Hamileyim anne olmaya hazır değilim bebeğim aldırmalı mıyım ? Ne yapacağım yorum lütfen

shkiko

Yeni Üye
Üye
Hamileyim anne olmaya hazır değilim bebeğim aldırmalı mıyım ? Ne yapacağım yorum lütfen
Merhaba arkadaşlar, aranıza bugün katıldım ve yine ben bugün 6 haftalık hamile olduğumu öğrendim. Son reglim 01.08 de idi. Son iki haftadır vücudumda değişimler olduğunu hissedebiliyordum. Reglim de gecikince dün eczaneden gebelik testi aldım ve pozitif çıktı. İnanmayıp ikinciyi de aldım onda da sonuç aynıydı. Bugün de k.d. uzmanına göründüm ve bingo 6 haftalık hamileyim :hamis:
Yeni evliyim ve beklenmedik bir gebelik oldu bizim için. Haliyle borçlar düğün masrafları hepsini hala ödemek zorundayız. Eşim evde test yaptığımızda kürtaj önerdi ama bugün ultrasonda gördüğünde vazgeçti. Ne yapacağımı bilemediğim için sizden yardım istiyorum. Biraz da korkuyorum açıkçası iki seçenekten de. Bir tarafta çok büyük bi vebal diğer tarafta bir gelecek hazırlığımız olmadan onu da zora sokmak. Fikir verin lütfen.

Selamlar ShKiko,

Öncelikle aramıza hoş geldiniz demek istiyorum. Vebal, İslam, Öbür taraf üçleminde düşünmeden önce, bu çocuğun artık karnınızda bir canlı olduğunu ve yaşam hakkı olduğunu lütfen unutmayın. Kayıt olduğunuz bu sitemiz 2007 yılından beridir faaliyette... Emin olun buradan binlerce onbinlerce gözü yaşlı ve çocuğu olamayan, bir şekilde çabalayan kadınlar geçti.... Onları düşündüğümde, bunun size verilmiş bir hediye olduğunu düşünüyorum. Zira, artık hamile kalmak bu kadar kolay değil. Lütfen size verilen bu hediyeyi kollayın ve koruyun. Artık sizde bir anne adayısınız. Ha İslami olarak ta büyük veballer altına gireceksiniz gitmesine karar verirseniz.

Gelen Kısmeti İle Gelir.... Borç dediğiniz, bu meşakkatli dünyada herkesin başında. Kimin borcu yok ki ? Herkesin borcu var. Tamam yarın için güzel bir gelecek hazırlamak adına erken diyorsunuz fakat ya sonra bebeğiniz olmaz ise, ona nasıl kıyacaksınız ? Besmelenizi çekin niyetinizi edin iki rekat namazınızı kılın.. Unutmayın, Rıskı Veren Allah'tır... Bu melekte bu dünyadaki rıskını elbette bulacak ve yiyecektir. Ha unutmadan 4 çocuk sahibi olarak, gelen her çocuğumun kısmeti ile geldiğine şahitlik etmiş birisiyim. Kısmeti ile gelecek emin olabilirsiniz.

Saygı ve hörmet ile, Rabbim, kucağınıza Sağ Sağlim almayı Nasip Etsin Amin...

Gerçekten çok çok teşekkür ederim. Dün geceden beri düşünüyoruz ve bizde nasibiyle geleceğine inandığımız için hayırlısıyla kucağımıza almaya karar verdik. İnşallah Rabbim isteyen herkese nasip eder :d040:

iNŞALLAH ana babasına hayırlı bir evlat ve iyi bir irsan, iyi bir kul olur. Tebrik ediyorum. Emin olun çok ama çok sevindim. Hayırlara vesile olsun evladınız. Acından ölen kimse yok kısmeti veren O'dur rahat olun. Herşey düzelecek güzelleşecek inşAllah :)

Geri