Hamilelik ilişkiden kaç gün sonra belli olur?

• Konbuyu başlatan Uzman SühaN
A

ayseblt

Forum Okuru
Ben 13 Nisan'da erkek arkadaşımla beraber oldum ama kızlık zarı bozulmadi yüzeysel olarak vajinaya boşaldı ama sildim hemen 26 Nisan'da adet gördüm. 1 ay beş gün oldu tekrar adet olmadım.Sin bir buçuk ay hastaneye gittim başka bir problemim için ağrı kesici antibiyotik çok kullandım yorgunluk ve stres tr var dün gece böyle bişey olabilir mı acaba bakire kişi hamile kalabilir mi diye düşündüm. Bugün hastaneye gidip adet görmediğimi ve ilk defa geciktiğini söyledim ultrason la baktı biseyin yok rahim duvarın kalınlaşmış yakında adet olursun dedi sizce hamile kalma riskin var mı varsa ne yapmalıyım.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Korunmasız birliktelik sonrası adetiniz gecikmiş Hamile değilsiniz. + Usg e muayenesi olmuşsunuz gebelik saptanmamış. Gecikmenizin nedeni kısaca hamilelik değil..

Y

Yeşim23

Yeni Üye
Üye
Yeşim23' Alıntı:
Kızlar benimde adetimi 3 gün geçti test yaptım sonuç silik çizgi çıktı adeti 28 nisandı en son tarihim yumurtlama dönemimde ilişkiye girdik eşimle ve hiç gecikmem olmazdı genelde sizce gebelik olasılığı var mıEkli dosyayı görüntüle 77014

Kızlar en son bunu paylaşmıştım bugün kan testi yaptırdım sonuç hcg 173 prolaktin 59.3 çıktı

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, hcg değeriniz gebelik lehine. Bu aşamada usg ile teyidi için hekime görünün. Sağlıklı gebelik geçirmeniz dileği ile..

Y

Yeşim23

Yeni Üye
Üye
*BEYZA*' Alıntı:
Merhaba, hcg değeriniz gebelik lehine. Bu aşamada usg ile teyidi için hekime görünün. Sağlıklı gebelik geçirmeniz dileği ile..

Merhaba ultrasonda gebeliğe rastlanmadı anlıyamıyorum yani

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Bebeğin kesesi gebeliğin 5-6. haftası görülür. Endişelenmeyin.Sağlıklı bir gebelik ise,ilerleyen günlerde keseyi görürsünüz. Hekiminiz bu konuda sizi bilgilendirmiştir.

S

stresyapmakyok

Yeni Üye
Üye
Merhaba, sevgilimle reglime üç gün kala sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Korktuğum için daha sonra hemen Ella hapı kullandım ve üç gün sonra tam vaktinde regl oldum. Diğer reglerim gibiydi. Beş güne yakın sürdü. Sizce bir sıkıntı var mıdır? Hamile değilim demi? Lütfen cevaplayın.. Teşekkür ederim.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, bahsettiğiniz şekil de bir birliktelikle gebe kalmak mümkün değil + mensiniz normal periyotta gerçekleşmiş hamile değilsiniz.

C

Cicekk123

Forum Okuru
Merhaba , en son 22.10 da bi denememiz oldu eşimle adetim de 3 gün geçikti ama henüz ilişki üzerinden 10 gün geçti idrar testi için en az 1hafta daha beklemekliyim değil mi ?

E

ecem su tayyar

Forum Okuru
doktorum gebe kalmam için progestan verdi düzensız adet oldugum için. 26.10.2017 de ilacım bitti 30.10.2017 de kahverengi lekelenmem oldu bugün 8.11.2017 ne zaman kan testi yapmalıyım ?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, daha önce başka bir başlıkla sorunuzu yanıtlamıştık. Bugün yada yarın kanda gebelik testi yaptırın. Yoğun bir kanamanız olmamış buda akla yerleşme kanamasını getiriyor.Sonucu bizimle mutlaka paylaşın. Mutlu haberlerinizi almayı diliyorum.

