Hamilelik boyunca hangi vitaminler kullanilmali?

CaRiZmA

Vip Melek
Üye
Hamilelik boyunca hangi vitaminler kullanilmali?
folic plus ne kadar kullanılmalı folik plus günde kaç tane alınmalı megadyn faydaları elevit vitamin faydaları folik asit kaçıncı haftaya kadar kullanılmalı
Evet arkadaslar geldik vitamin konusuna, benim esim aslinda böyle haplara fln hic ihtiyacin yok Sebze Meyve ye diyo ama benim icim rahat etmiyo yetmiyo gibi geliyo, burda hamileligin hangi döneminde ne tür vitaminleri aldik onu paylasalim...

hamileligin baslangicindan beri
-magnezyum
-folik asit (13. haftaya kadar yüksek dozda snra düsük doz)
-omega 3
- lekelenmelerim oldugu icin progestron (14. haftaya kadar)
-bacaklarimda uyusma oldugu icin bi hafta kadar kalsiyum aldim ama simdi biraktim

hamileliğin başlangıcından beri;
-folic plus(ilk 12 hafta) artık kullanmıyorum.
-elevit (vitamin ilacı)
-balıkyağı kapsülü
kan ilacı daha kullanmıyorum bu kontrolümde druma soracağım.

hamişleliğin başlangıcından 12.haftaya kadar folic plus günde 3 tane
12.haftadan itibaren megadyn (multi vitmain)
gyno_ferro_sanol demir hapı
balık yiyebildiğim içni kapsül istemedim :)
hele bi mevsimi gelseee

hamişliğim daha yeni olduğu için şimdilik dr vitamin olarak folik asit verdi günde 2 defa onu kullanıyorum diğer vitaminleri sanırım bir sonraki gidişimde yapılacak olan tahlillerden sonra alacağım
ayrıca ilk gebeliğim düşükle sonlandığı için tedbir amaçlı progestan ve ecopirin diye haplar kullanıyorum
bu arada bulantılarım içinde dramamine diye bir hap verdi dr ama daha kullanmadım çok fazla ihtiyaç duymadıkçada kullanmayı düşünmüyorum

ben tek folik asit ve omega 3 aliyorum, baska birsey vermedi doktor... ( en basta demisti, duruma göre vitamin, demir..v.s. yazarim diye... simdilik yazmadi)

Geri