Hamileyim Anneyim Soru Sor

evet cnm testler bitti şükür:)bu arada kaç kiloyla hamile kaldın kaç kilo aldn toplamda?ya ben 49 la hamile kaldm şimdi 57 kiloyum hatta 58 :) çok aldm gibi ama pek göstermiyo nereye gittiyse aldğm 9 kilo??ya bnmkide ayaklaryla tepiniyo ama neden tepindiğini anlayamyorum.Aşağı aşağı vuruyo hele oturuş pozisyonm rahatszsa iice sıkılıyo beyfendi.Hıçkırdğnı nasl anlıyosn ya??çok enteresan yani ben ultrasonda gördm de hissetmedm

Ben 58 le hamile kaldım şuan 76 kiloyum. Herşey normal giderken Ramazan bayramında birden hızlı kilo almaya başladım ve şimdi ne yesem kalıyor. Buna bir bisküvi bile dahil. Haftada 1 kilodan fazla alıyorum ve doğuma daha 8 hafta var. Böyle giderse 85 le falan tamamlicam hamileliğimi galiba :) Benim doktorum toplam alınacak kilonun 10-13 kilo kadar olması taraftarı ama tabi ben sınırı aşalı çok oldu. Bence sende dikkatli ol. Hani kiloları vermeyi dert ettiğim falan yok. Bi şekilde uğraşır veririm ama bebeğime zarar vermesin bu kilolar. Beni endişelendiren bu..

Bende yatarken rahatsız olduğunda pıtır pıtır vurmaya başlıyor hemen :) Sonra haydaa dön o yana, olmadı dön bu yana :) Bu dönemde bol bol nefes alma egzersizleri yaparmış bebekler. O yüzdende çok hıçkırık tutarmış. Böyle kısa kısa, ritimli bir hareket oluyor karnımda. Bu da biraz damar atmasına benziyor. Sanki ufak ufak tekme atıyormuş gibi. Karnımın alt kısmında hissediyorum hep. Ben ayağıyla vuruyor sanıyordum. Meğer başı oradaymış :)

Ben 58 le hamile kaldım şuan 76 kiloyum. Herşey normal giderken Ramazan bayramında birden hızlı kilo almaya başladım ve şimdi ne yesem kalıyor. Buna bir bisküvi bile dahil. Haftada 1 kilodan fazla alıyorum ve doğuma daha 8 hafta var. Böyle giderse 85 le falan tamamlicam hamileliğimi galiba :) Benim doktorum toplam alınacak kilonun 10-13 kilo kadar olması taraftarı ama tabi ben sınırı aşalı çok oldu. Bence sende dikkatli ol. Hani kiloları vermeyi dert ettiğim falan yok. Bi şekilde uğraşır veririm ama bebeğime zarar vermesin bu kilolar. Beni endişelendiren bu..

Bende yatarken rahatsız olduğunda pıtır pıtır vurmaya başlıyor hemen :) Sonra haydaa dön o yana, olmadı dön bu yana :) Bu dönemde bol bol nefes alma egzersizleri yaparmış bebekler. O yüzdende çok hıçkırık tutarmış. Böyle kısa kısa, ritimli bir hareket oluyor karnımda. Bu da biraz damar atmasına benziyor. Sanki ufak ufak tekme atıyormuş gibi. Karnımın alt kısmında hissediyorum hep. Ben ayağıyla vuruyor sanıyordum. Meğer başı oradaymış :)
ya kilolar süt olarak gidiyomş bebeğe de zarar vermez merak etme.Bnm ablamda toplam 40 kilo aldı biliyo musun??bebeğe de hiç bişe olmadı ve doğum snrası bişe kalmadı için rahat olsn.Böle 20 kilo 40 kilo alan bi çok kişi biliyorum.Ben 25 yaşndaym ve hayatm boyunca 50'nin üzerine 1 kere çıktm lise dönemlerinde o da 53 idi.Şuan 58 bana öle fazla geliyo ki kendimi tombiş gibi hissediyorum hahaha ama insan acıkınca yiyo valla yapıcak bişe yok .Bnm sürekli midem kazınıyo acıkıyorum ama ALLAHTAN hamur işi yemiyorm tatlı yemiyorum sevmem.Bi de onları yesem ne olurum ALLAH bilir..Korkma cnm valla ye gitsin karnmzda can taşıyorz ihtiyaç var ki yiyoruz dimi ama?:)

Haklısın :) Ama doktorum preeklampsi yönünden korkutuyorsun beni dedi. Ona canım sıkılıyor. Çok şükür ki tansiyonum normal çıkıyor. Bi de hastalığı araştırdım biraz. Çoğunlukla gebeliğin son 6 haftasında görülürmüş. Umarım öyle bi sorun yaşamayız.. Sen kendini tombiş hissediyorsun, ben kendimi dolma biber gibi görüyorum artık :D Bir merdiven çıkışım var böyle badi badi :D Eşimde beni armutum benim diye seviyor :D Bi de üstüne gidip bana tatlılar alıp geliyor, ben bu kocayla zor durdururum boğazımı :D

