Hamile olduğunuzu nasıl hissettiniz nasıl anladınız

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Hamile olduğunuzu nasıl hissettiniz nasıl anladınız
Hamile olduğumu nasıl anlarım, hamile olduğun nasıl anlaşılır hamile olduğumu öğrendim

Sevgili anne olmuş değerli melekler. Sitemiz meleklermekani.com sizlere gebelik hususunda değerli bilgiler vermeye devam ediyor....

Erken gebelik hususu, genelde adet belirtileri ile karıştırıldığından dolayı, hamilelik yaşamış ve bebek dünyaya getirmiş değerli anne adaylarının hamile kaldıklarını nasıl hissettiklerini nasıl öğrendiklerini merak ediyoruz.

Bu bağlamda; gerek sitemizde bulunan gerek ise dışardan sitemizi izleyen değerli annelerin katılımları ile istiyoruz ki hamilelik için müjdeli haber almak isteyen, ama bir türlü hamile olup olmadığını anlamayan değerlli anne adaylarına, şayadıklarınızı naklederek ve anlatarak yardımcı olabilirsiniz.

Bu konu üzerinden lütfen ilk hamile kaldığınızı nasıl anladığınızı ve başınızdan geçenleri, sizde olan belirtilerin neler olduğunu bizlere bu konu üzerinden anlatın. Misafir iseniz konuyu cevaplayarak anne adaylarına yardımcı olun lütfen. Bolca yorumlarınızı bu konuya bekliyoruz.

Saygılar.
MELEKLER MEKANI

İlk belirti keisnlikle uyku!dayanilamaz bir uyuma istegi oturdugun yerde sızıp kalma sabah yataktan çıkmak istememe.

Bana her zamanki kokular bi garip gelmeye baslamisti,tam mide bulantisi diyemem ama mesela acik havada olmama ragmen burnuma sigara kokusungeldi ve esime bakip galiba hamileyim dedim,ilk o zaman hissettim..bir de asla tarif edemeyecegim garip bir his bu,kan testim negatif cikmasina ragmen hayir bunda problem var ben hissediyorum diyip baska hastanede tekrar yaptirdim :) bence hissedersiniz vucudunuz size sinyal gonderiyo emin olun:) allah her isteyene nasip etsin insallah

Adetim 10gün gecikti. 15gündür hergün baş agrısı çekiyorum sabahları yataktan kalkmak istemiyorum karnımda kasıklarımda belimde ayaklarıma kadar vuran bi agrı var adet olcam tam diyorum işte o agrı ama hala bişey yok.kan testi yaptırmadım.sürekli idrar testi yaptırdım ama tek çizgi acaba bu şekilde çıkmayıpta hamile olduğunu öğrenen varmı sonrada.rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah

Adetim 10gün gecikti. 15gündür hergün baş agrısı çekiyorum sabahları yataktan kalkmak istemiyorum karnımda kasıklarımda belimde ayaklarıma kadar vuran bi agrı var adet olcam tam diyorum işte o agrı ama hala bişey yok.kan testi yaptırmadım.sürekli idrar testi yaptırdım ama tek çizgi acaba bu şekilde çıkmayıpta hamile olduğunu öğrenen varmı sonrada.rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah

Evede yapmış olduğunuz gebelik testleri negatif çıkmış bu durumda gebelik söz konusu değil. Emin olmak için hcg testi yapın. Ayrıca her adet gecikmesi gebelik kaynaklı değildir. Hcg testi sonucu negatif çıkarsa mutlaka bir kadın doğum uzmanına görünü.

İlk belirti keisnlikle uyku!dayanilamaz bir uyuma istegi oturdugun yerde sızıp kalma sabah yataktan çıkmak istememe.
Merhaba adetim 7 gun gecikti dediğiniz gibi aşırı uyku isteği halsizlik bitkinlik mevcut duygu değişimim çok fazla çok sık idrara çıkıyorum vs çocuk istiyoruz ama korkuyorum sonuç alamamaktan aceba test Yapalım ıdiyoruz artık

Merhaba adetim 7 gun gecikti dediğiniz gibi aşırı uyku isteği halsizlik bitkinlik mevcut duygu değişimim çok fazla çok sık idrara çıkıyorum vs çocuk istiyoruz ama korkuyorum sonuç alamamaktan aceba test Yapalım ıdiyoruz artık

Adetiniz de 7 günlük gecikme mevcut durum gebelikten kaynaklandığı gibi başka koşullarda adet gecikmesine neden olabiliyor. Bu nedenle hamile olup olmadığınızı gebelik testi yaparak öğrenebilirsiniz.

mrb arkadaşlar. ben 6 aylık evliyim. bebek düşünüyoruz ve korunmadan ilişkiye ilk defa bu ay girdik. regli olmama 4 gün var ama 1 haftadır sol kasığımda batma yanma gibi bir acı var. özellikle de yürürken ara ara ağrıyor. bunun yanında sağ ayağıma bir acı saplantı dün akşam 1 2 dk geçmedi. çok fazla tükürük salgılıyorum. veeee gögüslerim :)))) okadar acıyoki dokununca falan anlamadım bu belirtileri daha önce bukadar fazla yaşamamıştım. regli olmama 3 4 gün kala oluyodu ama 1 haftadır bende bu belirtiler var. ama ben dayanamayıp reglime 7 gün kala kan testi yaptırdım. hcg 0,14 çıktı . doktor arkadaşım da çok erken bebek varsa henüz 8 9 günlüktür dedi. adetinin geçmesini bekle dedi. sabırsızlanıyorum. bu belirtiler sizce normalmi. ve çok uyku halim var özellikle akşamları....

mrb arkadaşlar. ben 6 aylık evliyim. bebek düşünüyoruz ve korunmadan ilişkiye ilk defa bu ay girdik. regli olmama 4 gün var ama 1 haftadır sol kasığımda batma yanma gibi bir acı var. özellikle de yürürken ara ara ağrıyor. bunun yanında sağ ayağıma bir acı saplantı dün akşam 1 2 dk geçmedi. çok fazla tükürük salgılıyorum. veeee gögüslerim :)))) okadar acıyoki dokununca falan anlamadım bu belirtileri daha önce bukadar fazla yaşamamıştım. regli olmama 3 4 gün kala oluyodu ama 1 haftadır bende bu belirtiler var. ama ben dayanamayıp reglime 7 gün kala kan testi yaptırdım. hcg 0,14 çıktı . doktor arkadaşım da çok erken bebek varsa henüz 8 9 günlüktür dedi. adetinin geçmesini bekle dedi. sabırsızlanıyorum. bu belirtiler sizce normalmi. ve çok uyku halim var özellikle akşamları....

Benzer sorularda hep belirtiyoruz , Belirtilerden yola çıkarak gebelik teşhisi yapılmaz. Bu yanlış ve yanıltıcı olur. Belirtiler psikolojik, adet öncesi septomda olabiliyor. Döneminizde gecikme olursa gebelik testi yaparak gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Geri