Hamilelerden hamilelik belirtileri

• Konbuyu başlatan beklenenbebis
  • Başlangıç tarihi
Sevtap hanım öncellikle gözünüz aydın diyeyim:) Umarım sağlıkla bebeğinize kavuşursun. Yazdıklarını görünce kendi hamileliğimi hatırladım.:) Ben de aynı senin gibi berbat günler yaşadım. Ben süt bile içemiyordum. Bisküvi işte dediğin gibi kraker tarzında gıdalarla ayakta duruyordum. İlk 3 ay çok zor geçti. Hamile olduğuma sevinemiyordum bile o derece zor geçti.

Ben de anneme, teyzeme, yengeme ne zaman geçecek bu diye soruyordum canımdan bezmiş şekilde.:D Kişiden kişiye değişen bir şey bu ama benim tam 9 ay boyunca rahatsızlıklarım sürdü. Doğuma gittiğim gün bile arabada kusacak gibi olmuştum. Kusmaların gayet normal, azcık daha sabret birkaç ay sonra daha rahat yemek yiyebileceksin ;)

Kızlar benim kadar rahat hamilelik yaşayan var mı aramızda merak ediyorum. Bazen acaba doktor yanlış mı gördü ben hamile değil miyim diye düşünüyorum. Henüz 3 aylık hamileyim. Ne bir kusma, ne bir baş dönmesi, ne bir kabızlık… Hiçbir sıkıcı durumla karşılaşmadım. İştahım da gayet yerinde. Sabahları gayet dinç şekilde uyanıyorum ve işe gidiyorum. İş yerinde de herhangi bir yorgunluk ya da uyuklama hali yaşamıyorum.

Gerek çevremdeki arkadaşlarımdan, gerek ise buradan gördüğüm kadarıyla hamileliğin özellikle ilk aylarında fazlasıyla değişimler ve rahatsızlıklar yaşanılıyor. Şimdi ben bu durumda şanslı mı oluyorum bilemedim. :DKarnım büyümeye başlasa inancam artık hamile olduğuma.:) Allah hepimize sağlıklı doğum nasip etsin inşallahhh:hayal:

Kızlar merhabalar hepinize sağlıklı güzel günler diliyorum. 1,5 yıllık evliyim. Bu ay eşimle çok tatlı bir heyecan yaşıyoruz. 8 haftalık hamile olduğumu öğrendik. Adet düzensizlikleri yaşadığım için geçen ay adet olmamamı normal bir durum olarak kabul ettim ve hamile olabileceğimi hiç düşünmedim. Geçen ay hamileliğe dair hiçbir belirti yaşamadım fakat 2.ayda ufak tefek belirtiler üzerine şüpheye düştüm ve kan testi yaptırıp hamile olduğumu kesin olarak öğrenmiş oldum.:):)

Peki, neydi bu ufak tefek belirtiler biraz bahsedeyim. Öncelikle baş dönmesi yaşamakla birlikte özellikle sabah uyandığımda hafif bulantılarım oldu ve kokulara karşı duyarlılığım arttı. Midem de yanma ve göğüslerimde batma hissi hissetmeye başladım. Ve ayrıca hala devam eden kabızlık sorunum var. Belirtiler arttıkça bahsetmeye devam edicem kızlar görüşmek üzere.;);)

Canım benim de göğüslerim çok ağırlıyor kasiklarim ve sırt ağrılarını çok regl ime 9 gün var bekliyorum acaba hamile olabilir miyim

Belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapmak yanlış ve yanıltıcıdır. + Bu kadar erken de gebelik belirtisi olmaz. + mensinizde en az 3 günlük gecikme yaşarsanız test yapın..

Merhaba , saydıklarınız gebelik belirtisi fakat bu kadar erken dönemde bu belirtiler olmaz. Belirtiler gebeliğin 4-5. haftasından itibaren başlar.Yakınmalarınız ya psikolojik yada başka bir neden den kaynaklı..

merhaba arkadaşlar bende ne zamandır sizleri takip ediyorum bu ay hamile kalmak için çalışmalara başladık bizde bu ayın 25inde adet olmam gerekiyor ben 30 günde bir adet görüyorum bir önceki adet dönemim bitikten sonra ilişkiye girmeye başladık eşimle ikimizde istiyoruz tam ovülasyon döneminde ilişkiye girdik ve bende yarım saat boyunca ayaklarımı uzatıp yattım kalkmadım. Ve 1 hafta öncesinden acayip derecede kasık ağrılarım vardı ve hala devam ediyor fazla ayakta duramıyorum ağrıdan ölüyorum adetime daha 11 gün var ve bekleyemiyorum

Merhaba kasık ağrılarınız muhtemelen yumurtlamadan kaynaklı.Yumurtlama döneminde ağrı dayanılmayacak kadar şiddetli olabiliyor. Ama henüz hamilesiniz demek için çok erken . Henüz reglinize 11 gün var bu kadar kısa sürede gebelik belirtisi olmaz. Reglinizde gecikme olursa test yaparsın. İnşallah hamile kalırsınız.

Teşekkür ederim cevabınız için ilk deneyimimizdi bu daha yeni evliyim zaten ama ilk defa bu kadar sancı çekiyorum inşallah hamile kalırım Adet olmayayım diye dua ediyorum

Geri