Haklısın :) Ama doktorum preeklampsi yönünden korkutuyorsun beni dedi. Ona canım sıkılıyor. Çok şükür ki tansiyonum normal çıkıyor. Bi de hastalığı araştırdım biraz. Çoğunlukla gebeliğin son 6 haftasında görülürmüş. Umarım öyle bi sorun yaşamayız.. Sen kendini tombiş hissediyorsun, ben kendimi dolma biber gibi görüyorum artık :D Bir merdiven çıkışım var böyle badi badi :D Eşimde beni armutum benim diye seviyor :D Bi de üstüne gidip bana tatlılar alıp geliyor, ben bu kocayla zor durdururum boğazımı :D
ya bişi olmaz ALLAHN iznyle içini rahat tut ama tatlı konusunda da azıcık mideni tut hahaha hahaha reflün artmıyo mu??bnm en fazla yediğim tatlı sarelledir çok yerim başka da tatlı yemem ama reflümü arttırıyo.Bende kendime tombul kedi diyorum böle tombul kedilerin yürüyüşleri gibi hissediyorum.Ya bazen yemekten snra kendim kalkamıyorum eşim kaldırıyo otutturuyo falan.Ne bilim böle şeyler işte cnm ALLAHM bebeklerimize sıkıntı vermesin de hepimz razıyız değil mi böle şeylere:)

Reflü her zaman olmuyor çok şükür. Daha çok baharatlı yiyecek yediysem ya da aç karnına bisküvi yediysem artıyor. Sen tatlı hamur işi sevmediğin için şanslısın, ben sadece kahveden uzaklaştım o kadar. Mide bulantım bile olmadı. Ben ne ayakkabı ne çorap giyemez haldeyim :D He bi de bugün doktor 'bebeğin saçlı doğacak' dedi :) Zaten kel doğmasını beklemiyordum ama güzel haber oldu. :) Doğru söylüyorsun, biz çekeriz ağrıyı acıyı, bebeklerimiz sağlıklı olsun yeterki. :) Allah'ın izniyle sağlıklı sıhhatli alalım kucaklarımıza :)

ya bnde acaip çarpıntı ve nefes alamama gbi sorunlar oluyo daralıyorum.Eşim yapıcak bişe yok bu duruma diyo ama nefesm ve kalbm durucak gbi hissediyorum.Sende yaşıyo musun böle durumlar?

ya bnde acaip çarpıntı ve nefes alamama gbi sorunlar oluyo daralıyorum.Eşim yapıcak bişe yok bu duruma diyo ama nefesm ve kalbm durucak gbi hissediyorum.Sende yaşıyo musun böle durumlar?

Tabi ki canım yaşamaz mıyım? Bazen bayılacakmışım hissi veriyor. Nefes alamama zaten genel bir sorun. Bebek büyüdükçe akciğerlere baskısı artıyor. Oturduğum yerde birşey yapmazken, sadece konuşmak bile merdiven çıkmışım gibi nefes nefese kalmama yetiyor bazen. Uyurken sorun oluyorsa başının altına bir yastık daha ekle. Faydası oluyor. Ama çarpıntı çok sıkıntı yaratıyorsa ölçün, gerçi eşin kontrol etmiştir ama. Bazı kadınlarda çarpıntı ayrıca sorun olabiliyor. Öyle bi hastamız vardı, ama sadece dinlendirebiliyorduk, başka müdahale yapamıyorduk.

ya biz 19.haftada eko yaptırdık bu yüzden ama kardiyolog herşeyn normal oldunu söledi.Özellikle yemekten snra yaşıyorum bunu.Dediğin gibi yatarken yastık koyuyorum ii geliyo ama fena oldğu durumlarda mümkün değil uzanamıyorum...Ayy acaip bişe bu yaaa eşim zorlama nefes alıyosn diyo ama sanki tıkanmşm gibi hissediyorum..Çok zor bi durum yaaa 2 gün önce varya çıldrıdm resmen ayağa da kalkammıyorm tansiyon dşüyo .Bide oğlan galiba bi yerlere bastırıyomş ondan da tıkanıyomşm...neyse senn az kaldı bnm daha 3 ay'ım var ALLAH yardmcm olsn.Bu arada yarn ALLAHtan mani çıkmazsa yola çıkıcaz Mersin'e annemlere gidicz inşallah..Bn yavaş yavaş yataym malum tıkandm yürüyeym birazck:)

ya biz 19.haftada eko yaptırdık bu yüzden ama kardiyolog herşeyn normal oldunu söledi.Özellikle yemekten snra yaşıyorum bunu.Dediğin gibi yatarken yastık koyuyorum ii geliyo ama fena oldğu durumlarda mümkün değil uzanamıyorum...Ayy acaip bişe bu yaaa eşim zorlama nefes alıyosn diyo ama sanki tıkanmşm gibi hissediyorum..Çok zor bi durum yaaa 2 gün önce varya çıldrıdm resmen ayağa da kalkammıyorm tansiyon dşüyo .Bide oğlan galiba bi yerlere bastırıyomş ondan da tıkanıyomşm...neyse senn az kaldı bnm daha 3 ay'ım var ALLAH yardmcm olsn.Bu arada yarn ALLAHtan mani çıkmazsa yola çıkıcaz Mersin'e annemlere gidicz inşallah..Bn yavaş yavaş yataym malum tıkandm yürüyeym birazck:)

Hayırlı yolculuklar şimdiden canım :) Umarım bu çarpıntı çok sıkıntı çıkarmaz sana. Allah cümlemizin yardımcısı olsun. Kendine dikkat et. :)

Slm hamişler bizde dün tetanoz aşımızı olduk, kolum hala çok ağrıyor...
Kızlar 3-4 gündür, bebeşim sol tarafta olduğu için sanırım sol göbeğime ve bacağımın iç tarafına ağrı gibi bişi oluyor ağrıdan ziyade iğne batması gibi bişi, sizede oldumu böyle şeyler ..

Geri