canımmm çok geçmiş olsun ve başınız sağolsun,sanırım2-3 aylık olmuştu değil mi?insan,bebeği ana rahmine düştüğü andan itibaren onunla tüm bağları başlıyor ne kadar üzüldüğünü anlayabiliyorum,canım sana şunu demek isterim ama ''bebeğimin sakat olma durumu olacakmış zaten bu biraz moral oldu bize deme'' lütfen..sakatta olsa özürlüde olsa o bizim bi parçamız Rabbim hayırlı sağlıklı evlatlar versin ama kimseye de kaldıramayacağı yükü vermez zaten....bir de şunu sormak isterim siz evlenirken nikah ta istenen belgeler arasında sağlık raporu vardır kan uyuşmazlığı olup olmadığının anşlaşılması için istenir varsa eğer çiftler bilgilendirilir hamilelik durumunda da anne adayına bir iğne ilede RH faktöründe değiş
im yapılır..siz den bu istenilmemiş miydi bu1...2.ise:takip ettiğim kadarıyla dr kontrolüne sık sık giden bir arkadaşımızsın dr yeni gelen bir hamileye bunu hemen sorar ve iğneni hamileliğin ilk aylarında da olabilirdin...dr ihmali de söz konusu gibi.3.kürtaj sonrası dr'lar sanırım birkaç ay (nedenini bilmiyorum)hamile kalınmasını uygun görmüyorlar.bir ihmal daha olmaması için seni bilgilendirmek istedim..iyi bir dr a gidip ve bu sorulara cvp bulmanı öneririm.Allah'ım yardım etsin ve hayırlısıyla tekrar bebek sahibi olmayı nasip etsin inşaallah...kendini üzme tekrar anne olabilmek için kendini motive et moralini yüksek tut..sevgiler.

çok teşekkür ederim.. düğün öncesi o testi istemediler bizimde aklımıza gelmedi doktorum 15 tane test istedi ama genede içinde kan uyum testi yoktu.. birde ben sakat olma ihtimalini olduğunu duyunca sevinmedim tek sevindiğim eğer doktorum bir iki ay geçtikten sonra böyle birşey söyleseydi o zaman çok çok daha kötü olucaktık biz tabikide benim parçamda hala hamile görünce içim bi tuhaf oluyo ne olursa olsun benim evladımdı...

merhaba adetimden 6 gün geçti test yaptım ama negatif çıktı ama adetim içinde hiçbir belirti yok normalde adet günüm kesinlikle aksamazdı hamilelikle yatıp kalkıyorum çok istiyorum acaba psikolojik olarak etkileniyormuyum ne yapmam lazım

bekle bakalım cnm benimde 13 gün gecikti bende hamileymişim gibi hissediyorum çok fazla.gecikmenin 5.günü test pozitif çıktı ama saatler sonra ikinci çizgi yok oldu ertesi gün bidaha yaptım ondada 1 saat sonra silik ikinci çizgi belirdi,2 gün sonra bidaha yaptım negatif çıktı.hepsi farklı markaydı.benimde çok gecikti ben doktora gtmek istemediğim için biraz daha bekliyorum,ama sen istersen bi kan testi yaptır.bu arada kaç günde bir adet oluyosun we belirtin warmı

arkadaşlar ben hala adet olmadım 16 gün gecikti en son 3 gün önce test yapmıştım negatifti.garip olan şey ben adet olmadan 10 gün önce göğüslerim acımaya şişmeye başlar adet günlerinde çok şiş we gergin olur.şuan bu kadar gecikmeye öyle olması gerekirken çok hafif bi acı war,dokununca hassas sadece.o yüzden hamile olmayabilirim diye düşünüyorum.ama göğüs hariç bütün gebelik belirtilerim war.geçenlerde elim ayağım titredi adet sancım oldu,aynı adet olcağım gün gibi,bu gece kesin adet olucam dedim ama olmadım sonra o acı geçti,kasık we bel ağrım war bacaklarım çok ağrıdı sağ kasığıma ara ara çok belirgin batmalar oluyo çok sık idrara çıkıyorum mide bulantım war kalp atışlarm çok hızlı,bu belirtimi bilmiyorum..yorgunluk uyuma isteği dayak yemiş gbiyim çok belirtim war ama test yapıyorum çıkmıyor,testte pozitifi görmeden doktora gitmeyi düşünmüyorum,ama hiç adet olcakmışım gibi de gelmiyor çünkü ara ara kesin bugün adet oluyorum diyorum we olmuyorum sonra geçiyor sancı.değişik bi durum bugüne kadar çıkması gerekmezmiydi en son 3 gün önce test yaptım

geçen sene nisanda istemediğim halde birgecede kaza sonucu hamile kalmıştım ancak düşükle sonuçlandı şimdide istiyorum olmuyor bu ay iki gün geçikti ve adet ağrısı gibi ağrım var sanırım bu ayda olmadı korkuyorum olmıyacak birdaha diye

Merhaba kızlar:

Uzun zamandır yoktum kötü şeyler yaşadım ayın 10 unda az az kanamam oldu akşama doktora gittim bebeğin kalbi durmuş dedi sabah gel genede bi bakalım dedi ve sabah tekrar gittim bu sefer gerçekten öldüğüne şahit oldum çünkü 20 gün önceki ile aynıydı akşamına kürtaj oldum sebebi ise en baştan bize kimsenin demediği için yaptırmadığımız kan değerleriymiş yani benim kanım(-) eşiminki (+) mış... Hepinize söylüyorum mutlaka yeptırın sakın bunu gözden kaçırmayın açıkcası ilk gece ağlamaktan eşimle uyuyamadık ama ertesi gün doktorum eğer kendi ölmeseydi ilerleyen haftalarda sakat olduğunu öğrenirdik o zaman daha çok üzülürdün dedi... Bu şekilde sağlıklı zanledilip kan uyuşmazlığı olduğu için sakat dünyaya gelen bebekler varmış.birazda olsa moral oldu...

