Hamilelikte üstüne görme nedir nasıl anlaşılır ?

• Konbuyu başlatan *jellibon*
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Adet tarihi bir kaç gün geriye gelebilir bu normaldir. Gebe olduğunuzu düşünmüyorum adet olmuşsunuz ama yinede tedbiren gebelik testi yapın.

S

sevgieryol

Yeni Üye
Üye
Merhaba, adet günüme 4 gün kala sabah bir damla koyu bir kan geldi. Ayın 5'inde adet olmam gerekiyordu. Gün boyunca karnım ağrıdı ve devamı gelmedi. Üstünden 48 saat geçti, bugün ayın 3'ü sabah karnım yine ağrıdı fakat hala adet olamadım. Ayrıca Bu sabah koyu kahverengi sülük gibi bir akıntı gelmiş. 1-2 saat sonra yine geldi. Bu hafta grip nedeniyle 4-5 tane ağrı kesici/grip ilacı (A-ferin) içmiştim. İlgisi var mıdır? Erkek arkadaşımla bu ay cinsel ilişkiye girmiştik ama içe boşalma durumu söz konusu değil geri çekildi. Hamile olma ihtimalim var mı? Herhangi bir hamile belirtisi yok ama çok korkuyorum..

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, geçirdiğiniz hastalık ve tedavisinde kullanılan ilaçlar adet gecikmesi yapabilir. Bunun dışında korunmasız her birliktelik istenmeyen gebelik açısından risktir. Ejekülasyon olmasa dahi zevk suyuyla gebe kalmak mümkündür. İhtimal düşükte olsa imkansız değildir. Tedbiren gebelik testi yapmanızı öneriyorum.

S

sevgieryol

Yeni Üye
Üye
Uzman SühaN' Alıntı:
Merhaba, geçirdiğiniz hastalık ve tedavisinde kullanılan ilaçlar adet gecikmesi yapabilir. Bunun dışında korunmasız her birliktelik istenmeyen gebelik açısından risktir. Ejekülasyon olmasa dahi zevk suyuyla gebe kalmak mümkündür. İhtimal düşükte olsa imkansız değildir. Tedbiren gebelik testi yapmanızı öneriyorum.
merhaba yanıtınız için çok teşekkür ederim. koyu kırmızı renkte pıhtılı her zamanki adetimin renginde kan geldi. Sanırım sonunda adet oldum :) her zaman ağrılı geçerdi bu sefer çok ağrılı olmadı gün boyu sancım oldu. Sizce risk halen devam ediyor mu?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Rica ederim.Adetiniz tamamiyle gerçekleştiyse risk ortadan kalkmıştır. Sağlıklı günler diliyorum.

S

sevgieryol

Yeni Üye
Üye
Uzman SühaN' Alıntı:
Rica ederim.Adetiniz tamamiyle gerçekleştiyse risk ortadan kalkmıştır. Sağlıklı günler diliyorum.
adetim tam anlamıyla gerçekleşmedi yine kesildi ve ağrım hiç yok. Koyu kırmızı renk pıhtılı kan geldi sabah, akşama kadar bişey olmadı. ilk defa böyle bişeyle karşılaşıyorum ve çok korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Kanamanızın miktarı stresten dolayı az olabilir. İçinizin rahat etmesi açısından gebelik testi yapabilirsiniz.

S

sevgieryol

Yeni Üye
Üye
Uzman SühaN' Alıntı:
Kanamanızın miktarı stresten dolayı az olabilir. İçinizin rahat etmesi açısından gebelik testi yapabilirsiniz.
merhaba bugün uyandığımda yine kanama gelmiş ve koyu kırmızı renkte. Gün içinde az da olsa ağrım oldu. Öğlen gebelik test yaptım ve negatif-tek çizgi belirgin şekilde çıktı. Sanırım hamile değilim, içim epey rahatladı. İnşallah test sonucu yanlış değildir. çok teşekkür ederim ilginiz için.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Rica ederim, test sonucunuz negatifse artık problem yapmayın. Sağlıklı günler diliyorum.

T

Tarihçi

Yeni Üye
Üye
Uzman SühaN' Alıntı:
Rica ederim, test sonucunuz negatifse artık problem yapmayın. Sağlıklı günler diliyorum.
Uzman SühaN' Alıntı:
Uzman SühaN' Alıntı:
Adet tarihi bir kaç gün geriye gelebilir bu normaldir. Gebe olduğunuzu düşünmüyorum adet olmuşsunuz ama yinede tedbiren gebelik testi yapın.
Sühan Hanım merhaba ben çok az sulu pembe şekilde adet oldum ve vücut ısım düşmedi 37 derece. Normal günüme 3 gün varken. Ve bu ay incir kürü yapmıştım acaba ondan kaynaklı olabilir mi? Çünkü ben genelde günü gününe olurum. Şimdiden teşekkürler

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, adetin 3-4 gün geriden başlaması normaldir, herhangi bir durumla ( incir kürü ile ) ilgisi yok. Yalnız kanama miktarınız her zamankinden çok az gerçekleşti ise lekelenme şeklinde, bir pedi doldurmayacak kadar gebelik testi yapın.

S

Sinem ecrin 77

Forum Okuru
Hamilesin canim gozun aydin
Kayıtsız Üye' Alıntı:
yardım

Arkadaşlar Acilll yardımınıza ihtiyacım var ilk defa bu kadar yakın hissediyorum hamileliğe kendimi. Ben bebek tedavisi görmeye başladım bu ay hap kullandım yumurtalarım için ve çatlatma iğnesi oldum. bu günler adet tarihim ama dün akşam üzere açık kırmızı pembe gibi renkte avuç içimin yarısı kadar kan geldi sonrada hiç bişey yok tabi bu kan ağrıyla geldi sabaha kadar bişey yoktu sonra gittim test aldım bu arada yolda adetim geldi farkettim ama inatla testi yapmaya kararlıydım yaptım testte ikinci çizgi hemen çıktı ama çok kırmızı değildi pembeydi umutlandım ama bi taraftanda adetliyim ama kanamam az geliyor çok ağrım var yazıları okuyunca çok ümitlendim acaba üstüne mi görüyorum nolur yardım edin..

E

Ebru aksoy

Forum Okuru
Merhaba kızlar benimde 8 aylık bi oğlum var ve onu doğum yaptiktan sonra hic adet görmedim ve bi test yaptim pozitif cıktı 1 gün sonra kanamam oldu hastaneye gittim kan verdim onda da hamile çıktım ama kanamam devam ediyor doktor düşük yapiyo olabilirsin dedi 3 gün oldu bugün kanamam var hâlâ pazartesi tekrar gidecem doktora sizce bende üstüne görüyo olabilir miyim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Ebru aksoy' Alıntı:
Merhaba kızlar benimde 8 aylık bi oğlum var ve onu doğum yaptiktan sonra hic adet görmedim ve bi test yaptim pozitif cıktı 1 gün sonra kanamam oldu hastaneye gittim kan verdim onda da hamile çıktım ama kanamam devam ediyor doktor düşük yapiyo olabilirsin dedi 3 gün oldu bugün kanamam var hâlâ pazartesi tekrar gidecem doktora sizce bende üstüne görüyo olabilir miyim
Doktorunuz düşük yapıyor olabileceğinizi belirtmiş. Gebelikte kanama ve lekelenmeler istenmeyen bir durumdur. Doktorunuz düşüğü önlemek için bir tedavi uygulamadımı ?

F

ferhan21

Forum Okuru
mrba aşılama yaptırdık aşılamadan 12 gün sonra kanama başladı ilk gün leke 4 gün yoğun doktorum tatilde kanama üstüne görme olabilirmi

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
ferhan21' Alıntı:
mrba aşılama yaptırdık aşılamadan 12 gün sonra kanama başladı ilk gün leke 4 gün yoğun doktorum tatilde kanama üstüne görme olabilirmi
Yerleşme kanaması Halk arasındaki tabiri ile üstüne görme adet kanaması gibi yoğun olmaz , bir kaç damladan ibaret bir lekelenmedir. Muhtemelen adetiniz gerçekleşmiş. Hekiminiz tatilde ise başka bir hekime yinede muayene olun..