Hamilelerden hamilelik belirtileri

• Konbuyu başlatan beklenenbebis
  • Başlangıç tarihi
B

beklenenbebis

Forum Okuru
Hamilelerden hamilelik belirtileri
hamilelik belirtileri belirtisiz hamilelik hamilelikte hiç belirti olmaması hiç belirti olmadan hamilelerden belirtileri
Kızlar bizler hamilelik belirtilerini çok merak ediyoruz.
Buraya hamile kalan bayanlar belirtilerini yazsınlar.Yada belirti görmeden hamile kaldıysanız buraya yazında bebek bekleyenler daha iyi anlasınlar.Birde Lütfen hamile kalacağınız zamana kadar yaşadıklarınızı neler denedinizide yazarmısınız ?? Buyrun bakalım Hamileler hamile kalmışlar yorumlarınızı,anılarınızı mutluluklarınızı bizlerdende eksik etmeyin..

396484d46be2e5079d.jpg
Unutmayınki sizlerde bir zamanlar merak içindeydiniz bebek özlemi ile ;)

Yüce ALLAH kimsenin kucağını boş bırakmasın (amin)

396484d46be48dc5b8.jpg

canim ben baslim öneclikle insalla anne olmak istegen bütün melekler tez zamanda anne olur bende teyze tabi:)

benim belirtilerim pek yoktu sanki her an adet olucam gibi his ediyordum bi belim bi karnim bi kasiklarim agriyordu, adetim2 gün gectikten sonra acayip kasiklarimda agrim oluyordu sanki resmen yirtiliyormus gibi. ben hamisliyi hic beklemiyordum o ay komsum bana bbakip sen hamilesin gözlerin sismis demisti bende icimten manyakmi bu ya gözlere bakilip hamilemisin denilirmi. ama sonuc dogru cikti:)

neler denedime gelince adetimin 14 gününden itibaren 10 12 14 ve 16 günlerinde iliskiye girdim sabaha dogru dr ozaman tutma ihtimali daha yüksek demisti. ayni zamanda iliskiden sonra yarim saat bacaklarimi kaldiriyordum havaya belimin altinada yastik koyuyordum...

daha bilmek istedin birsey oldumu cekinmeden zora bilirsin...

ilk yazan ben olayim :) Biz yaklasik bir senedir bebek istiyorduk ama kismet olmamisti. yaklasik 5 6 gun gecikmelerim olurdu cok umitlenirdim ama olmamisti hemen hemen artik umidimi kaybeder olmustum bu surecte sogan kurunu felan denemistim bi ablanin tavsiyesi ile.

Yurtdisindayim burdaki sartlarda dr a gitme sansim yoktu. tr ye gitmem gerekiyordu. Ekim sonu gibi tr ye geldik 2 ay kaldik bu surecte bi devlette birde ozellde muayene olduk devlet hastanesi normal hersey demisti ancak ozelde hersey 2 ser defa yapildi sonuc kotuydu. problem buyuktu. direk tup bebek dedi dr bize. ben de Umidimi tamamen kaybettim en azindan tr yeye temelli donene kadar boyle birsey yaptiramazdim cunku burda saglik cok pahali. cok uzuldum cok agladim ama problem esimde oldugu icin cokda disa vuramadim.kimselere soyleyemedik. sadece esim ve ben

Sonra donus vakti geldi yolculuk uzundu gelince birde ev tasidim bu surecte hasta olmam gerekiyordu ama olmadi dedim yine geciyor herhalde. yolculuk etkiledi beni. hic aklimda hamile olabilecegim gelmiyor hele de dr un solediklerinden sonra. 10 gun gecikme oldu ama artik goguslerim felaket sisti ve inanilmaz bir agri var, kasiklarima bicak batarcasina arada agrilar giriyor ve akintim cok artmisti. ya normalde de akintim olurdu ama bu cok fazla idi. esimden gizli test yaptim sonra ikinci cizgiyi gordum elim ayagim titriyordu. hic ummadigim anda geldi sonra bi daha bi daha bidaha test yaptim tam 8 kez test yaptim :D inanamadim cunku. simdi 10+3 haftalik hamileyim. Cok heyecanliyim.

Sizleri en iyi ben anlarim o yuzden hep dualarim sizlerle. en kisa zamanda ins sizdende bu guzel haberleri duyacagiz ins...

Son düzenleme:
Belirtiler kişiden kişiye göre değişiyor canım.Kimisi ilk günleri çok ağır geçiriyorken kimi hamiş ise günlük hayatına normal olarak devam edebiliyor.Bende ki ilk belirtiler aşırı bir uyku hali ile sersemlik olmuştu zaten onun üzerine bir test yaptım ve çıktı.Çok şükür Allah'a herhangi bir kötü bulantılarım falan olmadı kasıklarda ve belde ağrılar oluyor göğüslerde dolgunluk hissi ve hassasiyet meydana geliyor ilk belirtiler bende bu şekildeydeydi gebeliğin ileriki haftlarında bu belirtiler elbette ki değişiklikler gösteriyor:)

merhabalar.valla belirtiler kişiden kişiye değişiyot.ben de hiç bir belirti olmadı.adet olacağım zannettim olmadım.bir hafta sonra test yaptım pozitifti.sonrasında da çok şükür sıkıntı çekmedim.bulantı,aşerme,ne biliyim klasik hamilelik belirtileride dahil hiç bi sorunum yoktu.hep söylüyorum hamileliğimin tek belirtisi karnımda ki şişlikti:)

beklenenbebiş canım çok faydalı bir topik olmuş burası emeğine sağlık.

benim oğlum 5 yaşında aslında geride kaldı öyle günler ama inan ben hiç hamilelik belirtisi yaşamadım, çok nazlanmadı zaten hemen hamile kalmıştım ve adetim gecikince testim pozitif çıkmıştı. hamileliğim de çok rahat geçti ne bulantı ne aşerme çok şükür hiçbir sorunum olmadı, hatta karnımın şişmesi haricinde kendimi hiç hamile gibi görmüyordum:) sonra bir şişti tam 20 kilo aldım :) ama verdim hepsini. Allah herkese rahat bir hamilelik dönemi ve hayırlı doğumlar nasip etsin...

Geri