Doktorum en fazzla bir defa adet göreceğimi ve hemen hamile kalacağımı söledi dualarınızı eksik etmeyin...

Allah isteyen herkese sağlıklı bebekler nasip etsin...

cok uzuldum cok
ınsallah bır dahakı evladını sag salım kucagına alırsın yanlız bırsey kafamı karıstırdı benımde
esımle kan uyusmazlıgım var benım pozıtıf esımınkı negatıf 3 senedır bebek ıstıyoruz ama hıc bır sorun olmamasına ragmen olmuyor benım annem ve babamında kan uyusmazlıgı var ve bız 5 kardesız hıc bırımızde bır saglıksal sorun yok hamdolsun annemın daha doktora kontrole gıttıgını bıle bılmem kardeslerıme dogum yaptıgında sadece sanırım bebege ve anneye bır ıgne yapılıyor okadar onun dısında ben kan uyusmazlıgıyla alakalı bır dusuk sakatlık duymadım ama dogumun pesıne o ıgneler 72 saat ıcınde vurulmassa evet ölum sakatlık oluyormus sızın nasıl bebegınız bu sebeble hayatını kaybettı bır anlam veremedım ılkkez duydum acıkcası tedırgın oldum bızdede var kan uyusmazlıgı ne yapmamız gerekıyorkı bılen ler lutfen acıl yanıtlasın lutfen

merhaba biz uzun zamandır bebek istiyoruz ama olmadı bu ay biraz farklılıklar var adetimin bugün olması gerekiyo ama olmadı dudaklarım çok kuruyo ağzımdada garip bir tat var 3-4 gündür de kasıklarımda ve belimde ağrı var sanki adet olacakmısım gibi ama olmuyo bir hafta öncede göğüslerim şişti ve hassastı sonra geçti test yapmaya korkuyorum negatif çıkacak diye sizce hamile olabilirmiyim

merhaba biz uzun zamandır bebek istiyoruz ama olmadı bu ay biraz farklılıklar var adetimin bugün olması gerekiyo ama olmadı dudaklarım çok kuruyo ağzımdada garip bir tat var 3-4 gündür de kasıklarımda ve belimde ağrı var sanki adet olacakmısım gibi ama olmuyo bir hafta öncede göğüslerim şişti ve hassastı sonra geçti test yapmaya korkuyorum negatif çıkacak diye sizce hamile olabilirmiyim

tabıkı olabılırsın ama kendımden örnek veryım benımde adetlerım cok duzenlıdır gununu hatta olacagım saaatı bıle bılırım asla sasmaz bu ay 4 gun gecıktım ılkkez cok faklı seyler yasadım acabamı dedım 4 gun önce agrılardan kıvrandım cok farklı agrılar yasadım hıc olmayan seyler sonra tık kesıldı sadece gögus agrısı akabınde 4 gun sessızlıgın ardından basladı bır hafta bekle bakalım ondan sonra olmassan test yaparsın ınsallah hamılesındır

cok uzuldum cok
ınsallah bır dahakı evladını sag salım kucagına alırsın yanlız bırsey kafamı karıstırdı benımde
esımle kan uyusmazlıgım var benım pozıtıf esımınkı negatıf 3 senedır bebek ıstıyoruz ama hıc bır sorun olmamasına ragmen olmuyor benım annem ve babamında kan uyusmazlıgı var ve bız 5 kardesız hıc bırımızde bır saglıksal sorun yok hamdolsun annemın daha doktora kontrole gıttıgını bıle bılmem kardeslerıme dogum yaptıgında sadece sanırım bebege ve anneye bır ıgne yapılıyor okadar onun dısında ben kan uyusmazlıgıyla alakalı bır dusuk sakatlık duymadım ama dogumun pesıne o ıgneler 72 saat ıcınde vurulmassa evet ölum sakatlık oluyormus sızın nasıl bebegınız bu sebeble hayatını kaybettı bır anlam veremedım ılkkez duydum acıkcası tedırgın oldum bızdede var kan uyusmazlıgı ne yapmamız gerekıyorkı bılen ler lutfen acıl yanıtlasın lutfen

canım benim doktorlar iğne vuruyo eğer o iğneyi olursan hiç bir sorun olmuyo yani allah korusun oluyosa bile sebebi kan uyuşmazlığı olmuyo ben uyuşmazlık bizim ailede yada akrabalarımda duymadım o yüzden yaptırmak aklıma gelmedi kimse de demedi bu sebebpten kaybettim bebeğimi ama sen sen ol doktor kontrolü altında hamile kal yoksa bu zaman da zor oluyo allah hayırlısıyla mutlu haberi versin hepi,mize:)

Ya kızlar ya emin değilim ama galiba hamileyim gene doktor bana hiç süre vermedi bekle die zaten kürtajı cumartesi oldum paar gününe kadar temizdim hiç kanamam olmadı 3 gün sonra ilişkiye girmeye devam ettim doktorum herşey normal devam et normal yaşamına dedi internetten araştırdım da hemen hamile kalınırsa daha sağlıklı bir bebek oluyomuş rahim içi temiz ve açık olduğu için şu anda 3 haftayı geçti kürtajım karın altında dolgunluk ve aşırı halsizliğim var gene geçenki gibi belirtilerrimin çoğu kasıklarımda batma var anlayamadım adet zamanının geçmesini bekliorum lütfen söleyin tanıdığınız bu şekilde kürtaj olunca adet olmadan gebe kalan kişiler varmı acil cevap bekliorum...

Allah hepinize sağlıklı bebekler nasip etsin

Geri