Hamilelikte üstüne görme nedir nasıl anlaşılır ?

• Konbuyu başlatan *jellibon*
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba 3 defa mensiniz gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil. Test sonuçlarınızın negatif olması da gebe olmadığınızı gösteriyor.

M

misafir234

Forum Okuru
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim saolun kan testi yaptırmama gerek yok demi sonuçta 3 kez adet oldum

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Rica ederim , kuşkunuzu gidermek için test yapmanızı önerdim. 3 defa mensiniz gerçekleşmiş gebe değilsiniz.

R

Rezzann56

Forum Okuru
Merhaba 20 ağustosta ilişkim olmuştu adetim 9 unda olurdu ama eylül ekim 15 inde 4-5 gün normal kanamam oldu. Kasım adetim henüz olmadı. Adet günüm geçtikten iki gün sonra test yaptım sonuç negatif çıktı sabahları mide yanmam ara ara baş ağrım oluyo dün doktora gittim adet düzensizliği var dedim ultrasonla baktı hormon testi istedi hamile miyim diye soramadım hormon testinde çıkarmı hamilelik ya da ultrasonra görülür mü sizce gebelik var mıdr

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, düzenli olarak mensiniz gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil. Sizden istenilen tetkitte gebelik testi istenmişse çıkar . Diğer testlerle gebe olup olmadığınız anlaşılmaz.. Usg ile gebeliğin teşhisi gebeliğin 4-5-6 haftası mümkün olur. (Ultrason gebeliği teşhisi hemen yapılamayabilir.Erken gebelikte kese ultrasonda görülmeyebilir.)

Ö

ömrüm6612

Forum Okuru
Merhaba kasım in 8 adet gunumdu fakat 9 unda başladı adetim ilk gün hiç yok gibi 5 6 damla oldum sonraki gün adetim başladı sandım akşam kesildi 3gun sonra pembemsi 3 4 damla kan geldi adetime 4 gün var aşırı karin ağrım başladı bu gün çok midem bulanıyor kasımlarım ağrıyor hamile alabilir miyim sizce

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba , mens dönem dönem bir kaç gün ileri yada geri gelebilir. Mensin ilk günü zaten yoğun geçmez. İlk gün bir kaç damla olarak başlar 2-3 gün yoğunlaşır sonra azalma eğilimi gösterir. Ben gebe olduğunuzu düşünmüyorum ama gebe olmanız da imkansız değil olasılık var. Bu nedenle tedbiren gebelik testi yaptırmanızı öneriyorum.

S

Sidelya1963

Forum Okuru
Merhabalar 2.5 aylik evliyim normalde.korunuyorum hapla degil.bu arada fakat bu ay bir kaza oldu adetim 5 gün gecikti ama o 5 gün içindede hep sabahları kasık ağrısı çektim daha sonra geçti aksamlari ve 5 gün sonra adet oldum normal adet gibi bir kanamam oldu fe siddetli.agrim oldu 3 gün normalde ilk gun agrim.olur.en fazla 2 gün fakat hala sağ kasığım.ağrıyor adetim gecikince test yapmistim ama negatif çıktı adetim 3 gün sürdü ve bitti migde bulantilarimda oluyo.anlayamadım acaba hamilemiyim bu kimyasal.gebelik.diyorlar omu yoksa dış gebelikmi.anlam veremedim yardımcı olursanız çok sevinirim.????

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, yeni evliyken adet döngüsünde değişimler olabilir. Bir kaç gün ileri yada geri gelebilir. Gecikme sonrası mensiniz gerçekleşmiş + 3 gün sürmüş bu da normaldir. Testiniz negatif çıkmış . Gebe olmadığınızı düşünüyorum fakat tedbiren hcg testi yapın .

S

Sidelya111

Forum Okuru
Peki teşekkür ederim bende bu kadar çok agri olunca suphelendim vede adet bittikten sonra ki yani.ilk.iliskiden sonra kan gelirmi onuda anlayamadim.hayırlısı artık☺

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Rica ederim , adet bitimi sonrası lekelenme olabilir bu normal bir durumdur . Rahimde kalan eski kan lekelenme şeklinde gelebilir.

