Hamilelik Belirtileri İlk Hafta Nasıl Anlaşılır?

• Konbuyu başlatan *MeleK*
D

Dryaaaa

Yeni Üye
Üye
Uzman SühaN' Alıntı:
Merhaba, gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak değerlendiriliyor. Fakat idrardan yapılan gebelik testleri bazı koşullardan dolayı hatalı sonuç verebiliyor. Durumdan emin olmak adına hcg testi yapmanızı öneriyorum. Sağlık ocaklarında gebelik testi yapılıyor. Daha önce her iki testi yapanda vardı sadece idrardan gebelik testi yapanda. Bağlı olduğunuz sağlık ocağını arayarak hcg testi yapıp yapmadıklarını öğrenebilirsiniz.
Saglik ocaklarinda kan testi yaptirinca cikarmi bide aileye bilgi verilirmi annemle gitsem 17 yasindayim cnku

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Sağlık ocağında gebelik testi yapabilirsiniz.Gebelik testi yaptırdığınız sağlık kuruluşudan size ait iletişim bilgileri istenecektir. Bilgiler 3. şahıslarla paylaşılmaz.Şayet gebelik söz konusu olursa gebe olduğunuza dair bilgi sisteme düşecektir. Düzenli olarak gebelik takibi, yapılıcak aşılar vs. için size bilgilendirme mesajı gelecektir. Burdaki amaç şu sağlık ocağının bölgesinde bulunan tüm gebelere ulaşabilmesi. TC kimlik numaranızın bağlı bulunduğu aile hekimine iletilir. Aile hekimide gebeliğinizin takibi için size ulaşmaya çalışır. Şayet telefonla size ulaşamazlarsa ikamet ettiğiniz adrese gelirler .

D

didosah

Forum Okuru
Arkadaşlar selam adetim 4 gün geçti acaba ben hemen test yapsam yarınki sabah idrarım ile gebe olduğum ortaya çıkar mı bir de tavsiye edeceğiniz herhangi bir test var mı farkediyor mu testin markası vs bana yardımcı olur musunuz kocişime hemen müjdeyi vermek istiyorum. memelerimde inanılmaz sızlama var biraz sanki büyüdü gibi geçen eşim de farketti ama ben bi şey demedim. Ne diyorsunuz bana akıl verir misiniz kızlar tşk ediyorum iyiki varsınız

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
didosah' Alıntı:
Arkadaşlar selam adetim 4 gün geçti acaba ben hemen test yapsam yarınki sabah idrarım ile gebe olduğum ortaya çıkar mı bir de tavsiye edeceğiniz herhangi bir test var mı farkediyor mu testin markası vs bana yardımcı olur musunuz kocişime hemen müjdeyi vermek istiyorum. memelerimde inanılmaz sızlama var biraz sanki büyüdü gibi geçen eşim de farketti ama ben bi şey demedim. Ne diyorsunuz bana akıl verir misiniz kızlar tşk ediyorum iyiki varsınız

Selamlar hamilelik belirtileri ile sizin yaşadığınız her şey bire bir örtüşüyor. Umarım hamilesinizdir ve buradan bizlere yazar ve bizleri de mutlu edersiniz. Şimdi öncelikle sabah idrarı ile hamilelik testi yapmanızı tavsiye ediyoruz. 4 gün geçtiğine göre tam da zamanında diyebiliriz yani bu test için uygun zamandır. Marka vermeye gerek yok hepsinin yaptığı iş aynıdır. Haberlerinizi bekliyoruz. Sevgiler.

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
bu arada test ile ilgili uğraşmayıyım ve yüzde yüz sonuç alayım da derseniz beta hcg testini herhangi bir hastaneden yaptırarak çok kısa bir sürede net olarak hamile olup olmadığınızı da öğrenebilirsiniz. Ayrıca belirtmek istedim :D:D

E

Esra22

Forum Okuru
Merhaba 09.11.2018 de adet oldu 15inde sadece sürtünme yoluyla ilişki yaşadık boşaldı sadece vajinamin üstüne geldi icine girmedi yikadim hamile olabilir miyim 8 gun oldu ve midemde ekşime belimde agrilar başladı göğüslerimde biraz yanma var sanki hamile olsam hemen belirtileri görür müyüm

E

Esra22

Forum Okuru
Merhaba 09.11.2018 de adet oldu 15inde sadece sürtünme yoluyla ilişki yaşadık boşaldı sadece vajinamin üstüne geldi icine girmedi yikadim hamile olabilir miyim 8 gun oldu ve midemde ekşime belimde agrilar başladı göğüslerimde biraz yanma var sanki hamile olsam hemen belirtileri görür müyüm

HemşireniZ

HemşireniZ

Aktif Üye
Üye
09.11.2018 tarihinde ilişki olduysa nasıl 8 gün oluyor ? Tarihi yanlış mı girdiniz ?

