Hamilemiyim hamilelik nasıl anlaşılır?

Adet gecikmesi (Cevapsız bir dönem) genellikle hamile olabileceğinizin ilk işaretidir .Adet gecikmesi her zaman bir kadının hamile olduğu anlamına gelmez. Adet düzensizlikleri yaygındır . doğum kontrol hapları, şeker hastalığı , polikistik over sendromu gibi durumlar , yeme bozuklukları, aşırı egzersiz ve bazı ilaçlar dahil olmak üzere çeşitli nedenler gecikmeye neden olabilir. Gebelik belirtileri gebeliğin 4-5. haftasında başlar.Bundan önceki haftalarda belirtileri yaşamak mümkün değildir. Bir çok kadın regline bir hafta kala gebelik belirtisi yaşadığını iddia eder. Bu durum kesinlikle psikolojiktir. Gebelik şüphesi beklenen reglde gecime olursa test yapılarak sonuçlanabilir. Gecikme en az 3 en fazla 7 gün olmalıdır. Test sonucuna göre sağlık uzmanına görünmekte fayda vardır.

beyza hanım adet olmadım 39 yaşındayım 7 aylık evliyim test yaptım negatif çıktı gecikmemin 11 günü sizce hamilelik olasılığım varmı neden testim negatif??

Merhaba, her adet gecikmesi gebelik kaynaklı değilidir. Tıbbi bir nedenden dolayı gecikme söz konusu olabilir. Ayrıca bazı koşullarda adet gecikmesine sebep olabilir. Biraz ileri yaştasınız gecikmeniz erken menopoz septomu olabilir. Bu durumda bir kadın doğum uzmanına görünmenizde fayda var.Yapılacak usg + hormon tetkitleri ile durumunuz netlik kazanır.

Eşimle korunarak ilişkiye giriyoruz bu ay adetim 2 gün geçikti eşim sebebinin kullandığım parol ve minoset kaynaklı olabileceğini söylüyor fakat korkuyorum 2 gün gecikti hamile olabilirmiyim

Eşimle korunarak ilişkiye giriyoruz bu ay adetim 2 gün geçikti eşim sebebinin kullandığım parol ve minoset kaynaklı olabileceğini söylüyor fakat korkuyorum 2 gün gecikti hamile olabilirmiyim

Selamlar, İlaçları gündelik olarak kullanıyorsunuz anlaşılan ağrılardan dolayı. Bu veya buna benzer ilaçlar antibiyotikler ağrıkesiciler adetinizin dengesinin bozulmasına, geç adet olmanıza neden olur. Korkulacak birşey yok muhtemelen hamile değilsinizdir tedbiren lütfen test yapın ama ilaçlar geciktirir mensinizi bilginiz olsun.

Ben 19 yaşındayım 1 senelerin evliyim ve adetim 12 gün geçti hala test yapmadim ama gebelik belirtilerini yaşıyorum sizce hamile miyim şuan test yapsam çıkarmı geçen ay ayın 17 sinde olmuştum adet ...

Ben 19 yaşındayım 1 senelerin evliyim ve adetim 12 gün geçti hala test yapmadim ama gebelik belirtilerini yaşıyorum sizce hamile miyim şuan test yapsam çıkarmı geçen ay ayın 17 sinde olmuştum adet ...

Belirtiler psikolojik yada tıbbi kaynaklı olabilir. Bu nedenle belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapılmaz. Test yapmanız için yeterli gecikme mevcut . Bugün gebelik testi yapabilirsiniz.

adetime 11 gün var baş dönmesi halsizlik ve sık idrara çıkıyorum küçük karnımda seyirmeler var test yapsam çıkarmı çok istiyorum bebeğim olmasını

Merhaba, adete 11 gün kala gebelik belirtilerini hissetmeniz mümkün değil. Bu kadar erken dönemde gebelik belirtisi olmaz. Beklenen döneminizde gecikme söz konusu olursa test yaparak gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Geri