Hamilelik ilişkiden kaç gün sonra belli olur?

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Nişanlımla üç hafta önce birlikte olduk gün yumurtlama gününe denk geliyormuş farkında değildim adetim on gün gecikti biraz sancım var ama ayağa kalkınca oluyor sırt ve bel ağrımda var sizce hamile miyimdir
Merhaba , test yaparak gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.( Adet gecikmesi sadece gebelikten ötürü olmaz). Korunmasız birliktelik yaşamışsınız gebelik söz konusu olabilir.
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, hcg değeriniz gebelik lehine değil. Mensiniz de gecikme olup olmadığınızı yazmamışsınız.Uzun süreli gecikme söz konusu ise hekime görünüp muayene olun..
 
A

Abcdef

Forum Okuru
Merhaba bn doğum yapalı 2 ay oldu henüz adet gormedim esimde korunmasız bi birliktelik yaşadım hamile kalma ihtimalim var mı ??
 
A

Aiser0se

Forum Okuru
Merhaba 3gün önce adetim bitti be biter bitmez ilişkiye girdik sonraki günde Ve dünden beri çok başım dönüyor. Çok halsizim bayılcakmış gibi hissediyorum idrarım koyu Midem bulanıyor ama istfra edemiyorum tokken bulanıyor açkende. Sizce hamile kalmış olabilirmiyim ?
 

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Daha neler 3 günde hamile kalıp belirti yaşadıysan tıp tarihe dünyanın en hızlı hamile kalan kadını diye geçersin .Yok öyle bir şey arkadaşım hamile falan değilsin. Ne zamanki adetin gecikti 3-5 gün gebelik testi yapar hamile olup olmadığını öğrenirsin.
 
E

Ebru123spe

Forum Okuru
İlişkiden 4 gün geçti ve adet olmam gerekiyordu hala olmadım ve sprailim var ve kayma falan yok su an bugün baktırdım cuma gününden bu güne hamile olma şansım varmı kafam karıştı kahve rengi şeyler geliyor kasık ağrısı falan lütfen yardim edin
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Bu kadar çabuk gebelik oluşmaz. Gecikmeniz gebelik kaynaklı değil , muhtemelen başka bir problemden dir. Bir kaç gün için de mensiniz başlamaz ise hekime görünüp muayene olun.
 
M

mlkjhg

Forum Okuru
slm geçen hafta ilişkiye girdim adetime henüz 14 gün var ama aşırı derecede migrenim var ve başım dönüyor ağzımda acı hamilelik olasılığı varmı?
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba , bu kadar erken gebelik belirtisi olmaz . Her durumu gebeliğe yormayın. Mensinizde gecikme olursa test yaparak gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.
 
M

Mjv

Forum Okuru
Mehabalar
Bu ay ovulasyon testi ile yumurtlama takibi yaptım ve testte çift çizgiyi gördükten sonra ertesi sabah ve 1 gün sonra tekrar ilişkimiz oldu. İlk ilişkinin üzerinden 11 gün geçti ve bugün ultra erken gebelik testinden yaptım. Üzerinde iliskiden 5 gün sonrasını bile verdiği yazıyordu. Fakat negatif cikti. Sonuca güvenmeli miyim yoksa testin yanılma payı var mıdır?Normal adetime yaklaşık 8 gün var.
Teşekkürler
 
Üst