Hamilelikte üstüne görme nedir nasıl anlaşılır ?

• Konbuyu başlatan *jellibon*
  • Başlangıç tarihi
A

aleshi

Forum Okuru
Merhabalar

Temmuz un 19un da iliskiye girdik, hamile kalmayi planliyordum. Son 2-3 gundur kasiklarimda agri , yorgunluk, zaman zaman mide bulantisi ama sabahlari degil ve cok sik degil ve asiri yeme istegim oluyor. Bugun regl oldum 30 temmuzda yani, kasiklarimda hala hafif bir agri var. kanamam asiri degil. Benim sorum kanamam bittikten hemen sonraki gun ya da kanama devam ederken kan testi yaptirabilirmiyim, yaptirirsam dogru sonuc alabilir miyim? boyle bir durumda hamile olma riskim var midir dersiniz?

R

renaa

Forum Okuru
Merheba beyza hanim lutfen cevap yazin.simdiden tsk.ben normalde ayin 24u hastalanirdim.ayin 24u benden kahfemsi rengte lekeler oldu 3 gun surdu sonra 28i pembemsi rengte akinti geldi sonra arkasiyca kahfemsi lekeler olustu.6 gun gecti idrar testi yaptim neqativ cikti kafayi yiyicem.ne Zaman belli olur Kanda yapsam belli olurmu gebe oldugum

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
renaa' Alıntı:
Merheba beyza hanim lutfen cevap yazin.simdiden tsk.ben normalde ayin 24u hastalanirdim.ayin 24u benden kahfemsi rengte lekeler oldu 3 gun surdu sonra 28i pembemsi rengte akinti geldi sonra arkasiyca kahfemsi lekeler olustu.6 gun gecti idrar testi yaptim neqativ cikti kafayi yiyicem.ne Zaman belli olur Kanda yapsam belli olurmu gebe oldugum
Merhaba her lekelenme gebelik lehinedir diye bir şey yok.Rahim kaynaklı bir sorun olabilir.Hekime görünüp muayene olmanızda fayda var.

M

MerveYusuf

Yeni Üye
Üye
Merhaba arkadaslar ya ben gunumden 7 gun gectim ama dun oglen cok hafif bi kanamam oldu bugunde oyle kanamam gecen ayki kanamamdan cok farkli acik renkte.acaba ustune goruyo olabilirmiyim.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
MerveYusuf' Alıntı:
Merhaba arkadaslar ya ben gunumden 7 gun gectim ama dun oglen cok hafif bi kanamam oldu bugunde oyle kanamam gecen ayki kanamamdan cok farkli acik renkte.acaba ustune goruyo olabilirmiyim.
Merhaba bunu anlamanın tek yolu test yapmanız..HCG testi yaparak net sonucu alabilirsiniz.

M

MerveYusuf

Yeni Üye
Üye
BEYZA21' Alıntı:
Merhaba bunu anlamanın tek yolu test yapmanız..HCG testi yaparak net sonucu alabilirsiniz.
Canim yapicamda o kadar korkuyorum ki negatif cikmasindan.5 yillik evliyim ve bi bebegimiz olsun diye o kadar istiyoruzki..nagatif cikarsa yine yine uzulmekten korkuyorum

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Allah hakkınızda hayırlı olanı yapsın.Üzülmeyin..Hayırlı haberlerinizi almayı diliyorum.Sevgiler.

