Hamileyim Anneyim Soru Sor

YÜSRACIM, o kahve yada pembe akıntı 9. haftaya girişte olabiliyormuş, benimde pembe akıntım olmuştu biraz çok korkmuştum, ama dr.um kırmızı olmadıktan sonra korkma dedi, çünkü bebek o haftalarda anneye bağlanıyormuş artık ve bu bağlanma esnasında böyle akıntı olabiliyormuş, bebeğinin kol ve bacakları için erken canım, bizde 14. haftada görebilmiştik ve dr amcası onları tomurcuk olarak nitelendirmiş çok hoşuma gitmişti :)

BABYANGEL, bebeğinin cinsiyeti nedir, maşallah karatelere başlamış :) valla bugünlerde arttı canım bağırsak hareketleri değil artık eminim, çünkü daha önceki bağırsak gurultularına hiç benzemiyor, resmen içimde birşey geziniyor :)

ANGELİM, bende seni merak ediyordum epeydir yoktun acaba doğum mu yaptı diye içimden geçirdim :) Maşallah canım çok az zamanınız kaldı, hayırlısıyla prensesini al kucağına inşallahhhhhhhh :)

Ablacığım benim... Yok daha doğum yapmadım ama inşallah eli kulağında olsa gerek... 38+1 oldum kızımla MAŞALLAH ;) bana kalsa hemencecik olsun istiyorum ama içimdeki melek orayı rahat buldu gibi gelmeye niyetli değil... Rabbim hepimize hayırlı hamilelikler hayırlı dogumlar nasip etsin amin inşallah.. Çok özledim sizleri bundan sonra burdayım ;))

Kızımla 38+2 haftalık olduk....
Maşallah bize.. Hani hamile melekler beni yalnız bırakmayın...

Maşallah canım, Allah nazarlardan saklasın :) Az kaldı, gel fıstık gel :)))

Bulduğum yazıyı okuyorum canım. Çoğu yerde ilk hamileliklerde bebek döner diyor. Bende mümkünse normal olsun, dikişti ağrıydı uğraşmayayım diyorum. Üstelik narkozdan çok etkileniyorum ben, kendime gelmem çok uzun sürüyor. Bebeğimin ilk günlerini sersemlemiş halde geçirmek istemiyorum. Bundan sonrası kısmet artık. Beklicez :)

YÜSRACIM, o kahve yada pembe akıntı 9. haftaya girişte olabiliyormuş, benimde pembe akıntım olmuştu biraz çok korkmuştum, ama dr.um kırmızı olmadıktan sonra korkma dedi, çünkü bebek o haftalarda anneye bağlanıyormuş artık ve bu bağlanma esnasında böyle akıntı olabiliyormuş, bebeğinin kol ve bacakları için erken canım, bizde 14. haftada görebilmiştik ve dr amcası onları tomurcuk olarak nitelendirmiş çok hoşuma gitmişti :)

BABYANGEL, bebeğinin cinsiyeti nedir, maşallah karatelere başlamış :) valla bugünlerde arttı canım bağırsak hareketleri değil artık eminim, çünkü daha önceki bağırsak gurultularına hiç benzemiyor, resmen içimde birşey geziniyor :)

ANGELİM, bende seni merak ediyordum epeydir yoktun acaba doğum mu yaptı diye içimden geçirdim :) Maşallah canım çok az zamanınız kaldı, hayırlısıyla prensesini al kucağına inşallahhhhhhhh :)

Oğlum olacak kısmetse :) Zamanı gelmiş aslında, sizin cinsiyet belli oldu mu? Bizim doktor 14. haftada %90 erkek demişti. 16. haftada da kesinleştirmişti.

.

Oğlum olacak kısmetse :) Zamanı gelmiş aslında, sizin cinsiyet belli oldu mu? Bizim doktor 14. haftada %90 erkek demişti. 16. haftada da kesinleştirmişti.

Biz 2 hafta önce gittiğimizde amniyosentez yapıldı, o gün dr biraz baktı ama çok net olmamakla gördüğüm çıkıntı beni yanıltmıyorsa erkek dedi :) şimdi sonuçlarımızı bekliyoruz hayırlısıyla, haftaya belli olucak, telefonla bildiririz dedtiler, 4 hafta sonrada kontrole çağırmıştı, yani daha iki haftamız var bebeğimle buluşmaya :) Sanırım artık o gün kesin belli olur cinsiyeti ama, bende en başından bu yana erkek hissediyorum, eli ayağı düzgün, sağlıklı ve hayırlı bir evlat olsunda kız-erkek hiç önemi yok aslında :)

Haaa birde bişi sorucam benim bu iki hafta kilo alışım biraz hızlanmya başladı, iştahım arttı valla ne yalan söyliyim, oburlaştım :( seninde bu haftalarda böyle olmuymuydu yani sık sık acıktınmı ?

