Hamilelik ilişkiden kaç gün sonra belli olur?

• Konbuyu başlatan Uzman SühaN
Likapam

Likapam

Paylaşımcı Melek
Merhaba dediğiniz yoldan hamile kalman imkansız üreme şeyinize gelmediyse tabiki ama günah ve sağlıklı değil

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Korunmasız her ilişki gebe kalma açısından risktir. Dediğiniz yolla olan birliktelikte gebe kalınmaz ancak ejakülasyon esnasında doğru sızarsa gebelik söz konusu olabilir. Döneminizde gecikme olursa tedbiren gebelik testi yapın.

S

snmkaan

Forum Okuru
ayın birinde nişanlımla ilişkiye girdik ve adet olmadım son adet tarihim 24 ekim bir defa biraz ileri gittik hemen yıkadım hamile kalmış olabilirmiyim?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Korunmasız her ilişki gebe kalma açısından risk oluşturur. İlişki sonrası vajinayı yıkamanız gebe kalmayı engellemez. Şüpheli ilişki sonrası adetiniz gerçekleşmemiş, gebe olabilirsiniz bu durumda gebelik testi yapmanızda fayda var.

D

Deryaanur

Forum Okuru
Merhaba,sevgilimle adetimin son günü yani 3 ve 4ü sürtünmeyle ilişki yaşadık. Sürtünmeden sonra kahverengi akıntılar geldi. Sanırım bittiği içindi ama emin olamadım. Erkek arkadaşım boşalmadı. Korunmadık ve vajinama temas etti bazen. 3 ve 4ü sürtünmeule ilişki yaşadık. Ayın 25nde kan geldi. Hafif bi ağrı oldu. İlk başlarda kırmızı ve kahve karışımıydı. 5 gün sürdü. 1. Gün hafif ağrı oldu, 2. Ve 3. Gün azaldı. 4. Günün sabahı kırmızı kan geldi hagif bi ağrıyla birlikte. Bugün 6. Gün ve vajinamı sildim mi su gibi sarı leke geliyor.acaba implasyon kanaması mı? Lütfen acil yarıdm. İlişkiden 21 gün sonra mümkün mü? Ben çok stres yaptım 2 haftadır ve soğuk algınlığı ilacı içtim. Acil yardım yalvarırım

D

Deryaanurr

Forum Okuru
Merhaba,sevgilimle adetimin son günü yani 3 ve 4ü sürtünmeyle ilişki yaşadık. Sürtünmeden sonra kahverengi akıntılar geldi. Sanırım bittiği içindi ama emin olamadım. Erkek arkadaşım boşalmadı. Korunmadık ve vajinama temas etti bazen. 3 ve 4ü sürtünmeule ilişki yaşadık. Ayın 25nde kan geldi. Hafif bi ağrı oldu. İlk başlarda kırmızı ve kahve karışımıydı. 5 gün sürdü. 1. Gün hafif ağrı oldu, 2. Ve 3. Gün azaldı. 4. Günün sabahı kırmızı kan geldi hagif bi ağrıyla birlikte. Bugün 6. Gün ve vajinamı sildim mi su gibi sarı kahve gibi şeffaf leke geliyor.acaba implasyon kanaması mı? Lütfen acil yarıdm. İlişkiden 21 gün sonra mümkün mü? Ben çok stres yaptım 2 haftadır ve soğuk algınlığı ilacı içtim. Acil yardım yalvarırım

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Her dönem gebe kalmak mümkündür. Bu nedenle cinsel yönden aktif olanlara tavsiyemiz uygun bir doğum kontrol yöntemi kullanmalıdır. Verdiğiniz bilgilere göre gebe değilsiniz döneminiz gerçekleşmiş. Kuşkunuzu gidermek adına gebelik testi yapabilirsiniz.

D

Deryaanurr

Forum Okuru
Uzman SühaN' Alıntı:
Her dönem gebe kalmak mümkündür. Bu nedenle cinsel yönden aktif olanlara tavsiyemiz uygun bir doğum kontrol yöntemi kullanmalıdır. Verdiğiniz bilgilere göre gebe değilsiniz döneminiz gerçekleşmiş. Kuşkunuzu gidermek adına gebelik testi yapabilirsiniz.
Acaba stres kaynaklı mı böyle oldu. Yani implasyon kanaması ilişkiden 21 gün sonra olabilme ihtimali var mı?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Deryaanurr' Alıntı:
Acaba stres kaynaklı mı böyle oldu. Yani implasyon kanaması ilişkiden 21 gün sonra olabilme ihtimali var mı?
Adetiniz daha önce gerçekleşmiş 5 gün sürmüş bu durumda bu kanama yerleşme kanaması değildir. Stres ve bir çok koşul dönemleri etkileyebilir.