G

gülümser ece

Forum Okuru
iyi gnler benim 1 haftadır miğdem bulanıyor kokulardan tiksiniyom birde aşırı sancım var adetime 7 gün var ne zaman test yapayım? teşk edrim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, gebelik belirtileri gebeliğin 4-5. haftasın dan itibaren başlar. Sizin septomlarınız ya psikolojik yada tıbbi bir sorundan kaynaklı. Beklenen mensinizde en az 3 günlük gecikmeniz olursa gebelik testi yapabilirsiniz.

S

Ssssssssss

Forum Okuru
Biz eşimle yaklaşık 6 aydır ilişkiye giriyoruz çocuk istediğimiz için ama olmuyor bende adet düzensizliği var doktora çıktım ilaçta kullandım geçmedi bu düzensizlik herhangi bir sağlık sorunumda yok yumurtalıklarımda çocuğu çok istiyoruz ama stres yapıyorum çok olmuyor diye nasıl kurtulurum bu düşünceden yada yaşayan biri varmı.

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Stres gebeliğin oluşmasını olumsuz etkileyen önemli bir etkendir. Bunun için ne yaparım diye soruyorsunuz ya benim şahsi önerim şu olacak elinizden geldiğince kendinize bir uğraş bulun farklı hobiler arkadaş ortamları falan edinin. Her ilişkide illaki çocuk olacak diye kendinizi şartlandırmayın. Hani yaşayan biri varmı diyorsun ya evet yaşayanlardan biri benim. İkinci çocuk için bizde eşimle üç sene uğraştık herhangi bir sağlık sorunumuz yoktu ama bir türlü olmuyordu çünkü ben kendimi çok şartlandırıyordum ve her ay hayal kırıklığına uğruyordum. Taki üç seneden sonra bu ay kesinlikle çocuk olmaz dediğim bir ay varki o ayda kendimi rahat bıraktım bu düşüncelerden uzak durdum ve kafamı tamamen rahat bıraktığım ay ikinci bebeğime hamile kaldım. Bunu bir örnek olarak veriyorum sana dediğim gibi kesinlikle kendini şartlandırma zamanı mutlaka vardır.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Ssssssssss' Alıntı:
Biz eşimle yaklaşık 6 aydır ilişkiye giriyoruz çocuk istediğimiz için ama olmuyor bende adet düzensizliği var doktora çıktım ilaçta kullandım geçmedi bu düzensizlik herhangi bir sağlık sorunumda yok yumurtalıklarımda çocuğu çok istiyoruz ama stres yapıyorum çok olmuyor diye nasıl kurtulurum bu düşünceden yada yaşayan biri varmı.
Merhaba, stres gebe kalmada sorun yaratabilir. Bu durumu aşmak için psikolojik destek alabilirsiniz. Adet düzensizliği de gebe kalmada sıkıntı yaratabilir. Bu problemin de tedavi edilmesi gerekmektedir. Tedavinin yanı sıra yaşam şeklinizde, beslenme alışkanlıklarınızda değişiklik yaparsanız bu sorun dan kurtulabilirsiniz. Bu noktada da bir diyetisyenden yardım alabilirsiniz.

E

Edeb-iyat

Yeni Üye
Üye
Merhabalar bir sorum olacaktı adetimin 17. Günü .bugün kandagebelige baktirdim ama negatif çıktı. Adetim ilk iki gün gecikmeli 2.si zamaninda ve en son bu ay bir hafta önce geldi.25.Gün oldum yani yumurtlama dönemini tam hesaplayamiyorum o yüzden.karin kisminda dolgunluk var bazen batma.goguste de ara ara ignebatar gibi sizlama var.migde bulantısı ara ara var ama psikolojik mi kestiremiyorum. Bu belirtilerle beraber test yaptırdım acilde ama negatif çıktı .bu durumda benim bu ay tamamen umidimi kesmem gerekiyormu yoksa çok mu erken yaptırdım. Döllenme gerceklesmisse bu süreçte bu kadar zamanda kanda belli olur mu çok üzgünüm her ay hayal kırıklığı

E

Edeb-iyat

Yeni Üye
Üye
Ayrıca normalde 31 günde bir olurdu bu ay 25 gün oldu adetim.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, size daha iyi yardımcı olmamız açısından biraz daha bilgi vermeniz lazım. Son adet tarihiniz ne zamandı ayın kaçıydı ?

A

amendado

Forum Okuru
geçen cuma ilişkiye girdim bütün belirtiler var test yapsam hamile olup olmadığım çıkarmı