Hamilemiyim hamilelik nasıl anlaşılır?

Doğum kontrol hapı düzensiz alınırsa gebe kalınabilir. İlk birlikteliğinizde koruma yöntemi yok ama ejakülasyonda gerçeklememiş. Düşük ihtimalde olsa zevk suyuyla gebe kalmak mümkündür. Gecikmenizin nedeni ilacı düzensiz kullanmanız olabilir ama yinede tedbiren gebelik testi yapın.

Merhaba ben 13 Nisan da adet oldum en son 25 Mayıs’da eşimle birlikte oldum hala adet olmadım. Adetim normalde de düzensizdi ama kendimi hamile gibi hissediyorum. Hamile olmabilir miyim

Makalemizde gebeliğin bir septomuna sırasıyla değindik. Sırasıyla sizleri bilgilendirmek adına değinmeye devam edeceğiz. Gebe olan bir çok kadın yorgunluktan müzdariptir. Yorgunluk , gebeliğin en sık görülen erken belirtilerinden biridir. Vücudunuzun üreteceği artan progesteron seviyeleri ile birlikte yaşayacağınız pek çok fiziksel değişime ayak uydurma stresi yorgunluğa yol açabilir, ancak bu muhtemelen ikinci trimesterde daha az fark edilir.Gebeliğin erken dönemlerinde gıda istekleri son derece yaygındır. Bir çok gıdaya karşı aşerme olabilir yada gıdalara karşı tiksinme hissedebilirsiniz.Cevapsız, geç ya da özellikle hafif bir dönem , özellikle periyodunuz genellikle düzenli ise, hamileliğin daha belirgin erken belirtilerinden biridir. Hamileliğinizin ilk ayında, bundan başka hiçbir semptomunuz olmayacaktır.

Mide bulantısı gebeliğin en yaygın sebebidir. Ancak bir çok koşul buna neden olabilir.Daha yüksek bir koku duyusu ilk ay gebelik semptomlarından biri olabilir. Sık idrara çıkma en sık görülen erken gebelik semptomlarından biridir. Hamilelik sırasında, vücudunuzdaki kan ve diğer sıvı miktarı hızla artar ve böbreklerinizin normalden daha fazla işlenmesi gerekir. Sonuç olarak, mesanenizde daha fazla sıvı birikir. Bu, hamilelik sırasında muhtemelen devam edecektir.Hamilelik ilk trimesterden ikinci trimestere ilerledikçe, hamilelik belirtileriniz daha belirgin hale gelecektir. En belirgin olanı bebeğiniz büyüdükçe kilo alımı olacaktır. Göğüsleriniz büyümeye devam edecek ve kolostrum denilen az miktarda ince sıvı salgılayacaksınız. Bununla birlikte elleriniz, yüzünüz, ayaklarınız şişmeye başlayabilir. Göbek ve kasık bölgesi arasındaki karanlık bir çizgi, hamileliğin ortak belirtilerinden biridir. En heyecan verici olanı fetüsün içinizde de hareket ettiğini hissetmeye başlayacaksınız. Evet sevgili okurlar gebeliğe dair merak ettiğiniz kafanıza takılan ayrıntılar mevcutsa bizlerle bu başlık altından sorunuzu paylaşabilir, en kısa zamanda yanıt alabilirsiniz..
merhaba rahatsız ediyorum kusura bakmayın ben 5 haftalık hamileyim ve iki gündür bel ve kaşık ağrım var şiddetli değil ama yinede rahatsız edecek şekilde dun hafifti bugün biraz daha fazla oluyor herhangi bi sorun mu var acaba

Merhabalar ben polikistik overden dolayı doğum kontrol hapı(diane35)kullanıyorum bu nedenle ekstra bir korunma yapmıyorduk ilaçlarımı iki gün aksamalı aldım normal düzene göre adetim yarın başlayacak fakat bugün kahve rengi bulanık ve kırmızı karışımı bir akıntım oldu bir aydırda ilişkiden sonra sarımsı lekelenmem oluyordu adet başlangıcı mı yoksa gebelik midir

Gördüğüm koyu kahve renkli akıntıdan sonra kanama başlamaz ise test yapayım mı, teşekkürler.

S.a hanımlar bayadir takip ediyorum bu siteyi en sonunda üye oliyim dedim bende. umut oluyosunuz cevap veren herkese tesekurler. Adetim 3 gun gecikti ara ara adet olcakmisim gibi karın ve kasık ağrılarım oluyor göğüslerimde hafif hassaslaştı az da akıntım var Sizcede olabilirmi? 9 aydır deniyoruz. Cevaplarınızı bekliyorum. Herkese hayırlı ramazanlar. Allahım isteyen Herkese versin kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah

Doğum kontrol hapı düzensiz alınırsa gebe kalınabilir. İlk birlikteliğinizde koruma yöntemi yok ama ejakülasyonda gerçeklememiş. Düşük ihtimalde olsa zevk suyuyla gebe kalmak mümkündür. Gecikmenizin nedeni ilacı düzensiz kullanmanız olabilir ama yinede tedbiren gebelik testi yapın.
Meraba bisey sorcaktim bi iliski yasadim icine bosaldi hemen ertesi gun hapi ictim ne kadar faydali olur

Geri