D

Deryaanurr

Forum Okuru
Uzman SühaN' Alıntı:
Adetiniz daha önce gerçekleşmiş 5 gün sürmüş bu durumda bu kanama yerleşme kanaması değildir. Stres ve bir çok koşul dönemleri etkileyebilir.
Abla lütfen cevap ver. Yaptığım şeyin yanlış olduğunu biliyorum. İlk defa böyle bişi yaptım bir daha yapmıycam lütfen cevap ver. Psikolojik mi bilmiyorum ama karnım şiş gibi hissediyorum kasığım çoook hafif ağrıyor arada. Bir de çook hafif bel ağrım var:(

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Deryaanurr' Alıntı:
Abla lütfen cevap ver. Yaptığım şeyin yanlış olduğunu biliyorum. İlk defa böyle bişi yaptım bir daha yapmıycam lütfen cevap ver. Psikolojik mi bilmiyorum ama karnım şiş gibi hissediyorum kasığım çoook hafif ağrıyor arada. Bir de çook hafif bel ağrım var:(
Sizlerin ne yaptığı bizleri ilgilendirmez . Kimseyi de tercihlerinden dolayıda yargılamıyoruz. Siz sorarsınız biz cevap veririrz. Uslubunca .. Derya '' burçince'' kullanıcı ismi ile yönlendirdiğiniz sorunuzun cevabında belirttiğim gibi gebelik testi yapın kuşkunuzu giderin.

D

Deryaanurr

Forum Okuru
Uzman SühaN' Alıntı:
Sizlerin ne yaptığı bizleri ilgilendirmez . Kimseyi de tercihlerinden dolayıda yargılamıyoruz. Siz sorarsınız biz cevap veririrz. Uslubunca .. Derya '' burçince'' kullanıcı ismi ile yönlendirdiğiniz sorunuzun cevabında belirttiğim gibi gebelik testi yapın kuşkunuzu giderin.
Uzman SühaN' Alıntı:
Özür dilerim ben kötü anlamda demek istememiştim sadece bilgi almak istedim. Kusura bakmayın

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Özür dileyecek bir durum yok , yazdıklarınızın kötü bir anlam içerdiğini de düşünmüyorum. Sağlıklı günler diliyorum.

G

Gülseren kayaa

Forum Okuru
Adetimden sonra su gibi sarı akıntı geliyor ama salyamsı değil. Sizce nedendir?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Gülseren kayaa' Alıntı:
Adetimden sonra su gibi sarı akıntı geliyor ama salyamsı değil. Sizce nedendir?
Sarı akıntı enfeksiyon bulgusu taşıyor . Bir kadın doğum uzmanına görünün.

D

Deryaanur

Forum Okuru
Uzman SühaN' Alıntı:
Özür dileyecek bir durum yok , yazdıklarınızın kötü bir anlam içerdiğini de düşünmüyorum. Sağlıklı günler diliyorum.
Merhaba,kusura bakmayın yine ben. Hatırlarsanız sevgilimle sürtünmeyle ilişli yaşadık demiştim,hamile kalır mıyım demiştim. Kanama bitiminden 2 gün sonra predictor early adlı idrar testiyle test yaptım. Negatif çıktı fakat üzerinde 6 gün geç gelen adete kadar sonuç yazıyor. Yalnış zamanda test yaptım yani. Yine de doğru mudur sizce?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Deryaanur' Alıntı:
Merhaba,kusura bakmayın yine ben. Hatırlarsanız sevgilimle sürtünmeyle ilişli yaşadık demiştim,hamile kalır mıyım demiştim. Kanama bitiminden 2 gün sonra predictor early adlı idrar testiyle test yaptım. Negatif çıktı fakat üzerinde 6 gün geç gelen adete kadar sonuç yazıyor. Yalnış zamanda test yaptım yani. Yine de doğru mudur sizce?
Daha önce kanamanız gerçekleştiği için gebelik şüphesini dışlamak , ikna olmanız adına gebelik testini yapmanızı önerdim.Sonuç kesindir gebelik söz konusu değildir...

K

Kalbenben

Forum Okuru
Uzman SühaN' Alıntı:
Daha önce kanamanız gerçekleştiği için gebelik şüphesini dışlamak , ikna olmanız adına gebelik testini yapmanızı önerdim.Sonuç kesindir gebelik söz konusu değildir...
Merhaba ilişkiden 26 gün sonra yapılan kan testi doğru mudur? Geç döllenme olursa ilişkiden kaç gün sonra kan testi yapılmalı. Sonuç 0.5 çıktı.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Kalbenben' Alıntı:
Merhaba ilişkiden 26 gün sonra yapılan kan testi doğru mudur? Geç döllenme olursa ilişkiden kaç gün sonra kan testi yapılmalı. Sonuç 0.5 çıktı.
İlişkiden sonra şu kadar zamandan sonra gebelik testi yapılmalı ibaresi yer alan yorumları doğru bulmuyorum. Sonuçtan emin olmak için adet gecikmesi söz konusu olursa gebelik testi yapılır ve çıkan sonuç kesindir. Şayet gecikme sonrası test yaptıysanız sonuç kesindir ve gebe değilsiniz.

S

serpilkayr

Forum Okuru
3 gün önce ilişkiye girdim korunmadık içime boşalma oldu 3 gündür başımda ağrı ve midemde kramlar oluyor sık sık gaz çıkarıyorum hamile olabilirmiyim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Doğum kontrol yöntemi uygulanmadan sağlanan cinsel ilşkiler gebelikle sonuçlanır. İlşkiden 3-5 gün sonra gebe olup olmadığınız anlaşılmaz. Septomlarınız stres, yada sindirim kaynaklı . Adet döneminizde gecikme olursa gebelik testi yaparak hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.