Hamilelikte karın ağrısı yaşayan kadınlar

mysterious

Hamiş Melek
Hamilelikte karın ağrısı yaşayan kadınlar

Hamilelikte karın ağrısı yaşayanlar Hamilelikte karın ağrısı neden olur nasıl geçer ?

hamilelikte karın sancısı adet olacakmış gibi karın ağrısı hamilelikte karin agrisi ağrısı nasıl geçer gebelikte nasıl geçer

Merhaba melekler,hamilelik tecrübesi olan arkadaşlara bir sorum olacak.Hamileyken karın ağrısı çekenler oldu mu?Bu ağrı adet sancısına benziyor mu?Vajinanızda ya da kasıklarınızda karıncalanma hissi yaşadınız mı?Bana yardımcı olun kızzzlaarrr .

Benim internette bulduğum hamilelikte karın ağrısı ile ilgili bilgileri derlediğim yazımı da buraya yazayım sizlerden de bilgiler almak isterim.

Hamilelikte karın ağrısı, hamileliğin ilk haftalarından itibaren ortaya çıkabilir ve bu dönemde rahim içinde bulunan embriyo tarafından üretilen hormonlar nedeniyle ortaya çıkabilir. Hamilelikte karın ağrısı, rahim içindeki embriyonun büyümesi ve gelişmesiyle birlikte daha da şiddetlenebilir. Ayrıca, hamilelikte karın ağrısı, rahim kasılmaları nedeniyle de ortaya çıkabilir.

Bu kasılmalar, rahmin büyümesi ve bebeğin gelişmesi için gerekli olan bir süreçtir ancak bazen bu kasılmaların şiddeti nedeniyle karın ağrısına neden olabilir. Hamilelikte karın ağrısı, genelde geçici ve zamanla azalacaktır ancak bazı durumlarda bu ağrının daha uzun süre devam edebileceği de görülebilir. Hamilelikte karın ağrısının şiddetini azaltmak için yapabileceğiniz birkaç şey bulunmaktadır. Örneğin, hamilelikte karın ağrısını azaltmak için bol miktarda sıvı tüketebilir, doğru bir pozisyon tutarak ağrının şiddetini azaltabilirsiniz. Ayrıca, doktorunuzun önerilerini takip ederek ağrının şiddetini azaltabilirsiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:
slm canim ben hamile oldugum hafta kasik ve karin agrilari yasadim.ama hamile oldugumu bilmiyordum sonra doktora gittigimde 3 haftalik hamile oldugumu ögrendim.ama kasik ve karin agrilarim devam etti.doktora sordugumda normal demisti ama 3 gün sonra bebegimi düsürdüm.yani anlican kasip ve karin agrilari bazen düsügün belirtileri olabiliyor.allah hicbir anne adayina yasatmasin böyle kötü durumlar.

Geçmiş olsun canım.Senin adına çok üzüldüm.Allah bir daha yaşatmasın sana böyle bir acı.

emine gelin cnm nasılsın tanıdınmı beni gizemli kız öbürkünün şifresini unuttugum için yeni açtım :) sana bazı sorularım olcak canım ya biliyon ben hamileydim ama kaybettim bebegimi ama bu aylar adetim çok tuhaf hep 4 5 gün gecikiyor ve bu son adetim biteli 3 gün oluyor ama dün akşam eşimle birlikte olduk ve 2 saat sonra tuvalte grdm kan gelmiş 3 4 damla nedir sence bu canım ?? baş dönmesi falanda oluyor :(

bende hep şaka sanıyordum karnım ağrıyo.. miden de bulanıyormu? evet.. hmm hamilemisin yoksa? karın ağrısıyla hamilelik ne alaka yaa diyordum demekki alakası varmıs tesekkurler kızlar bilgi icin farkında olmadn bende yararlandım :D

Sevgili Emine gelin teşekkürler.Adet tarihime daha 5-6 gün var.Bu kadar erken ağrımaya başlar mı?BU arada sen kaçıncı ayındasın canım?Çok öptüm seni

Sevgili Burcu Balcı,gelen kan belki kılcal damara bağlı bir kanama olabilir yada adetin yeni btimiş ondan da kaynaklamıyo olabilir.Aklıma gelen 3. bir neden ise rahminde yara olabilir çünkü kanama ve yanma oluyomuş.Arkadaşım anlatmıştı.Bir seferlik bir durumsa çok da önemseme bence.Zaten birkaç damla kanamış.İçin rahat etmezse bir doktora git canım.

Geri