Hamilemiyim Değilmiyim yorumları

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, gebelik belirtileri gebeliğin 4-5. haftasın dan itibaren gerçekleşmektedir. Gebeliğin ilk bulgusu beklenen dönemde gecikme olmasıdır. Mensten bir kaç gün önce yada mens gecikmesin den sonra yerleşme kanaması görülebilir. Bu kanama lekelenme şeklindedir ve bir kaç damladan ibarettir. Belirtileriniz gebelik lehine görünüyor. Testeki ikinci çizginin silik çıkmasıda gebelik olarak kabul ediliyor. Durumunuzun netlik kazanması açısın dan hcg yani kanda gebelik testi yapın. Sonuca görede hekime görünün.

1Eylüll

Yeni Üye
Üye
merhabalar aklıma takılan bir soru var size sormak istiyorum.Çocuk düşünüyoruz ve uzun süredir korunmuyoruzçok afedersiniz ama dün wc ye gittigimde kahve rengimsi birleke oldugunu gördüm acaba bu tutunma lekesi olabirmi?idrar testi yapmalımıyım? normalde bugun regli olmam lazımdı ama henüz olmadım.Acaba hamilemiyim?

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, görmüş olduğunuz lekelenme implantasyon kanaması olabilir. ( Embriyonun rahime yerleşmesi , yerleşme esnasın da olan lekelenme ) Şayet yarın mensiniz gerçekleşmez ise gebelik testi yapabilirsiniz.

Ç

Çocuk istiyoruz

Forum Okuru
7 gün süren adetim 2 gün cok diger günler azaldi bide 9 unda gelmesi gerekirken 11 inde gecikmeli olarak geldi geceleri gündüzleri bulanti hissediyorum neden oluyor bunlar

Asistan Ufuk

Üye
Üye
Selamlar, adet döngüsü zaman zaman ileri yada geri gelebilir. Bu durumu tükettiğiniz besinler, ilaçlar, stres sebep olabilir. Adetinizin 2 gün yoğun sürmesi, diğer günler az gelmesi normaldir. Hamile olduğunuzu düşünmüyorum . Kuşkunuzu gidermek adına gebelik testi yapabilirsiniz.

P

Pelinn1

Forum Okuru
Surtunme yoluyla bosalma olmadan bi iliski yasamistim iliskinin uzerinden 9 gun gecti ve bugun kanda beta hcg yaptirdim 0.1 cikti bu teste guvenebilir miyim ?

Aslisah

Yeni Üye
Üye
Merhaba adetimden sonra 15.gun birlikte olduk adetime bir hafta kala kasik agrilarim oldu adet olurum sandim ama bir gun sonra bıçak gibi kesildi kasik ağrılarım.ama yumurtlama döneminde olan akintim adet ile bir haftadan az kalmasına rağmen akıntı devam ediyor.bende ümitlendim acaba hamilemiyim diye.bu durumu yaşayan var mı acaba.aslinda az kaldı ama yine de insan merak ediyor

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, anladığım kadarıyla adetinize 1 hafta var . Adete yakın dönemde kasık ağrısının olması normaldir. Kasık ağrısının bir çok nedeni var sadece gebeliğe bağlamak doğru değil. Üşütme, iltihap, kist, miyom, yumurtlama gebelik vs kasık ağrısının nedenleri arasındadır. Bu nedenle tek belirtiden yola çıkıp gebesiniz veya değilsiniz diyemeyiz. Adetiniz de en az 3 günlük gecikme olursa test yaparak gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

