Hamileyim Anneyim Soru Sor

sheker şhey ne çabuk geçiyor zaman di mi:) walla ben bebişi tutturana kadar formda herkes doğurmuş/doğuruyor. Çok güzel telaşlar içim kıpır kıpır oldu walla:) HAdi bebişimiz annesine kavuşsun artık, yeterince bekledi di mi ama:) Allah kolaylıklar versin canım benim

Cnm bnm çok saol :kiss: evet az kaldı gerçi şafak sayamıyorum eğer beklerse suyumuz falan yeterse 18 'i gibi giricem ALLAHIM izin verrse doğum'a.Zaman çabuk geçiyor ama inan bana son zamanlar hiiiiiiiiiiiç geçmiyo gibi sanki.Dönüp arkama baktğımda ben nasıl dayanmışım o kadar ay nasıl dayanmışım diyorum:)sizde baya büyümüşsünz maaşallah.Kızın sağlıklı bi hamilelik geçirir inşallah anneciğine:)gebeliğin bu zamanları çok rahat emin ol.İçinden ne geliyosa yap kendini yormadan tabii ki.Bol bol uyu rahat yatmanın tadını çıkar.Son haftalar biraz daha sıkıntılı oluyo şikayet olmasın MEVLAMA.
İyi dileklerin için çooooook teşekkür ederim ALLAH razı olsun cnm RABBİM sana da hayırlı sağlıklı bi evlat dünyaya getirmeyi nasip etsn inşallah.Sen nasıl bi doğum şekli düşünüyosun bu arada?

Cnm bnm çok saol :kiss: evet az kaldı gerçi şafak sayamıyorum eğer beklerse suyumuz falan yeterse 18 'i gibi giricem ALLAHIM izin verrse doğum'a.Zaman çabuk geçiyor ama inan bana son zamanlar hiiiiiiiiiiiç geçmiyo gibi sanki.Dönüp arkama baktğımda ben nasıl dayanmışım o kadar ay nasıl dayanmışım diyorum:)sizde baya büyümüşsünz maaşallah.Kızın sağlıklı bi hamilelik geçirir inşallah anneciğine:)gebeliğin bu zamanları çok rahat emin ol.İçinden ne geliyosa yap kendini yormadan tabii ki.Bol bol uyu rahat yatmanın tadını çıkar.Son haftalar biraz daha sıkıntılı oluyo şikayet olmasın MEVLAMA.
İyi dileklerin için çooooook teşekkür ederim ALLAH razı olsun cnm RABBİM sana da hayırlı sağlıklı bi evlat dünyaya getirmeyi nasip etsn inşallah.Sen nasıl bi doğum şekli düşünüyosun bu arada?

Canım senin zamanının geçmemesi normal. Sabırsızlanıyorsun çünkü... Ve gayet haklısın. Şimdi diyorsundur gözleri nasıl, burnu nasıl... 4 boyutluda filan görmek gibi değildir kavuşmak. Ben bile şimdiden diyorum ki haziran bir gelse... Mis gibi kokusunu içimize çeksek. Kollarımızı bir sıcaklık doldursa... Allahım herkese herkese yaşatsın bu duyguları. İnşallah güzel bir doğum hikayesi dinliycez senden de.

Canım evet rahat uyuyorum bugünleri arıycam belki ama olsun sonu güzel olsun katlanılır. Karın yağışını izliyorum. Allahım içimize umut düşürmüş yavrum olacak daha ne isterim. Mide bulantı+kusmalarım olduğunda da şikayet etmedim. Etmiycem Allahım dedim. Çünkü onları yaşamayı ben istedim, bekledim. Ve bekleyen birçok kadın var şu hayatta.
Üçlü testimiz iyi çıktı. Gelişimi iyi. Beni zorlayan geçen hafta geçirdiğim hastalık oldu. Onun dışında iyiyim şükür. Magnezyum eksikliğinden kaynaklanıyormuş o kuyruk sokumu ağrısı, elimdeki uyuşma, karnımdaki ağrı ki ultrasonda bile tesbit edildi kasılma. Magvitol diye bi ilaç verdi o rahatlattı. Canım ben normal doğum isterim hayalimdeki hatta epiduralli normal doğum ama mümkün olur mu engel çıkar mı bilmiyorum. Sezeryan önceliğim değil ama gerekirse de direnmem. Yeter ki bebeğimle birlikte iyi olalım. Hayırlısı olsun şimdiden önüne geçmeyelim daha çook var. 18. haftadayız. 2 hafta sonra yolu yarılamış olucaz inş. Ayrıntılı ultrason yapılacak. Kızımın yanakları dolar inş o zamana da tam suretini görürüm. Daha iskelet gibiydi 16 da. :) Allaha emanet ol canım. İnş her şey yolunda gider. Her şey gönlünce olsun.
Peki sende bu 9. ayda el ve ayakta şişme oldu mu?