1Eylüll

1Eylüll

Yeni Üye
Üye
merhaba, sormak istedigim 1 soru var. Aşılama veya tüp bebek tedavisi gören var mı aranızda? veya istanbul'daysanız Cerrahpaşa'da aşılama veya tüp bebek tedavisi yaptırıp memnun kalan varmı Çevrenizde yardımcı olursanız sevinirim?

B

Bilgeli1234

Forum Okuru
Ut
ankara545' Alıntı:
merhabalar bir sorum olacak size kız arkadaşımla ben 22.07.2013 tarihinde birlikte olduk bana bugün hamile olduğu söyledi ve şunuda belirtmek isterim ki adeti 20.07.2013 tarihinde bitti bittikten 2 gün sonra birlikte ıkduk sizce böyle bir şey mümkün mü? yardımcı olursanız sevinirim..
günahınızı nasıl bu kadar rahat yazabiliyorsunuz hayret

T

tnkadm

Forum Okuru
Bilgeli1234' Alıntı:
Ut
Neye göre günah ya, kime göre günah, Tamam kabul günah ta buna gelene kadar ne günah işleyen ne üçkağıt yapan ne halkı kandıran yöneticiler var günah sevap işin girersek yandık.

C

cylnak

Forum Okuru
Bilgeli1234' Alıntı:
Ut
Yav siz neyin kafasını yaşıyorsunuz burası nihat hatipoğluyla sahura doğru programı değil . Şahısa nasıl rahatlıkla soruyorsunuz diye yazmışsınız rahatsızlık duymuş ki yazmış sormuş. Sana ne oluyor ne ateş giriyor ? Bi bitmediniz ya bi bitmediniz. Bende namazında niyazında kapalı bir bayanım ama sizin gibi dar bir çerçeveden bakmıyorum . Bugün kınadıklarınız yarın krdeşinizin evladınızın yada bir sevdiğinizin başına gelebilir unutmayın kınadığınız yerden sınanırsınız.

M

meryambakır

Forum Okuru
mrb son adet tarihim 18 ocak şubatta adet olmadım idrar testim negatif çıktı kan testim. 0.1 çıktı sonuç kesinmidir?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, adet gecikmesi sadece gebelik kaynaklı değildir, bir çok durum adet gecikmesine katkıda bulunabilir. Her iki test sonucunuzda gebelik lehine değil yani hamile değilsiniz. Hcg testinin yanılma payı yoktur net sonuç verir. Gecikmenizin nedeni ancak hormon tetkitleri ve muayene ile anlaşılabilir. Bir kaç gün içinde adetiniz gerçekleşmez ise bir kadın doğum uzmanına görünün.

S

selimagür

Forum Okuru
iki gündür halsizim kabızlık var iştahım yok midem bulanıyor adetim martın 8 de acaba hamilemiyim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Bu kadar erken bir dönemde hamile olup olmadığınız anlaşılmaz. Adetinizde gecikme olursa test yaparsınız. Belirttiğiniz septomlar başka sağlık koşullarından kaynaklanabilir. Rahatsızlığınız devam ederse doktora görünmenizde fayda var.

H

Hayrünisanur

Forum Okuru
Bende hiçbi şekilde münasebet yaşamadım regl ım 9 gün geçikti ama sonra geldi korkuyorum hiçbir şey yapmadım bilen varsa lütfen

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Hayrünisanur' Alıntı:
Bende hiçbi şekilde münasebet yaşamadım regl ım 9 gün geçikti ama sonra geldi korkuyorum hiçbir şey yapmadım bilen varsa lütfen
Adet gecikmesi sadece hamilelik kaynaklı değildir. Stres, hormonal problemler, kist,miyom, ilaçlar vs. adet gecikmesine neden olabilir. Gecikmenizin sebebini öğrenmek için bir kadın doğum uzmanına muayene olun. Usg ve hormon tetkitleri gecikmeniz hakkında bilgi verecektir.

A

Aysecikcukcik

Forum Okuru
ankara545' Alıntı:
merhabalar bir sorum olacak size kız arkadaşımla ben 22.07.2013 tarihinde birlikte olduk bana bugün hamile olduğu söyledi ve şunuda belirtmek isterim ki adeti 20.07.2013 tarihinde bitti bittikten 2 gün sonra birlikte ıkduk sizce böyle bir şey mümkün mü? yardımcı olursanız sevinirim..
Bu mümkün değil. Son rengli den ortalama 14 gün sonra yumurta yola çıkar. Ve döllenme ye hazırlanır. Bu 14 gün de bir kadının rengli dönüşünü normal 28 günluk seyri varsa geçerlidir. 30 ve ya 3 günlük döngüler bu 3 ve ya beş gün farklilik gosterrir. Ama rengli bitik ten 2 gün sonra asla hamile kalınması. Bu doğaya aykırı bir şey. Çocuğun sizden olduğuna eminmisin iz? Ya da kız arkadaşınızın rengli yim dediği haftada gerçekten rengli olduğundan eminmisin z?