Merhaba, adet gecikmesi sadece gebelik kaynaklı değildir, bir çok durum adet gecikmesine katkıda bulunabilir. Her iki test sonucunuzda gebelik lehine değil yani hamile değilsiniz. Hcg testinin yanılma payı yoktur net sonuç verir. Gecikmenizin nedeni ancak hormon tetkitleri ve muayene ile anlaşılabilir. Bir kaç gün içinde adetiniz gerçekleşmez ise bir kadın doğum uzmanına görünün.

iki gündür halsizim kabızlık var iştahım yok midem bulanıyor adetim martın 8 de acaba hamilemiyim

Bu kadar erken bir dönemde hamile olup olmadığınız anlaşılmaz. Adetinizde gecikme olursa test yaparsınız. Belirttiğiniz septomlar başka sağlık koşullarından kaynaklanabilir. Rahatsızlığınız devam ederse doktora görünmenizde fayda var.

Bende hiçbi şekilde münasebet yaşamadım regl ım 9 gün geçikti ama sonra geldi korkuyorum hiçbir şey yapmadım bilen varsa lütfen

Bende hiçbi şekilde münasebet yaşamadım regl ım 9 gün geçikti ama sonra geldi korkuyorum hiçbir şey yapmadım bilen varsa lütfen
Adet gecikmesi sadece hamilelik kaynaklı değildir. Stres, hormonal problemler, kist,miyom, ilaçlar vs. adet gecikmesine neden olabilir. Gecikmenizin sebebini öğrenmek için bir kadın doğum uzmanına muayene olun. Usg ve hormon tetkitleri gecikmeniz hakkında bilgi verecektir.

merhabalar bir sorum olacak size kız arkadaşımla ben 22.07.2013 tarihinde birlikte olduk bana bugün hamile olduğu söyledi ve şunuda belirtmek isterim ki adeti 20.07.2013 tarihinde bitti bittikten 2 gün sonra birlikte ıkduk sizce böyle bir şey mümkün mü? yardımcı olursanız sevinirim..
Bu mümkün değil. Son rengli den ortalama 14 gün sonra yumurta yola çıkar. Ve döllenme ye hazırlanır. Bu 14 gün de bir kadının rengli dönüşünü normal 28 günluk seyri varsa geçerlidir. 30 ve ya 3 günlük döngüler bu 3 ve ya beş gün farklilik gosterrir. Ama rengli bitik ten 2 gün sonra asla hamile kalınması. Bu doğaya aykırı bir şey. Çocuğun sizden olduğuna eminmisin iz? Ya da kız arkadaşınızın rengli yim dediği haftada gerçekten rengli olduğundan eminmisin z?

Bnde bisey sormak istiyorum bi önceki ay hcg testi yaptırdım 1.6 çıktı bu ay ise 0.1 çıktı bunun üzerine 2 kere adet oldum kan testinin yanlış çıkma ihtimali var mıdır ? Karnım şişti gören hamile zannediyor ve göğsümde ağrı var hamile olabilir miyim ?

Bnde bisey sormak istiyorum bi önceki ay hcg testi yaptırdım 1.6 çıktı bu ay ise 0.1 çıktı bunun üzerine 2 kere adet oldum kan testinin yanlış çıkma ihtimali var mıdır ? Karnım şişti gören hamile zannediyor ve göğsümde ağrı var hamile olabilir miyim ?
Kan testi kesin sonuçtur hamile değilsin

Geri