Şu anda sheker bebeğini öpüp kokluyordur inşallah. Doğumu güzelce geçmiştir. İnşallah onun güzel haberlerini alıcaz. Zira doğum yapmış olmalı. İnşallah yolundadır her şey. Aklımdan geçti... Ben d eyazmak istedim duygularımı.
Aah ah bize daha çok mu var ne? Bebişimize biz de kavuşuversek... :) Gerçi hamilelikte zaman benim için çok hızlı geçti. Geçen seneye ve diğer zamanlarıma göre. Zaman kavramım parendeler atıyor.

kızlar gebelikte kanda beyaz küre diye bişey duydunuzmu? bebek için riskmidir nedir bu kandaki beyaz küre anlamadım.sağlık ocağına aşı olmak için gittiğimde test yapıldı doktor böyle bişeyden söz etti.sorularıma cevap alamadım.sonuçta uzman doktor sayılmaz..doktorumla randevuma kadar beklemek zorundayım ama burada bilgili arkadaşlar vardır diye düşündüm.yaa ben çok vesveseliyim testler beni çok kasıyo..bişey çıkar bebeğime bişey olur diye hep korku içindeyim.15 mayısta doğumum inşallah..

Mira hiç duymadım bilmiyorum ama endişelere hemen bulanma. Aile hekimliğinde olası riskleri de değerlendirdiklerinden biraz durumları abartıyorlar. Sorumluluk üstümüzden gitsin, uyarımızı yapalım derken daha çok endişe vererek daha kötü yapıyorlar insanı.
Sen dahiliyeciye ya da kadın doğumcuna danış bakalım bi. Kendine gereksiz stres yapma. Bebeğe zararlı. Sana da moral gerekli. ;)
İnşallah bir olumsuz bir şey çıkmaz. İçini ferah tut. Haber vermeyi de unutma.

Şu anda sheker bebeğini öpüp kokluyordur inşallah. Doğumu güzelce geçmiştir. İnşallah onun güzel haberlerini alıcaz. Zira doğum yapmış olmalı. İnşallah yolundadır her şey. Aklımdan geçti... Ben d eyazmak istedim duygularımı.
Aah ah bize daha çok mu var ne? Bebişimize biz de kavuşuversek... :) Gerçi hamilelikte zaman benim için çok hızlı geçti. Geçen seneye ve diğer zamanlarıma göre. Zaman kavramım parendeler atıyor.
Cnm bnm evet bebeği aldım kollarıma çektim o cennet kokusunu içme.RABBİM nasıl bi koku vermiş altına da yapsa o güzel koku hiç geçmiyo.Bugün 8.günümüzdeyiz hamd olsun 19 ocakta sezeryanla doğum yaptım sabah 10 gibi girdim ameliayata 10:20 gibi bebeğim dünya'ya MERHABA dedi:)tabi ben 11:00'i geçiyodu bebeğimi gördüğümde:)darısı sizlerin başına inşallah RABBİM kimselere aratmasın herkese versn bu duyguyu:)sizde büyüdünz artık hareketlerini beklme zamanı başladı yavaş yavaş cnm bağırsak hareketleri ile çok karıştırırsn .Ben sezeryandan çıktıktan snra bağırsak hareketlerimde içerde çocuk var gibi geliyodu hahaha hahaha

Mira hiç duymadım bilmiyorum ama endişelere hemen bulanma. Aile hekimliğinde olası riskleri de değerlendirdiklerinden biraz durumları abartıyorlar. Sorumluluk üstümüzden gitsin, uyarımızı yapalım derken daha çok endişe vererek daha kötü yapıyorlar insanı.
Sen dahiliyeciye ya da kadın doğumcuna danış bakalım bi. Kendine gereksiz stres yapma. Bebeğe zararlı. Sana da moral gerekli. ;)
İnşallah bir olumsuz bir şey çıkmaz. İçini ferah tut. Haber vermeyi de unutma.

saol canım içimi rahatlattın.çok doğru söylüyosun ama bebek bekleyen anneler çok hassas oluyo bunu göz önünde bulundurup düzgün bir şekilde bilgilendirebilirler..kendi doktorum çok iyi onunda içimi rahatlatacağını düşünüyorum.6 aylık gebeyim ama bebişimin cinsiyetini hala bilmiyorum :( doktorlar göremiyo.pazartesi inşallah belli olur.

