hamilelik ihtimali olabilir mi?

blueme

Yeni Üye
Üye
hamilelik ihtimali olabilir mi?
merhaba kızlar, 22 ekimde eşimle korunarak (prezervatif) birlikte olmuştuk. zaten prezervatifle de olsa eşim boşalmadı. en son kasımın 8'inde regl oldum. o günden beri regl olmadım. sonra eşim yurtdışına gittiğinden birlikte olmadık zaten. şu aralar aile problemlerinden stresim var biraz. geçen ay yaptığım idrar testinde çok silik bir iz çıkmıştı. ama o kadar korunmadan sonra hamile olmama ihtimal vermedik. tarlusal kullandım. bugün ilaç biteli ikinci gün oldu. hala regl olmadım. sizce hamile olabilir miyim? şu anda doktora gitme şansım yok malesef ben de yurtdışındayım. sizce sebep ne olabilir?

Merhaba, adet gecikmesi sadece gebelik kaynaklı değildir. Bir çok neden adet gecikmesine sebep olabilir.( Stres , kullanılan ilaçlar,hormonal bozukluklar rahim kaynaklı bir sorun gecikmeye neden olabilir.) Verdiğiniz bilgilere göre gebe değilsiniz. Tarlusal kullanımı sonrası bir hafta için de mensiniz başlar..

testteki ikinci çizginin silik bir şekilde çıkmasından ve reglin 2 ay gecikmesinden dolayı çok strese girmiştim. tarlusal kullanıdğım için var ise bebeğin zarar göreceğinden korktum. stres yüzünden bu kadar gecikmesi normal midir?

Testte takılmayın. İdrar dan yapılan testler hatalı sonuç verebiliyor. Sadece stres bu kadar uzun süreli gecikme yapmaz. Daha önce belirttiğim gibi başka tıbbi koşullarda gecikmeye neden olabilir. İmkanınız varsa hcg testi yapın içiniz rahat etsin. Hcg testi yaptıramıyorsanız idrardan yapılan testlerden iki tane alıp sabahın ilk idrarıyla testi yapın.

Geri