hamilelikte erkek bebek belirtileri nelerdir

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
hamilelikte erkek bebek belirtileri nelerdir
Hamilelikte erkek bebek belirtileri var mı ? Çocuğun erkek mi yoksa kız mı olduğunu belirtilerden anlayabiliyor muyuz arkadaşlarım.

erkek bebek olup olmadığını aslında anlamak biraz zor olsada bazı belirtiler sanki bebeğin cinsiyetini belli edebiliyor ben kendimden örnek vermek istiyorum mesela kızımda bulantılarm ve kusmalarım çok olmuştu karnım çok fazla büyümedi sinirli ve huysuzlaşmıştım meyve ve yeşillik çok canım çekiyordu hatta yemesem aklıma bile gelmez dediğim portakalı neredeyse her hafta belki 15/20 kilo yedim suyunu içtim kendini yedim doğumdan sonra hiç portakal yemedim:D oğlumda ise karnım daha büyük ve sivriydi bulantılarım öyle olmadı erkek bebek ultrasonda daha erken görünüyor kız bebek daha geç görünüyor

Gebe olduğunu öğrenen anne adaylarının en büyük merakı bebeğin cinsiyetidir.Bebeğinizin cinsiyeti, gebelik meydana geldiği anda belirlenir - yani sperm yumurtayı karşıladığı zaman olur. Gebeliğin 18-20 haftasında yapılan bir ultrason bebeğin cinsiyetini belirleyebilir. Gebelikte mide bulantısının şiddetinin bebeğinizin cinsiyeti hakkında bir ipucu olduğunu duymuş olabilirsiniz . Mide bulantısı genelde hormon seviyelerinin yüksek olmasından kaynaklanır. Erkek bebeğe sahip olanlarda mide bulantısı şiddetli olacaktır. Bazı insanlar bir kızın bebeğinin annenin güzelliğini çaldığını söylüyor. Kız bebeğe sahip olanlarda cilt problemleri yaygın görülür ancak erkek bebek hamileliğinde cilt pürüzsüz ve güzeldir. Ayrıca erkek bebeğe hamileyseniz saçlarınız parlak olduğu gibi çok hızlı uzar.Görünüşe göre, idrarınızın rengi hamilelik sırasında değişir. İdrar karanlık görünüyorsa, bir erkek çocuğu taşıdığınızı gösterir. Bir erkek çocuğu taşıdığınızda, sağ göğsünüz sol olandan daha büyük olur.Hamilelik sırasında, genellikle çok yorgun hissedersiniz. Böyle bir durumda, sol tarafınızda daha fazla uyursanız, bir erkek çocuğunuza sahip olduğunuzu gösterir. Ellerin kurutulması ve çatlaması, bir erkek çocuğu taşımanın diğer semptomlarıdır.Yuvarlak bir göbek ile birlikte, kilo alımınızın niteliği cinsiyete önemli ölçüde işaret eder.Karnınız yuvarlak ve siviyse bebeğiniz erkektir. Tatlı yeme isteğininde erkek bebeğe sahip olmanın işaretidir. Tuzlu yeme isteği , aşırı tüylenme,gögüsteki değişimlerde bebeğin cinsiyeti hakkında bilgiler verebilir. Doğmamış bebeğinizin cinsiyetini belirlemek için kullanılan yaygın tıbbi testlerden bazıları şunlardır:Ultrason muayeneleri bebeğinizin cinsiyetini açıkça gösterir. Test neredeyse % 90 doğrudur ve doğmamış fetüsün cinsiyetini açıkça görselleştirir. Amniyosentez gibi popüler genetik test yöntemleri bebeğinizin doğumdan önceki cinsiyetini açıkça göstermektedir. Koryon villus örneklemesi genellikle gebeliğin 10-12. Haftasında yapılır . Ramzi Yöntemi Anne karnındaki bebeğinizin cinsiyetini hamileliğin altıncı haftasında belirleyen yeni ultrason yöntemlerinden biridir. Tıbbi test bebeğinizin cinsiyetini plasentanın konumuna göre belirler.

Geri