Hamile olduğumdan şüpheleniyorum sizce hamilemiyim ?

Mutekara

Yeni Üye
Üye
Hamile olduğumdan şüpheleniyorum sizce hamilemiyim ?
Merhaba 23 yaşındayım nişanlımla reglmin bitiminden 1 gün sonra sürtünmeli ilişkim oldu. Korunmadık ve boşalma olmadı. Sonra 26 kasımda kanamam oldu ama implasyon mu yoksa regl mi anlamadım. Sanki normal reglme göre daha az ve ağrısızdı. 5 gün sürdü ve bitti. Ardından zevk suyundan şüphelendim ve 3 aralıkta beta hcg yaptım 0.01 çıktı sonra 7 aralıkta beta hcg yaptım 0.5 çıktı. Akıntım yeşil ve sarı geliyordu. Şu an sarı renkte. Korkudan kadın hastalıkları ve doğum bölümüne gittim. Kadın ilişki yaşadın mı dedi ama korkudan hayır dedim. Ultrasonla baktı ve yumurtalıkların tertemiz dedi ,bebek olsaydı ultrasonda yumurtalıklarda görürler miydi? Hamile olmaktan çok korkuyorum. Yumurtalıklarda birşey yok ise neden sarı akıntım var ve karnım şiş. Sonraki adetime daha 1 hafta var. Karnım şiş. Çok korkuyorum yardım eder misiniz

Şüpheli ilişki sonrası döneminiz gerçekleşmiş gebe değilsiniz. Test sonuçlarınız da gebe olmadığınızı gösteriyor. Yerleşme kanaması adet gibi yoğun olmaz. Bir kaç damladan ibaret bir lekelenmedir. Doktor muhtemelen endişeli duruşunuzdan dolayı ilişki yaşadınız mı diye sormuştur..Yada rutin prosedür gereği.. Yumurtalıklarda bir sorun saptanmamış sarı akıntı enfeksiyon bulgusu taşıyor buda vajinal muayene ile smear testi ile anlaşılabilir.Boş yere endişelenmeyin gebe değilsiniz..

Geri