Hamilelikte sigara içen varmı ?

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Hamilelikte sigara içen varmı ?
Arkadaşlar benim gibi hamile olupta sigara içen varmı acaba ? Lütfen bana kızıp eleştirmeyin. Sigaranın bebeğim için zararlı olduğunu biliyorum. Her sigara yaktığımda vicdan yapıyorum üzülüyorum. Ama elimde değil. Günde 1 paket sigara içen ben şimdi 5 tane içiyorum.

gebelikte sigara.jpg

Sigara bebeğime zarar verdiği gibi banada zarar veriyor biliyorum ama ne yaptıysam bırakamadım. Düşük nikotinli sigarayı tercih etsemde içim rahat değil. Doktoruma sigarayı söylediğimde kesinlikle bırakmalısın dedi. Düşüğe neden oluyormuş aynı zaman da su kesesininde erken açılmasına sebebiyet veriyormuş :( Bebeğim düşük kilolu olabilirmiş . Bir de kızlar hani bu göbek kordunu varya anneyle bebek arasında kan alışverişi yapan, İşte sigara içerken ,sigaranın içinde bulunan tüm zehirli maddeler bu alışverişte bebeğe geçiyormuş :(

Bu nasıl bir illetki bırakamıyorum. Kızlar lütfen bana akıl verin siz hamileyken sigara içtinizmi? İçtiyseniz nasıl bıraktınız ? Bu arada sigaraya ilk hamileilğimde başladım enteresan bir şekilde canım sigara istemişti. Normalde kokusuna bile tahammülüm yoktu. Nasıl oldu anlayamadım :(

Ben kullanıyorum tatlım ama azalttım daha yeni gebeliğim... isteklide azaltmadım ha midem bulanıyor içimden gelmedi birde anne olacaksın ya korkudan azaltıyorsun :) sende azalt

Hamile değilim sigaradanda nefret eden biriydim ama beni öyle bi hale getirdilerki sigaraya başladım fazla değil ama yinede içiyorum:18:

Hamile değilim sigaradanda nefret eden biriydim ama beni öyle bi hale getirdilerki sigaraya başladım fazla değil ama yinede içiyorum:18:

Bıraktım tekrar başladım çok uzun sürmedi . Günde bir paket içiyorum bazen ikiyide buluyor e sigara aldım tam alıştımki tekrar tütüne döndüm akapunktur düşünüyorum iradem çok zayıf başka türlü bırakamıycam gibi

Benim eşim içmiyor sigara yüzünden sürekli tartışıyoruz hatta bir dönem sigara yüzünden neredeyse boşanıyorduk. Çok stresliyim dışarı pek çıkmıyorum hep evdeyim sigara bana kötü arkadaşlık yapıyor.

Geri