Hamilelik ilişkiden kaç gün sonra belli olur?

• Konbuyu başlatan Uzman SühaN
D

Düşünsemmi

Yeni Üye
Üye
lilui' Alıntı:
Tamda yerine rast gelmiş demek ki vallahi hamile kalmış olabilirsin. Beklemekten başka yapacak birşey yok keşke ertesi gün hapı kullansaydın akıl edemedin mi ?
Aklıma gelmedi ama kasıtlı bir şey olmadı birliktelik sırasında yani etrafına denk gelmiş olsa da olabilir mi hamilelik durumu

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Düşünsemmi' Alıntı:
Nişanlımla üç hafta önce birlikte olduk gün yumurtlama gününe denk geliyormuş farkında değildim adetim on gün gecikti biraz sancım var ama ayağa kalkınca oluyor sırt ve bel ağrımda var sizce hamile miyimdir
Merhaba , test yaparak gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.( Adet gecikmesi sadece gebelikten ötürü olmaz). Korunmasız birliktelik yaşamışsınız gebelik söz konusu olabilir.

D

Düşünsemmi

Yeni Üye
Üye
Eczaneden alacağım testle idrar testi ile şuan belli olur mu yoksa biraz daha beklemeli miyim sancım var çünkü bel sırt ağrısı var ama gecikme çok fazla

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
10 günlük bir gecikme söz konusu .Yarın testi tedarik edin sabahın ilk idrarıyla testi uygulayın.

Z

Zeymoris

Forum Okuru
Verdiğiniz bilgiler icin tskler gerçekten çok açıklayıcı beklemekteyim hayırlı sonuç alırız inş

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Rica ederim , hayırlı haberlerinizi almayı diliyorum.

G

gizmli 56

Forum Okuru
Beta hcg sonucum < 0.100 mlU/mL çıktı acaba hamile miyim?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, hcg değeriniz gebelik lehine değil. Mensiniz de gecikme olup olmadığınızı yazmamışsınız.Uzun süreli gecikme söz konusu ise hekime görünüp muayene olun..

A

Abcdef

Forum Okuru
Merhaba bn doğum yapalı 2 ay oldu henüz adet gormedim esimde korunmasız bi birliktelik yaşadım hamile kalma ihtimalim var mı ??

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Abcdef' Alıntı:
Merhaba bn doğum yapalı 2 ay oldu henüz adet gormedim esimde korunmasız bi birliktelik yaşadım hamile kalma ihtimalim var mı ??
Keşke korumasız ilişki yaşamasaydınız hamile kalma riskiniz tabiki var tet yaptırın isterseniz. Adetinizde gecikme yaşadınız mı ?

F

fulya11

Forum Okuru
12 gün önce ilişkiyeggirdim şimdi midem bulanıyor başım dönüyor test yapsam çıkarmı

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Çıkmaz. Beklenen adetiniz de en az 3 günlük gecikme olursa o zaman test yapın. Erken yapılan testler hatalı sonuç almanıza neden olur..

A

Aiser0se

Forum Okuru
Merhaba 3gün önce adetim bitti be biter bitmez ilişkiye girdik sonraki günde Ve dünden beri çok başım dönüyor. Çok halsizim bayılcakmış gibi hissediyorum idrarım koyu Midem bulanıyor ama istfra edemiyorum tokken bulanıyor açkende. Sizce hamile kalmış olabilirmiyim ?

Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Daha neler 3 günde hamile kalıp belirti yaşadıysan tıp tarihe dünyanın en hızlı hamile kalan kadını diye geçersin .Yok öyle bir şey arkadaşım hamile falan değilsin. Ne zamanki adetin gecikti 3-5 gün gebelik testi yapar hamile olup olmadığını öğrenirsin.

E

Ebru123spe

Forum Okuru
İlişkiden 4 gün geçti ve adet olmam gerekiyordu hala olmadım ve sprailim var ve kayma falan yok su an bugün baktırdım cuma gününden bu güne hamile olma şansım varmı kafam karıştı kahve rengi şeyler geliyor kasık ağrısı falan lütfen yardim edin

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Bu kadar çabuk gebelik oluşmaz. Gecikmeniz gebelik kaynaklı değil , muhtemelen başka bir problemden dir. Bir kaç gün için de mensiniz başlamaz ise hekime görünüp muayene olun.

C

ciydean

Forum Okuru
6 gün önce ilişkiye girdim başım dönüyor midem bulanıyor hamile olasılığım nedir?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Bu kadar çabuk gebelik belirtisi olmaz. Gebelik belirtileri gebeliğin 4-5-6. haftası başlar. Mensiniz de gecikme olursa test yapın..

M

mlkjhg

Forum Okuru
slm geçen hafta ilişkiye girdim adetime henüz 14 gün var ama aşırı derecede migrenim var ve başım dönüyor ağzımda acı hamilelik olasılığı varmı?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba , bu kadar erken gebelik belirtisi olmaz . Her durumu gebeliğe yormayın. Mensinizde gecikme olursa test yaparak gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

M

Mjv

Forum Okuru
Mehabalar
Bu ay ovulasyon testi ile yumurtlama takibi yaptım ve testte çift çizgiyi gördükten sonra ertesi sabah ve 1 gün sonra tekrar ilişkimiz oldu. İlk ilişkinin üzerinden 11 gün geçti ve bugün ultra erken gebelik testinden yaptım. Üzerinde iliskiden 5 gün sonrasını bile verdiği yazıyordu. Fakat negatif cikti. Sonuca güvenmeli miyim yoksa testin yanılma payı var mıdır?Normal adetime yaklaşık 8 gün var.
Teşekkürler