyenlerin paylaşım alanı

CANIMSIN YAA, ALLAH RAZI OLSUN... ben bilmiyordum... ne zaman tahlil yaptırayım.. şimdi belli olmaz mı?

Beta HCG kana daha çabuk karıştığı için kan testleri regl gecikmesinden daha önce gebeliği doğru teşhis edebilir. Laboratuvardaki bir arkadaşım, reglden önce yaptıkları testlerde oranın yüksek çıkması halinde doğruluğunu sağlamak için kanı sulandırarak tekrar test yapıldığını söylemişti.

Regl gecikmesinden sonra ise idrarda B-HCG hormonu tespit eden ev tipi kitlerle test yapılabilir. Ancak her bünye birbirinden farklı olduğundan bazı kadınlarda regl gecikmesinin olduğu ilk gün testler doğru sonuç verebiliyorken bazı bayanlarda ancak bir hafta kadar sonra sonuç verebiliyor.

Yani ev tipi kitlerin yanılma payı daha fazla (negatif göstermesi nedeniyle). Birçok doktor regl gecikmesinin en az 10 günü bulmasından sonra test yapılması gerektiğini, bu şekilde hem hayal kırıklıklarının hem de maddi kaybın önleneceğini belirtiyorlar.

Çünkü malum kadınlarda çeşitli faktörler sebebiyle farklı zamanlarda bir haftaya kadar gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle 10 günü bulması daha doğru kabul ediliyor.

benimde 6-7 si gibi olmam gerekiyor regli .. kısmet bakalım.. iyiki varsınız.. hepinizi çokk seviyorum

Sen de iyi ki varsın canım, Allah gönlüne göre versin hiç üzülme, bu ay olmazsa öbür ayı bekleriz. Canımız sağ olsun :)

Benim de normal şartlar altında bugün olmam gerekiyor. Ama özellikle 6 Ekim dedim, gecikme payı da olsun diye. Artık bir süredir 1-5 gün arasında oynama oluyor.

Bakalım, kısmet...

Bende de dün regl ağrısı oldu, belim ağrıdı, karnım tuhaflaştı. Belki her an olabilirim. Bilmiyorum. Hayırlısı olsun ne diyeyim...

Bİlge GÖkÇencİmmmmmm İÇİme HamİŞsİn Gİbİ DoĞuyo Canim İnŞallah Öylesİndİr.....

Ama Bende Kesİn Dİİlİm Oda İÇİme DoĞuyo Canim:)

Bİlge GÖkÇencİmmmmmm İÇİme HamİŞsİn Gİbİ DoĞuyo Canim İnŞallah Öylesİndİr.....

Ama Bende Kesİn Dİİlİm Oda İÇİme DoĞuyo Canim:)

Canım ya, teşekkür ederim. Allah senin de gönlüne göre versin, hepimizin gönlüne göre versin, hayırlısını versin.

Ne olacağı belli olmaz hiç, sen iyiyi de bekle canım benim...

Liste zamanı yaklaşıyor ama bugün buralarda kimse yok kızlar, nerelerdesiniz ya?

Bilge Gökçen................... 6 Ekim
Selin..............................8 Ekim
CHATLAK.........................8 Ekim
Guldunyam......................8 Ekim
Buket.............................10 Ekim

Canimmmmm Ben Geldİm BİlgegÖkÇencİmmm Yarin BÜyÜk GÜn İnŞallah Hastalanmazsin....
Ve KÜÇÜk MeleĞİn Gelİrr........

Geri