Hamile olduğum kaç günde belli olur?

Uzman SühaN

Administrator
Hamile olduğum kaç günde belli olur?
hamilelik ne zaman belli olur,hamile olduğumu nasıl anlarım,hamilelik belirtileri,en erken hamile olduğumu ne zaman anlarım ,hamilelik hakkında bilgiler

h.jpg

İdrarda gebelik testi son görülen adetten yaklaşık 28-30 gün sonra yani bir sonraki adet zamanı geldiğinde gebeliği gösterebilir, daha önce gebelik varsa bile testte görülemez. Gebelik varsa zaten bir sonraki adet görülmeyeceğinden adet gecikmesi yaşanana kadar bekleyip, adet gecikmesi olursa idrarda gebelik testi yapılmalıdır. Kanda gebelilk testi (B-HCG) de bu günlerde veya adet zamanı gelmeden 2-3 gün önce hamilelik varlığını gösterebilir. Hamilelik belirtileri de adet gecikmesi olduktan 1-2 hafta sonra başlar genellikle.

Tüp bebekte hamilelik transferden kaç gün sonra belli olur?
Tüp bebek (IVF) uygulamalarında embriyo transferi yapıldıktan 12 gün sonra kanda gebelik testi (B-HCG) yapılarak gebelik varlığı anlaşılabilir.

Ultrasonda hamilelik kaçıncı günde (haftada) belli olur?
Ultrasonla hamileliğin belli olması son görülen adetin üzerinden 5 hafta geçtikten sonra mümkün olabilir. Tüp bebek uygulamalarında ise gebelik testinde görüldükten 1 hafta - 10 gün sonra gebelik ultrasonda belli olabilir.

merhaba ben esımle ılıskıye gırdım 8 gun oldu ıcıme bosaldı mıdem bulanıyo sık İdrara cıkıyorum asırı yemek yıyorum karnım arıyorum İdrar testı yaptım negatif cıktı sızce hamılemıyım

Merhaba, bu kadar kısa sürede hamilelik belirtisi olmaz. Daha döllenme bile gerçekleşmemiştir. Septomlarınız başka tıbbi koşullardan kaynaklanabilir. Adetinize 1-2 gün kala yada gecikme olursa test yaparak gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Merhaba ben kız arkadaşım ile bir anlık şehvetle seviştim ama her hangi bi cinsel organ birleştirme olmadı sadece bir kere oldu penisin ucunda zevk suyu vardı sildim penis ucumu ve bir kereligine içeriye girdim sadece penisin baş kısmı girdi sonra çıkardım hemen hamilelik söz konusu olurmu sormak istedim birde ertesi gün hapı adındaki hap zararlımıdır onu ogrenmek istiyordum

Merhaba ben kız arkadaşım ile bir anlık şehvetle seviştim ama her hangi bi cinsel organ birleştirme olmadı sadece bir kere oldu penisin ucunda zevk suyu vardı sildim penis ucumu ve bir kereligine içeriye girdim sadece penisin baş kısmı girdi sonra çıkardım hemen hamilelik söz konusu olurmu sormak istedim birde ertesi gün hapı adındaki hap zararlımıdır onu ogrenmek istiyordum

Vallahi gebe kalmasından daha az zararlıdır buna emin olabilirsiniz. Hapların tamamının yan etkileri ve sıkıntıları tabiki vardır. Ama emin olun kız arkadaşınız hissetmeyecektir bile. Size tavsiyem ertesi gün hapını kullandırmanız yönünde olacaktır. Tabiki durumu doktorunuza da danışarak yapmanız daha mantıklı olur.

Saygılar.

Merhaba. Benim reglime daha 7 gün var. Ama korunmasız ilişkiden bir hafta sonra kasıklarımda ve özellikle belimde ciddi ağrılar başladı. Bir kaç gündür devam ediyor. Acaba bunlar bir belirti olabilir mi? Adetime 2 3 gün kala idrar testi yapsam sonuç verir mi?

Merhaba. Benim reglime daha 7 gün var. Ama korunmasız ilişkiden bir hafta sonra kasıklarımda ve özellikle belimde ciddi ağrılar başladı. Bir kaç gündür devam ediyor. Acaba bunlar bir belirti olabilir mi? Adetime 2 3 gün kala idrar testi yapsam sonuç verir mi?

Merhaba, öncelikle belirtelim; belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapılmaz. Belirtiler gebelik belirtisi olabileceği gibi , adet öncesi septomlarda olabiliyor. Beklenen adet döneminizde en az 3 günlük gecikme söz konusu olursa gebelik testi yapabilirsiniz.

Merhaba bi sorum olcaktı 2 martta evlendim 10 unda hastalandım nisanın 10 unda olmam gerekiyodu 16 gün gecikmeli oldu 1 gün arayla korunmasız bi ilişkimiz var acaba hamilemiyim

Geri