Cnm bnm evet bebeği aldım kollarıma çektim o cennet kokusunu içme.RABBİM nasıl bi koku vermiş altına da yapsa o güzel koku hiç geçmiyo.Bugün 8.günümüzdeyiz hamd olsun 19 ocakta sezeryanla doğum yaptım sabah 10 gibi girdim ameliayata 10:20 gibi bebeğim dünya'ya MERHABA dedi:)tabi ben 11:00'i geçiyodu bebeğimi gördüğümde:)darısı sizlerin başına inşallah RABBİM kimselere aratmasın herkese versn bu duyguyu:)sizde büyüdünz artık hareketlerini beklme zamanı başladı yavaş yavaş cnm bağırsak hareketleri ile çok karıştırırsn .Ben sezeryandan çıktıktan snra bağırsak hareketlerimde içerde çocuk var gibi geliyodu hahaha hahaha

Canım ben epeydir hissediyorum hareketlerini, biliyor musun? 16 dan beri. Ama artık sıklaştı. Ya ben de birtakım sorunlar yaşadım hastanede falan yattım ama sana şimdi bunlardan söz etmiycem.

Çok ama çok sevindim canım sağlıklı ve iyi olmanıza. İnşallah hep öyle olur. Kendine dikkat et, üşütme. Sıcak tut. Loğusalık dönemi de çok önemli. Ayy çiçeği burnunda anne... ! Baby angel doğum yaptığında sen beklemedeydin. Sen de yaptın... Sıra teker teker bizlerde...
Lalezar epeydir girmiyor siteye. Kayıplar çok. Darısı başımıza... Kocişin, bebişinle sana mutlu ömür dilerim canım. Arkası da gelsin inşallah.
Bebeğinin ismi ne paylaşırsan sevinirim... ;)

saol canım içimi rahatlattın.çok doğru söylüyosun ama bebek bekleyen anneler çok hassas oluyo bunu göz önünde bulundurup düzgün bir şekilde bilgilendirebilirler..kendi doktorum çok iyi onunda içimi rahatlatacağını düşünüyorum.6 aylık gebeyim ama bebişimin cinsiyetini hala bilmiyorum :( doktorlar göremiyo.pazartesi inşallah belli olur.

Bana da sende gebeliğe bağlı hipertansiyon var dediler 14-15. haftalardı sanırım. En yüksek ölçüm 13/8 iken hem de. Yok preeklampsi olursun yok risk var bilmem ne gerdi gerdi beni ebenin biri. Dahiliyeciye gittik 14/9 dan sonrası riskli dedi. Kadın doğumcum da öyle.
Şimdiyse o kadar düşük çıkıyor ki neredeyse baygınlık geçirecek bir vaziyetteyim.
Yani risklerden söz edebilirler ama bunu yapma şekli yani üslup gerici olmamalı. Dediğin gibi endişeler endişeler kaplıyormuş insanı. Annelik içgüdüsünden hepsi. Çoğu boş çıkıyor şükür ki.

Kızlar son zamanlarda fazla yorulmuştum. Üzüldüğüm şeyler de oldu. Ve cuma günü karnımda yoğun ağrılar hissettim. doktoruma gittim. Bebeğin başının olması gerekenden bayağı bi aşağıda olduğunu söyledi. Proluton muydu adı neydi iğne verdi. Haftada bir olmamı söyledi. Rahmi rahatlatır dedi. Yavrum baş aşağı pozisyondaydı. Başı da taa aşağıda... Artık daha dikkatli olucam inşallah bir şey olmaz.
Bir de üstüne ertesi gün hastanelik oldum rota virüsü olduğu tesbit edildi. alttan üstten çok su kaybettiğim için serum takviyesi falan yaptılar. Yediğim her şeyi de çıkarmıştım zaten. Bu ara bir talihsizlik mi nazar mı bilmiyorum ama bir şeyler var üstümde. Şimdi daha iyiyim şükür ama korktum ben de bebeğime bir şey olur diye. Onun iyi olduğunu söylemeleri, kıpırtısını hissetmem bana güç teskinlik verdi. Anne olmak ne zormuş... İnşallah erken doğum riski vs olmaksızın kucağıma alabilirim. Allahım hepimizi korusun...

Geri