B

biraşık

Forum Okuru
merhaba birşey sormak istiyorum normal adetim 5 inde olmam gerekıyordu bu ayın 9 unda adet oldum 3 gun surdu normalden daha acık reklıydı basta daha sonra cok kahverengı oldu ve tekrar rengı acılarak adetım bıttı. adet olmadan once agrılarım vardı yaklasık 10 gun once basladı mıde bulantım bazı seylerden tıksınme gıbı seyler oldu halsızlıgım mıde bulantım agrılarım (sık olmasada) gogus hassasıyetım devam edıyor sızce hamıle mıyım ? yardımcı ollur musunuz

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, adetin 2-3 gün sürmesi normaldir. Her zaman aynı miktarda yoğunlukta gerçekleşmeyebilir.Her dönem adet öncesi septomları da yaşamayabilirsiniz. Tedbirli olmakta fayda var. Kuşkunuzu gidermek adına yine de gebelik testi yapmanızı öneriyorum.

B

Bsrs1990

Yeni Üye
Üye
Merhaba
Benim bu ay adetim bir gün gecikti ve normalde 5 gün süren adetim iki gün sürdü.
Acaba üstünemi gördüm yardimci olursaniz sevinirim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, mens döneminde zaman zaman 1-2 günlük gecikmeler olabilir , mensin 2-3 gün sürmesi de normaldir. Yerleşme kanaması mens gibi yoğun olmaz bir kaç damladan ibaret lekelenmedir. Kanamanız lekelenme şeklinde olduysa ve yoğun olmadıysa tedbiren gebelik testi yapın.

Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Bsrs1990' Alıntı:
Merhaba
Benim bu ay adetim bir gün gecikti ve normalde 5 gün süren adetim iki gün sürdü.
Acaba üstünemi gördüm yardimci olursaniz sevinirim
Valla olabilir ama bazen iki gün adet olmak normaldir. Her ay zaten kanama miktarı aynı olmuyor yada bir takım durumlardan etkilenebiliyoruz. İyisimi sen gebelik testi yap . Test hamile olup olmadığın hakkın da bilgi verecektir .

Ü

üzgünnn

Forum Okuru
adetim gününden 3 gün önce geldi ve çok az açık pembe bir lekelenme oldu sadece. sonrasında 4 gün geçti ve hala hiçbir şey yok. buna benzer bir durum yaşayanlar ya da bir fikri olanlar????

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
üzgünnn' Alıntı:
adetim gününden 3 gün önce geldi ve çok az açık pembe bir lekelenme oldu sadece. sonrasında 4 gün geçti ve hala hiçbir şey yok. buna benzer bir durum yaşayanlar ya da bir fikri olanlar????
Adetin 3-4 gün erken başlaması normaldir. Fakat anladığım kadarıyla adetiniz tamamiyle gerçekleşmemiş. Kısıtlı bilgi verdiğiniz için sorunuzu neye istinaden sorduğunuzu bilmiyorum. Bu nedenle öncelikle gebelik testi yapmanızı sonuca göre de bir kadın doğum uzmanına görünmenizi öneriyorum.

arzumran

arzumran

Yeni Üye
Üye
Benim adet düzensizliğim var. Genelde hep gecikir(30-40-50) ve 5gün sürer ilk gün ağrılı olur.
İlk defa 18gün sonra kanamam oldu. normal adet kanamamdan azdı aralıklarla oldu rengi açıktı, hiç ağrım olmadı ve 4gün sürdü. Bunun nedeni ne olabilir? Bu üstüne görme olabilir mi?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, Adet düzensizliğinizin olduğun dan söz etmişsiniz. + kanamanız 4 gün sürmüş. Üstüne görme kanaması yoğun olmaz bir kaç damladan ibaret bir lekelenme dir. Erken adet olmanızın bir kaç nedeni olabilir. Buda ancak hekim muayenesi ve tetkitleri ile teşhis edilebilir. Kuşkunuzu gidermek adına gebelik testi yapın ve sonuca göre hekime görünün.

G

Gmzeeee

Forum Okuru
Benim adetim hep gününde olurdu 5 aylık evliyim bebek istiyoruz bu ay üç gün önce oldu ve kahverengi leke geldi dördüncü gün normal adet gibi gelmeye başladı hamile olabilir miyim