Hamilelik Belirtileri İlişkiden Kaç Gün Sonra Belli Olur ?

Merhaba , regl geçmesi sadece gebelikten ötürü olmaz.Psikolijikmen ,strsten,hormonal bir durumdan ,çevresel faktörlerden vs. vs dolayı gecikme olabilir.Test sonucunuz negatif .Evde yapılan gebelik testler hatalı sonuç verebiliyor. Kanda gebelik testi yapmanızı alacağınız sonuca görede kadın doğum doktoruna görünmenizi öneriyorum.

slm sevgilimle bir hafta önce ilişkiye girdim iki gündür midem bulanıyor başım dönüyor akıntımda var sizce hamilemiyim birde ne zaman test yapsam çıkar?

Merhaba, bu kadar erken gebelik belirtisi olmaz.Gebelik belirtileri gebeliğin 4. haftasından itibaren başlar. Mensinizde en az 3 günlük gecikme olursa test yapabilirsiniz.

Merhaba tekrar. Adetimden 7 gün geçmesi üzerine aşırı karın ağrısı ile dün kan testi yaptırdım. doktor rahim kalınlaşması var ya da gebelik dedi. tahlil yapıldı.1,2 çıktı hamile değilmişim. Adet söktürücü verdi bir de idrarda enfeksiyon çıktı antibiyotik yazdı. Ancak ben nedense hala ya hamileysem diyorum negatif çıkmasına rağmen öyle olanlar oluyormuş o yüzden tereddütteyim. Şu an hala adet olmadım ilaca da başlamadım. Sizce kullanmalı mıyım stresten olabilir mi gecikme ?

Merhaba , artık gebe olmadığınıza kendinizi ikna edin.Testleriniz negatif. Kaldıki mens gecikmesi sadece gebelikten dolayı olmaz.+İlacı kullanıp kullanmamak sizin tercihiniz kimse risk alıpta kullan diyemez.Sağlıklı günler diliyoruz..

Merhaba kızlar araniza yeni katıldım 28 nisan regl günüm başladı 4 mayısta rahim filmi çekildim gayet ağrısız gecti ve fakat bugün yani 9 mayıs hafif açık renk kanama geldi gebelik belirtisi olabilir mi acil cvp kizlar

Merhaba, Gebe olmanız mümkün değil.. 4 mayısta hsg çekilmiş 9 mayısta gördüğünüz lekelenme işlem kaynaklı. Mens dönemine kadar ara ara lekelenmeniz olabilir..

Merhaba arkadaşlar benim size bi sorum olacaktı. Adet takvimi diye bi program var orda yumurtlama dönemini hesaplıyor. Bu programı kullanarak hamile kalan var mı ne kadar güvenilir?

Merhaba, bu sorunun yanıtını tek cümleyle vermek mümkün değil. Öncelikle yumurtlama dönemi nedir,yumurtlama dönemi ne zaman olur gibi bilgilere hakim olmak gerekir. Yumurtlama dönemi normalde iki adet döneminin ortasın da gerçekleşmektedir. Ama her zaman bu döngüde gerçekleşmez. Farklı zamanlarda da yumurtlama gerçekleşebiliyor. Dolaysıyla bu tür hesaplayıcılar net sonuç vermemektedir.Ovülasyonu net olarak tespit etmenin iki yolu vardır. Biri ultrason incelemesi, diğeri ovülasyon testleri. İlk seçenek zorlayıcı olabilir fakat ikinci seçenek işinizi kolaylaştırır. Eczaneden ovülasyon kitlerin den tedarik ederek yumurtlama dönemlerinizi belirleyebilirsiniz. Yumurtlama dönemi ile ilgili ayrıntılı bilgi için de aşağıdaki linkimizi ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Kadınlar her ay yumurtlarmı ?

Hanımlar benim testte ikinci çizgi silik görünüyor sonuç nedir çok merak ediyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri