Hamilelikte üstüne görme nedir nasıl anlaşılır ?

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim saolun kan testi yaptırmama gerek yok demi sonuçta 3 kez adet oldum

Merhaba 20 ağustosta ilişkim olmuştu adetim 9 unda olurdu ama eylül ekim 15 inde 4-5 gün normal kanamam oldu. Kasım adetim henüz olmadı. Adet günüm geçtikten iki gün sonra test yaptım sonuç negatif çıktı sabahları mide yanmam ara ara baş ağrım oluyo dün doktora gittim adet düzensizliği var dedim ultrasonla baktı hormon testi istedi hamile miyim diye soramadım hormon testinde çıkarmı hamilelik ya da ultrasonra görülür mü sizce gebelik var mıdr

Merhaba, düzenli olarak mensiniz gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil. Sizden istenilen tetkitte gebelik testi istenmişse çıkar . Diğer testlerle gebe olup olmadığınız anlaşılmaz.. Usg ile gebeliğin teşhisi gebeliğin 4-5-6 haftası mümkün olur. (Ultrason gebeliği teşhisi hemen yapılamayabilir.Erken gebelikte kese ultrasonda görülmeyebilir.)

Merhaba kasım in 8 adet gunumdu fakat 9 unda başladı adetim ilk gün hiç yok gibi 5 6 damla oldum sonraki gün adetim başladı sandım akşam kesildi 3gun sonra pembemsi 3 4 damla kan geldi adetime 4 gün var aşırı karin ağrım başladı bu gün çok midem bulanıyor kasımlarım ağrıyor hamile alabilir miyim sizce

Merhaba , mens dönem dönem bir kaç gün ileri yada geri gelebilir. Mensin ilk günü zaten yoğun geçmez. İlk gün bir kaç damla olarak başlar 2-3 gün yoğunlaşır sonra azalma eğilimi gösterir. Ben gebe olduğunuzu düşünmüyorum ama gebe olmanız da imkansız değil olasılık var. Bu nedenle tedbiren gebelik testi yaptırmanızı öneriyorum.

Merhabalar 2.5 aylik evliyim normalde.korunuyorum hapla degil.bu arada fakat bu ay bir kaza oldu adetim 5 gün gecikti ama o 5 gün içindede hep sabahları kasık ağrısı çektim daha sonra geçti aksamlari ve 5 gün sonra adet oldum normal adet gibi bir kanamam oldu fe siddetli.agrim oldu 3 gün normalde ilk gun agrim.olur.en fazla 2 gün fakat hala sağ kasığım.ağrıyor adetim gecikince test yapmistim ama negatif çıktı adetim 3 gün sürdü ve bitti migde bulantilarimda oluyo.anlayamadım acaba hamilemiyim bu kimyasal.gebelik.diyorlar omu yoksa dış gebelikmi.anlam veremedim yardımcı olursanız çok sevinirim.????

Merhaba, yeni evliyken adet döngüsünde değişimler olabilir. Bir kaç gün ileri yada geri gelebilir. Gecikme sonrası mensiniz gerçekleşmiş + 3 gün sürmüş bu da normaldir. Testiniz negatif çıkmış . Gebe olmadığınızı düşünüyorum fakat tedbiren hcg testi yapın .

Peki teşekkür ederim bende bu kadar çok agri olunca suphelendim vede adet bittikten sonra ki yani.ilk.iliskiden sonra kan gelirmi onuda anlayamadim.hayırlısı artık☺

Geri