Hamilelik Belirtileri İlk Hafta Nasıl Anlaşılır?

• Konbuyu başlatan *MeleK*
E

Esra karaçam

Yeni Üye
Üye
Uzman SühaN' Alıntı:
Adetinize 10 gün var şu anki test sonucunu dikkate almayın. Adetinizde gecikme olursa tekrar hcg testi yapın..8 ve üstü değerler gebelik olarak değerlendiriliyor
Anladım çok sağolun gerçekten ❤❤

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Rica ederim hayırlı haberlerinizi almayı diliyorum.

K

kediciğ

Forum Okuru
Yararlı bilgiler için teşekkür ediyorum benimde adetim tam 5 gün geçti hamilelik testini yaptım ve ikinci çizgi silik çıktı acaba net olarak hamile olduğumu nasıl anlayacağım ne tavsiye ediyorsunuz beklemem mi gerekiyor bana cevap verirmisiniz lütfen ?

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Selamlar yapacağınız tek şey şu, yarın ilk mesai başladığında beta hcg testi yaparak kesin hamile olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Tabiki kesin hamilelik var çizikte çıksa bu hamilelik demektir ama dediğimiz gibi kandan gebelik testi yaptırın lütfen olur mu ?

K

kediciğ

Forum Okuru
Peki bu testin sonucu yüzde yüz müdür yani hamile isem yani burada siz hamilesiniz der ise bu yüzde yüz doğru mudur bhcg testleri güvenli mi ?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak değerlendiriliyor ancak evde yapılan gebelik testleri bazı koşullardan dolayı hatalı sonuç verebiliyor. Durumunuz hakkın da net bilgi edinmek için yarın hcg testi yapın ve sonuca göre hekime görünün.

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Uzman SühaN' Alıntı:
Merhaba, gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak değerlendiriliyor ancak evde yapılan gebelik testleri bazı koşullardan dolayı hatalı sonuç verebiliyor. Durumunuz hakkın da net bilgi edinmek için yarın hcg testi yapın ve sonuca göre hekime görünün.
Selamlar evet testin sonucu tabiki yüzde yüz doğrudur. Eğer hamilesiniz şeklinde bi sonuç çıkar ise misal bhcg değerlerinin sonuçları 10 ve üstü çıkarsa kesin hamilesiniz diyebiliriz. Tabiki doktorunuz size gerekli bilgileri verecektir. Hayırlısı güzel haberlerinizi bekliyoruz.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Hcg gebelik hormonudur . İdrar testleri geç döllenme gibi durumlarda hcg yeteri kadar salgılanmadığında negatif sonuç verebilir. Kanda bakılan gebelik testinin yanılma payı yoktur % 100 net sonuç verir. Aynı zamanda gebeliğiniz hakkında da bilgi verir. ( dış gebelik, kimyasal gebelik vs )

S

sevindirik

Forum Okuru
beta hcg testi sonucun 12.1 çıktı hamilelik var mı buna göre kandan yaptırmıştım bi daha ne zaman yaptırayım daha eşimede söylemedim sevinmelimiyim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
sevindirik' Alıntı:
beta hcg testi sonucun 12.1 çıktı hamilelik var mı buna göre kandan yaptırmıştım bi daha ne zaman yaptırayım daha eşimede söylemedim sevinmelimiyim
Merhaba hcg değeriniz görünürde gebelik lehine yani hamilesiniz. Yalnız tek değerle gebelik teşhisi yapılmaz .Hcg nin tekrarı gerekecektir. Hcg , son adet tarihiniz ve ultrason muayenesi birlikte değerlendirilecek durumunuz hakkın da net ilgi verilecektir. Bu nedenle mutlaka hekim kontrolünde olmanızı öneriyorum..

S

Smrkdr

Forum Okuru
Benım akıntım bu ay cok oluyo acaba hamıle kalma olasılıgım varmı

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Smrkdr' Alıntı:
Benım akıntım bu ay cok oluyo acaba hamıle kalma olasılıgım varmı
Belirtilerden yada tek bir septomdan yola çıkarak gebelik teşhisi yapılmaz adetinizde gecikme olursa test yaparsınız.

C

Canan aytuğ

Forum Okuru
Arkadaslar ben 4gundur agri cekiyorum ve akintim var sarimsi ve agri kasiklarimda var bundan ziyade bulantim var ama kusamiyorum surekli lavobodayım idrarim surekli geliyor esim de biraz heycanlandi ben hamilemiyimmidir sizce 1 hafta oluyr test ama negatif ckti

C

Canan aytuğ

Forum Okuru
Arkadaslar 4gundur agri var kaiklarimda mide bulanti ve surkli idrar ayreten akinti vijinal surekli bi akinti 1 bucuk hafta once test yaptim negtifti sizce hamilemiyimir esim kendni kaptirdi hamileyim diye uzulmesini istemem adetime 9gun var

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Sevgili canan daha net bilgiler verebilir misin ? En son ne zaman regl oldun adet ne zaman bitti ne kadar süre geçti üstünden adetine ne kadar var tamam heyecan yaptın da net bilgiler olmadan bir şey diyemeyiz ki :D:D

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Canan aytuğ' Alıntı:
Arkadaslar 4gundur agri var kaiklarimda mide bulanti ve surkli idrar ayreten akinti vijinal surekli bi akinti 1 bucuk hafta once test yaptim negtifti sizce hamilemiyimir esim kendni kaptirdi hamileyim diye uzulmesini istemem adetime 9gun var
Adetinize 9 var ve 1 hafta öncesi gebelik testi yapmışsınız . Verdiğiniz bilgilere göre test çok erken yapılmış.Belirtileriniz muhtemelen psikolojik. Bu kadar erken dönemde ( adete 9 gün kala) gebelik belirtisi yaşamanız muhtemel değil.. Adetinizde gecikme olursa gebelik testi yapabilirsiniz.

Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Canan aytuğ' Alıntı:
Adetinizde gecikme yok daha 9 gün var bu kadar erken dönemde gebelik belirtisi olmaz.Sık idrar çıkma gebelik belirtisi olduğu gibi idrar yolu enfeksiyonlarında da olmaktadır.

1Eylüll

1Eylüll

Yeni Üye
Üye
Merhaba adetim 10 gün gecikti bugun test yaptim bitanesi cok silik bitanesi tam cikti hamile olma ihtimali varmidir? birde saglık ocakları gebelik testi yapiyor mu biliyormusunuz ?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak değerlendiriliyor. Fakat idrardan yapılan gebelik testleri bazı koşullardan dolayı hatalı sonuç verebiliyor. Durumdan emin olmak adına hcg testi yapmanızı öneriyorum. Sağlık ocaklarında gebelik testi yapılıyor. Daha önce her iki testi yapanda vardı sadece idrardan gebelik testi yapanda. Bağlı olduğunuz sağlık ocağını arayarak hcg testi yapıp yapmadıklarını öğrenebilirsiniz.

D

Dryaaaa

Yeni Üye
Üye
mira ağan' Alıntı:
iyi akşamlar ya ben ayın üçünde erkek arkadaşimla bişey yaşadık ve 1ay olacak işte ki 1aydır bulantsı gögüste şişme ağri var karnımda kasık tarafında şişmeye başladı test yaptım ama negatif çikti belirtiler devam ediyo ama ne yapmam lazım lütfen bana bilgi verin hamilemiyim mi? Teşekürler...
Sonuc