S

Spring525252

Forum Okuru
Merhaba hanımlar aranıza yeni katıldım. Ben 1 yıldır evliyim ve yaklaşık 4 aydır korunmuyoruz. Korunmayı bıraktıgımızdan beri hem adet döngüm değişti hem de enfeksiyon cıktı. 2 ay önce ilaç tedavisi gördüm ama gecen ay 15 gün gecikti adetm ve sanki düşük yapıyormuş gibi ağrılı geçti. Benim asıl sorum kasım 28 de adet oldum ve yaklaşık 5 6 gündür göğüslerim aşırı hassas sızlama var uçları ateş gibi koltuk altlarımda da şişkinlik var ayrıca göbeğimin tam alt kısmında rahmin olduğu kısımda ara ara batma ve elle hissedebiliceğim bir sertlik var bunlar gebelik belirtisi mi acaba cok istiyorum normal adet tarihime daha 10 gün var tabi yine enfeksiyondan gecikme olmazsa

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba daha önce sorunuz yanıtlandı. Merhaba, adete 10 gün kala gebelik belirtisi hissetmeniz mümkün değil. Gebelik belirtileri gebeliğin 4-5. haftasın dan itibaren başlar. Gebeliğin ilk belirtisi de adet gecikmesidir. Beklenen adetiniz de gecikme olursa test yaparak hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Detaylı bilgiler için linki ziyaret ediniz.

Soru : hamileliğin ilk belirtileri nelerdir ?

S

Sıla scfkrkş

Forum Okuru
Yeni evlendim eşim yurtdısında yasıyor son birlikteliğimiz 23/24 kasım ayında oldum ve 26/11/2017 de adet oldum normalde 4 gün önce olurdum. Bugün 22/11/2017 hala adet olmadım bebiş çok istiyoruz. Sizce hamilelik olma ihtimali varmı. Hafif miğde bulantım oluyor ara sıra. Sık sık Lavaboya çıkıyorum.

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, henüz adetiniz de gecikme yok . Adet döngüsü zaman zaman bir kaç gün ileri yada geri gelebilir bu normaldir. Mide bulantısı psikolojik olabilir, havalar soğuk sık sık idrara çıkmanız da bundan kaynaklı olabilir. Basitçe belirtmek gerekirse belirtiler den yola çıkarak gebelik teşhisi yapmak yanlış ve yanıltıcı olur. Bu durumda yapılması gereken gebelik testi yapmaktır. Beklenen döneminiz de en az 3 günlük gecikme olursa test yaparsınız.

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Pelin hanım sorunuzu eksik bilgilerle sormuşsunuz kesin sonuç diyebilmek için bazı bilgilere ihtiyacımız var. Mesela mensiniz de gecikme varmı ? Varsa gecikmeniz kaç gün ? Bu bilgileri verin bizde ona göre sağlıklı bilgi verelim.

P

Pelinn1

Forum Okuru
Adet gecikmem olmadi.adetime daha 15 gun var . Testi iliskiden 2 hafta sonra yaptirdim bazi jinekologlar kesin sonuctur diyorlar sizce kesin midir?

P

Pelinn1

Forum Okuru
Adetimde gecikme olmadi . Adet olmama daha 16 gun var iliskiden 2 hafta sonra kanda beta hcg testi yaptim dedigim gibi 0.1 cikti doktorlar kesin sonuctur diyorlar sizce bu durum nedir gebelik soz konusu mu ?

P

Pelinn1

Forum Okuru
Pelin hanım sorunuzu eksik bilgilerle sormuşsunuz kesin sonuç diyebilmek için bazı bilgilere ihtiyacımız var. Mesela mensiniz de gecikme varmı ? Varsa gecikmeniz kaç gün ? Bu bilgileri verin bizde ona göre sağlıklı bilgi verelim.
Adetim gecikmedi.adetime daha 2 hafta var .dedigim gibi iliskiden 2 hafta sonra kanda beta hcg yaptirdim 0.1 cikti

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Hayır kesin sonuç değildir . Adet gecikmesi olmadan yapılan test sonucuna hangi hekim nasıl kesin sonuç der anlamış değilim. Beklenen adetinizde gecikme olursa tekrar test yapın. Gecikme olmadan yapılan test sonuçları yanıltabilir.