M

mikko

Yeni Üye
Üye
Mrb kizlar ben geçen ay 9 gun kahverengi adet mii üstüne görmemi anlamadim nedir sizce bhcg 3.1 cikmisti hamile olabilirmiyim adetime 4 gün var hiç bi belirti yok olurdu normalde

B

beyzaannur

Yeni Üye
Üye
bir ay once iliskiye girdim on gun sonra tek seferlik kahverengi akintim geldi cok az 20 gundur adetim gecikiyordu bugun oldum ama normalden daha acik renkli bu ustune gorme midir adet midir o iliskiden once de sonra da yolculuk yaptim uzun duzenim degisti cok stresli gunler gecirdim ne yapmaliyim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
mikko' Alıntı:
Mrb kizlar ben geçen ay 9 gun kahverengi adet mii üstüne görmemi anlamadim nedir sizce bhcg 3.1 cikmisti hamile olabilirmiyim adetime 4 gün var hiç bi belirti yok olurdu normalde
Merhaba mensinizde 3 günlük gecikme yaşarsanız test yapın

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
beyzaannur' Alıntı:
bir ay once iliskiye girdim on gun sonra tek seferlik kahverengi akintim geldi cok az 20 gundur adetim gecikiyordu bugun oldum ama normalden daha acik renkli bu ustune gorme midir adet midir o iliskiden once de sonra da yolculuk yaptim uzun duzenim degisti cok stresli gunler gecirdim ne yapmaliyim

Mensinizi olduğunuzu düşünüyorum ama tedbiren test yapmanızı öneriyorum.

S

Selma Güngör

Forum Okuru
Merhaba 17 ağustosta şüpheli bir ilişki yaşadım, içime girme ve boşalma yok. Sadece zevk suyu elime bulaşıp oradan da bikini bölgeme değdi vajinama değil.

29unda kanamam başladı. Rengi kırmızıydı. Ama miktarı azdı. (Son zamanlarda oldukça stresliyim, şehir değişikliği yaşadım ve regl düzenleyici özelliği olan bazı çaylar içtim:yeşil çay, adaçayı, rezene çayı, papatya çayı)

Ben de üstüne görme olabileceğini düşündüğüm için hormon testi yaptırdım ayın 31inde, yani kanamanın üçüncü günü. Diğer tüm değerler normal çıktı, beta hcg ise 0.1 çıktı.

Hala hamilelik riskim var mıdır sizce? Yardım edin lütfen :(

B

beyazmelekkk

Yeni Üye
Üye
merhaba arkadaslar ben agustos ayinin basinda bi iliskiye girdim daha once temmuzun on ikisinde regl olmustum normalde otuz bes gunde bir olurum o iliskiden bir hafta falan sonra tek seferlik ve cok az miktarda kahverengi akintim oldu daha sonra iki hafta gibi bi gecikmeyle eylulun ikisinde regl oldum yedi gun surdu ama yogunlugu daha azdi ya da bana oyle geldi hic goguste agri sislik gibi sikayetlerim olmuyordu regl oncesi gecen ay oldu regl olunca gecti bu ayda bugun tekrar regl oldum iki haftadir falan goguslerim agriyor ve aciyor ustune gorme midir yoksa normal regl mi lutfen yardim edin

N

nurr84nur

Forum Okuru
Merhaba. Son bat 24 eylül. 12 ekimde eşimle birlikte olduk. 1 hafta kasıklarımda agrı ve göğüslerinde hassasiyet vardı. 21 ekimde adet oldum ama her zamankinden fazla agrıyla. 2 gün oldum ama çok çok az. 3.gün sadece kahverengi akıntım oldu ve bitti. İdrar testi yaptım ama negatif tek çizgi çıktı. Gebe olabilir miyim yinede. Yüzüm çok soluk hafif kasık agrısı,gaz sancısı ve baş dönmesi yaşıyorum. Bir fikri olan var mı ?
Kist de olabilir mi ? Normalde çok yoğun geçer ama sökülemedim sandım agrı ile olunca. Kesilince de meraklandım. Önümüzdeki hafta doktora gidicem ama çok merak ettim. Sormak istedim.

Teşekkürler

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba bunu hemen gebeliğe bağlamamak gerekir.Kist,miyom yara gibi durumlardan ötürüde mensinizde değişim olabilir.Hekime görünmek en mantıklısı.Ama öncesi tedbiren ve merakınızı gidermek için test yapabilirsiniz.Sevgiler..