Hamileyim Anneyim Soru Sor

Slm hamişler bizde dün tetanoz aşımızı olduk, kolum hala çok ağrıyor...
Kızlar 3-4 gündür, bebeşim sol tarafta olduğu için sanırım sol göbeğime ve bacağımın iç tarafına ağrı gibi bişi oluyor ağrıdan ziyade iğne batması gibi bişi, sizede oldumu böyle şeyler ..

Aşınız hayırlı uğurlu olsun :) Belki bebek bi yerlere baskı yapıyordur ondan ağrı oluyor olabilir. Ama zaten gebelikten kaynaklı eklem bağlarımız zayıflıyor. Bu nedenle bacak ağrıları, siyatik sinir ağrısı, bel ve sırt ağrısı normalde olan şeyler. Ben doktoruma danıştığımda 'bunlar olacak, normal, bebeğede bir zararı yok' demişti. Çok rahatsız ediyorsa doktoruna bir danış ablacım. Kas ağrıları için bazı doktorlar magnezyum verebiliyor çünkü.

.

Aşınız hayırlı uğurlu olsun :) Belki bebek bi yerlere baskı yapıyordur ondan ağrı oluyor olabilir. Ama zaten gebelikten kaynaklı eklem bağlarımız zayıflıyor. Bu nedenle bacak ağrıları, siyatik sinir ağrısı, bel ve sırt ağrısı normalde olan şeyler. Ben doktoruma danıştığımda 'bunlar olacak, normal, bebeğede bir zararı yok' demişti. Çok rahatsız ediyorsa doktoruna bir danış ablacım. Kas ağrıları için bazı doktorlar magnezyum verebiliyor çünkü.

Sağol canım :) sanırım ondan ağrı oluyor, bugün daha iyi, akşam epey dinlendim erkende yattım, af edersin birazda gaz sorunum var bu aralar sanırım bağırsaklarda sıkışmada oluyor, kalça kemiklerimde çok ağrı hissediyorum ben 8-9 haftalık kadarken başladı, o dönemde rahim leğen kemiğinin önüne geçiyormuş, bacaklarımda dizlerimin yanlarında epey uyuşmalar oldu, hala var ama o kadar değil biraz hafifledi, magnezyum zaten içiyorum canım toz şeklinde 1 aydır falan geceleri yatmadan iç demişti, artık kabızlığa da iyi geliyor, birde dr.um demesine göre erken doğumu da engelliyormuş ... :)

.

sonunda buldum senı tatlım.....mesaj atmıstım özelden...cok sevındım sonucun ıyı cıkmasına.....ıcımden erkek gecıyor canım hayırlısı bakalım...

Sağol canım benim, bende çok mutlu oldum, gerçi çokda şüphem yoktu ama merak ediyordum yinede.. benimde en başından beri içimden erkek geçiyordu, dr da kesin olmamakla erkek gibi dedi bakalım hayırlısı artık cuma öğreniriz inşalah bi aksilik olmazsa .. :)

Lalezarcım tebrik ederim canım. Cinsiyeti de öğrenmişsiniz.Kesin bile denebilir. 3,5 ayda bile biliyor iyi bir doktor. Hayırlı evlat olsun, sağlıklı olsun... En mühimi o. Ben de 7. haftadayım... :) Dün doktordaydık kalp atışlarını duyduk. Yolundaymış her şey. Bebek 5 mm filan o ses ondan nasıl geliyor yaa inanılmz bir şey, Allahımın mucizesi. O kadar rahatladım ki dün. Yakınlarımızla paylaştık artık. Kimi ağlar, kimi güler... Çok duygusal anlar yaşadık... Allahım bu duyguyu herkese yaşatsın.

Lalezarcım tebrik ederim canım. Cinsiyeti de öğrenmişsiniz.Kesin bile denebilir. 3,5 ayda bile biliyor iyi bir doktor. Hayırlı evlat olsun, sağlıklı olsun... En mühimi o. Ben de 7. haftadayım... :) Dün doktordaydık kalp atışlarını duyduk. Yolundaymış her şey. Bebek 5 mm filan o ses ondan nasıl geliyor yaa inanılmz bir şey, Allahımın mucizesi. O kadar rahatladım ki dün. Yakınlarımızla paylaştık artık. Kimi ağlar, kimi güler... Çok duygusal anlar yaşadık... Allahım bu duyguyu herkese yaşatsın.

Ahh kıyamam ben size şükür kalp atışlarını da duymuşsunuz, insan ilk günlerde çok hssas, çok duygusal oluyor, inşallah herşey yolunda gitmeye devam eder canım, inan senin adına çok sevindim :)
Valla benim içimden hep erkek geçiyor başından bu yana, hani klasik belirtiler vardır ya onlarda erkeğe yönelik, birde çin takvimi :D o da erkek diyor, dr da işte öyle erkek gibi dedi, ayrıca benim teyzemin torunu var hemşire o da ultrason resimlerinden erkek bu demişti, ama hayırlısı sağlıklı sıhhatli olsunda kız erkek hiç önemi yok, sadece cicileri almak için merak ediyor insan hepsi o kadar ..:)

Selam kızlar :) Bizde yavaş yavaş geri saymaya başladık artık. Bir kaç gün önce kontrolümüz vardı. Sağlığımız yerinde çok şükür. Doktor artık sırt üstü yatmamı istemiyor. Ya sağa ya sola yatacaksın diyor. Yaklaşık bir 10 gün kadar sonrada doğum iznine ayrılıyorum kısmetse. Hareket etmek artık iyice zorlaşmaya başladı. Heyecanda gitgide artıyor ya :) Güzel Allah'ım bebişlerimizi sağlıklı sıhhatli kucaklarımıza almak nasip etsin inşallah :)

Selam kızlar :) Bizde yavaş yavaş geri saymaya başladık artık. Bir kaç gün önce kontrolümüz vardı. Sağlığımız yerinde çok şükür. Doktor artık sırt üstü yatmamı istemiyor. Ya sağa ya sola yatacaksın diyor. Yaklaşık bir 10 gün kadar sonrada doğum iznine ayrılıyorum kısmetse. Hareket etmek artık iyice zorlaşmaya başladı. Heyecanda gitgide artıyor ya :) Güzel Allah'ım bebişlerimizi sağlıklı sıhhatli kucaklarımıza almak nasip etsin inşallah :)

Maşallah canım iyi olmanıza sevindim, niye sırt üstü yatmanı istemedi bir saknıcası mı varmış, sende benim gibi çalışanlardansın, son üç haftaya kadar çalıştın ne güzel inşallah benimde öyle olur kalanları bebişimle birlikte geçiririm inşallah, amin inşallah hepimizin sağlık ve sıhhat içinde ve mutlulukla bebeklerimizi kucaklarımıza alırız inşallah :)

Son düzenleme:
Geri