Benim iştahım yanlış hatırlamıyorsam 22. haftadan sonra arttı. Aslında iştah artması da değil kilo alışım birden hızlandı. 3 haftada 6 kilo gibi bi artış oldu. Doktorumda hamur işi ve tuzu kesmemi istedi. Fakat hala hızlı kilo almaya devam ediyorum. Şu ana kadar 17 kilo aldım, üstelik doğuma daha 2 ay var. Kendimi dolma biber gibi hissediyorum :) Ortalama haftada 1 kilo şeklinde artış devam ediyor. Sonumu pek iyi görmüyorum desem yeridir. :) Sık sık acıkma hep vardı bende. Fakat akşam yediğim yemeği sabah tartıda kiloma eklenmiş olarak görüyorum. Yani yediğimi yakmak diye birşey artık benim için geçerli değil. :) Şöyle bir tavsiye verebilirim. Ara öğünde meyvenin ardından 2 tane ceviz içi yemek hem kan şekerinin daha yavaş düşmesini sağlıyormuş, hem hemen acıkmayı geciktiriyormuş. Aynı zamanda bebişlerin beyin gelişimi içinde ceviz öneriliyor hep.

Bu yıl erkek yılı sanki. Kız haberi çok nadir duyuyorum. :) Sağlıklı olsunlarda gerçekten cinsiyetin önemi yok. Umarım test sonuçlarınız güzel gelir. Sonrasında zaten fazla bir test kalmıyor. Doktor isterse detaylı ultrason ve şeker yüklemesi yapılıp testler bitirilir. :)

Benim iştahım yanlış hatırlamıyorsam 22. haftadan sonra arttı. Aslında iştah artması da değil kilo alışım birden hızlandı. 3 haftada 6 kilo gibi bi artış oldu. Doktorumda hamur işi ve tuzu kesmemi istedi. Fakat hala hızlı kilo almaya devam ediyorum. Şu ana kadar 17 kilo aldım, üstelik doğuma daha 2 ay var. Kendimi dolma biber gibi hissediyorum :) Ortalama haftada 1 kilo şeklinde artış devam ediyor. Sonumu pek iyi görmüyorum desem yeridir. :) Sık sık acıkma hep vardı bende. Fakat akşam yediğim yemeği sabah tartıda kiloma eklenmiş olarak görüyorum. Yani yediğimi yakmak diye birşey artık benim için geçerli değil. :) Şöyle bir tavsiye verebilirim. Ara öğünde meyvenin ardından 2 tane ceviz içi yemek hem kan şekerinin daha yavaş düşmesini sağlıyormuş, hem hemen acıkmayı geciktiriyormuş. Aynı zamanda bebişlerin beyin gelişimi içinde ceviz öneriliyor hep.

Bu yıl erkek yılı sanki. Kız haberi çok nadir duyuyorum. :) Sağlıklı olsunlarda gerçekten cinsiyetin önemi yok. Umarım test sonuçlarınız güzel gelir. Sonrasında zaten fazla bir test kalmıyor. Doktor isterse detaylı ultrason ve şeker yüklemesi yapılıp testler bitirilir. :)

hamileliğimin başında bulantıdan 4 kg vermiştim şimdi o 4 kilo artı 1 kilo daha yani 5 kg almıi durumdayım, yani bu kiloları aslında 1,5 ayda falan aldım, inş daha hızlı gitmem :( evet ceviz hergün yiyiyorum sadece ceviz değil, 5 er tane fındık, fıstık ve badem de yiyorum... ama sanırım ben biraz hamur işine düştüm, bunu engellemem lazım, bu gidişle yerimden kalkamam herhalde :(

aslında benimde cevremde 4hamile var şu anda 2si kız biri erkek birde biz erkek, biri daha küçük cinsiyeti belli değil yani, ama hamile topiclerinde genellikle erkek bebekler hakim :)

Benim prensesim olacaK ;))))) 38+3 oldum inşallah =) ay cok heycanlıyım bian once dogurmak istiyorum.. amniyosentezin nasıl geçti abla kolay bişi demi ? bende olmuştum.. hey gidi günler hey !!!

Geri