Hamilelik Belirtilerine Göre Bebeğin Cinsiyet Tahmini Yapılabilir mi?

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Hamilelik Belirtilerine Göre Bebeğin Cinsiyet Tahmini Yapılabilir mi?
Hamilelik Belirtilerine Göre Bebeğin Cinsiyet Tahmini acaba mümkün mü? Bir bebeğinizin olacağını öğrendiğiniz gün dünyanın en mutlu insanı siz olursunuz. Hamileliğiniz boyunca çok değişik deneyimler çok hoş heyecanları da beraberinde yaşarsınız. Bunlardan biri de aslında bebeğin cinsiyetinin ne olacağıdır. Tabii bu tarafa gelene kadar çok heyecan verici olaylar yaşarsınız. Örneğin hamileliğinizi öğrendikten sonra 4-5. haftalarda bebeğinizin kesesinin görülmesi. 6. haftada da bebeğinizin kalp atışının heyecanını yaşarsınız. Bu sesi duymak inanılmaz bir duygudur arkadaşlarım. Hele ki ikiz bir gebeliğiniz varsa iki kalp atışı birden duymak Allahın size bahşettiği bu nimetlere şükürden başka ne söylersiniz başka bilemiyorum.

kiz mi erkek mi.jpg

Kalp atışı sonrasında tabii aslında anne adaylarının en başından beri merak ettikleri cinsiyettir. Çevreden duyulan değişik yorumlar şu şu olursa şu şunu yersen şu olur neler neler...:) Ben de şuan gülüyorum ama inanın ben de denedim bu yöntemleri. Tatlı yersen hakkı olur yok ekşi yersen ayşe falan filan. Tabii Rabbim ne yazmışsa kısmetimize o düşer. Kızı da evlat erkeği de tabii. Tabii bazı yöntemlerle de cinsiyet tahmini olabiliyor. Tabii cinsiyet belirleme ne kadar erken olursa da bebeğin eşyaları mobilyaları ona göre kolayca renk tercihi yapabilir anne ve babalar. Ben ikizlerimin cinsiyetini 15. haftalıkken öğrenmiştim ama doktorum kesin konuşmamıştı. Yani aslında 15. hafta cinsiyet tahmini için çok erken bir zaman. En az 18-20. haftalara kadar bebeğin cinsiyeti bilinemeyebilir. Ya da tabii yaramazınız bunu göstermeyebilir.:)

Şimdi gelelim gebelik belirtileri bebeğin cinsiyetinde rol oynar mı? Aslında yeme içmeyi geçtim ama bazı belirtiler bunun ayırt edilebileceğini gösteriyor. Şimdi hangi belirti hangi cinsiyetin ipuçlarını veriyor bir bakalım.

Yeme içme durumları pek cinsiyet tahmini yapmanızda yardımcı olamıyor tecrübelerimden yola çıkarak söylüyorum yani ben ikiz kız bebeğime hamileyken daha çok tatlı yiyordum. Ama kız için daha çok tuzlu ekşi şeyler yenildiği söylenir bende bunlar olmamıştı.

gebelik ultrason.jpg

Kız bebeğe hamile kalanlarda yerleşme döneminde ufak bir kanama oluşabiliyor. Bunu ben yaşadım. Birkaç kişiden de duymuştum.

Erkek bebek anne adaylarının hamileliği sırasında karınları daha sivri olabilmekte ve bebek mideye yakın yere daha çok baskı yapabilmekte. Kız çocuğu daha yukarlarda değil aksine daha aşağılara yerleşiyor ve annenin karnı değil daha çok kalçalardan kilo alımı artıyor.

Yine belirtilerden mide bulantısı da size sinyaller verebilir ama tabii yine de çok itibar etmemek lazım. Kız çocuğa hamile anne adayları daha çok sabah bulantıları yaşarlar erkek bebek anne adayları bu konuda çok sıkıntı yaşamazlar diye söylenir.

Bir de erkek bebek doğuracak annelerin hamilelik dönemlerinde daha bir güzelleştikleri, kız bebek doğuracak anne adaylarının biraz daha solgun çekiciliğini kaybetmiş olarak göründükleri söylenir.

Bu verdiğim veriler ışığında siz de bebeğinizin cinsiyeti tahmini hakkında bazı yorumlarda bulunabilirsiniz ama dediğim gibi bunlar tıbbi veriler değildir. Bunun için yine kesinlik için sizin 18-20. haftaları beklemeniz gerekebilir. Bebeğinizin cinsiyetini ne kadar merak ettiğiniz bu sürecin ne kadar heyecan verici olduğunu da ilerde hatırlayacağınız güzel bir anı olarak saklayabilirsiniz.

Geri