Hamilelik Belirtileri İlk Hafta Nasıl Anlaşılır?

• Konbuyu başlatan *MeleK*
G

gökkusagı80

Yeni Üye
Üye
merhaba. bende prolaktin yüksekliği var. 46.08 . 29 ARALIK cuma hastalandım. ilk ilacımı 31 Aralık pazar ilk ilacı aldım. yarım tablet dostinex. haftada 2 kere çarşamba ve pazar kullanıyorum. ovalasyon günüm 10 ve 11 ocaktı.ovalasyon testinden gördüm 2 çizgiyi. bu şekilde hamile kalan oldumu acaba.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, Dostunex prolaktin üretilmesiyle sonuçlanabilecek hormonal bozukluğun neden olduğu rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Prolaktin, gögüste süt üretimini uyaran hormondur. Prolaktinin yüksel olması gebe kalma şansınızı düşürür. Tedaviden sonra gebe kalınabilir. Kullandığınız ilaç hormon bazlı olduğu için ovülasyon testini etkileyebilir.

G

gökkusagı80

Yeni Üye
Üye
gökkusagı80' Alıntı:
merhaba. bende prolaktin yüksekliği var. 46.08 . 29 ARALIK cuma hastalandım. ilk ilacımı 31 Aralık pazar ilk ilacı aldım. yarım tablet dostinex. haftada 2 kere çarşamba ve pazar kullanıyorum. ovalasyon günüm 10 ve 11 ocaktı.ovalasyon testinden gördüm 2 çizgiyi. bu şekilde hamile kalan oldumu acaba.
Uzman SühaN' Alıntı:
Merhaba, Dostunex prolaktin üretilmesiyle sonuçlanabilecek hormonal bozukluğun neden olduğu rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Prolaktin, gögüste süt üretimini uyaran hormondur. Prolaktinin yüksel olması gebe kalma şansınızı düşürür. Tedaviden sonra gebe kalınabilir. Kullandığınız ilaç hormon bazlı olduğu için ovülasyon testini etkileyebilir.
ovalasyon testini yaptığım gün 10 ocak şiddetli kasık ağrım oldu. o yüzden testi yaptım çift çizgi.ardından ilk dostinex hapımıda 10 ocak ta aldım. kimi ilk kullanımda hamile kalmış. bir umut işte benimkide. bende hiç süt gelmedi

G

gökkusagı80

Yeni Üye
Üye
Uzman SühaN' Alıntı:
çok özür dilerim.dostinex tarihini yanlış yazdım. 31 aralıktı. ovalasyon 10 ocak

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Hormonal ilaçların etkisi uzun sürelidir. Test sonucunuz etkilenebilir, yada gerçekten yumurtlamanız gerçekleşmiştir. Prolaktin yüksekliğinde gögüsten illa süt gelmesi gerekmez. Hormon tetkiti sonucu duruma zaten açıklık getiriyor. Bu ilacı kullanıp normal değere sahip olanlar elbetteki gebe kalabiliyor. Umarım sizde gebe kalırsınız. Döneminiz de gecikme olursa en az 3 günlük test yapın..

G

gökkusagı80

Yeni Üye
Üye
Uzman SühaN' Alıntı:
Hormonal ilaçların etkisi uzun sürelidir. Test sonucunuz etkilenebilir, yada gerçekten yumurtlamanız gerçekleşmiştir. Prolaktin yüksekliğinde gögüsten illa süt gelmesi gerekmez. Hormon tetkiti sonucu duruma zaten açıklık getiriyor. Bu ilacı kullanıp normal değere sahip olanlar elbetteki gebe kalabiliyor. Umarım sizde gebe kalırsınız. Döneminiz de gecikme olursa en az 3 günlük test yapın..
tesekkür ederim

S

sltnnn

Yeni Üye
Üye
Bu ovulsyn testi nasil birsey yani ne kadar kactane cikiyor icinden kac kere kullanilarbilir

G

gökkusagı80

Yeni Üye
Üye
sltnnn' Alıntı:
Bu ovulsyn testi nasil birsey yani ne kadar kactane cikiyor icinden kac kere kullanilarbilir
ben netden aldım. gittigidiyor dan. daha ekonomik. içinde 50 tane var. adet bitimden sonra idrarınla yapıyorsun.aynen gebelik testi yapar gibi. çift 2 koyu çizgi olursa yumurtlama içindesin

S

sveinç szin

Forum Okuru
adetime 2 gün kala test yaptım iki tane silik çıktı hamilemiyim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, gebelik testin de ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak değerlendirilir. Yalnız unutulmaması gereken evde yapılan gebelik testlerinin zaman zaman hatalı sonuç vermesi. Bir kaç gün için de mensiniz başlamazsa hcg testi yaptırın.

E

Elmacik

Forum Okuru
Çok teşekkür ediyorum gebelik belirtileri ile ilgili bir çok konu üstünüzden edindim sağ olun

E

edanrr

Forum Okuru
adetime 6 gün var vajinal kaşıntım akıntım ve karı ağrısı çekiyorum sabahları burnum tıkalı oluyor gögüslerimde damarlar çıktı sizce hamilemiyim

B

Bahtiyar yıldırım

Forum Okuru
merve deniz' Alıntı:
16 şubatta adet gördm 19 unda btti şu an adetim 2 gün gecikmiş durumda ve mide bulantısı yaşıyorum özellikle uyandığımda bulantı ve kusma hissi oluyor bu kadar erken belirti olabilir mi?
Tebrikler hamilesiniz

Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
edanrr' Alıntı:
adetime 6 gün var vajinal kaşıntım akıntım ve karı ağrısı çekiyorum sabahları burnum tıkalı oluyor gögüslerimde damarlar çıktı sizce hamilemiyim
Adete bir iki gün kalada bu saydıklarınız oluyor bu nedenle belirtilere aldanmayın derim . En doğrusu adet gecikmesi olunca test yapmak . Merak ettim acaba adet oldunuzmu yada test yaptınızmı )

1

1905_1994

Forum Okuru
Ya bişey danışmak istiyorum, eşimle reglim bitince ilişkiye girdik reglime daha 1 hafta var ben hiç bi belirti farkedemiyorum sadece karnımın biraz büyüdüğünü düşünüyorum. 5 aylık evliyim bebeğimin olmasını çook istiyorum hamile olup olmadığımı nasıl anlarım acaba reglim gecikirse mi ?

G

gökkusagı80

Yeni Üye
Üye
Uzman SühaN' Alıntı:
şubat 5 te çatlatma iğnesi oldum. yumurta 26 mm di. bugün 16 şubat kan testi yaptım. 1.49. yıkıldım resmen. çok kötü oldum. dün idrar testi yapmıştım. 20 dakka sonra bakmıştım. silik kırmızı çizgi vardı. çok silik ama hayalet gibiydi. içim acıyor. ağlayamıyorum da

N

Nargiz ural

Yeni Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar ben bu pazarertesi aşılanma oldum o gün çok ağrım oldu çarşanbada göğüsüm şişdi batmalar başladı bugünde sırt ağrıları ve kasık ağrısı başladı sizce hamilelik belirtlerimi bu

B

Biri

Forum Okuru
menekse can' Alıntı:
evet kardesim sen cok guzel bir konuya temas ettin.edepsizce ahlaksizca bir durum bu.erkek arkadasindan hamile kalmak...en onemlisi islam disi.rabbim bu azginlik karsisinda bela vermiyor.yuce rabbim.ama sixin haliniz ne olacak o buyuk gunde...cevap verin
Size ne kardesim insanlar istedigi ile beraber olur. Herkes senin dinine inanmak zorunda degil. Senin dininde de 3 kadinla evlenmek var. Cok hosuna gidiyosa kocana soyle 2 tane daha alsin

K

Karaktersiz

Forum Okuru
ankara545' Alıntı:
merhabalar bir sorum olacak size kız arkadaşımla ben 22.07.2013 tarihinde birlikte olduk bana bugün hamile olduğu söyledi ve şunuda belirtmek isterim ki adeti 20.07.2013 tarihinde bitti bittikten 2 gün sonra birlikte ıkduk sizce böyle bir şey mümkün mü? yardımcı olursanız sevinirim..
hamile olabilir bayan