Hamileyim Anneyim Soru Sor

kızlar 2.hamileliğimi yaşıyorum.daha oğlum 1.5 yaşında zor günler bekliyo beni :( ama asıl sorun o değil bebeğim olacağı için mutluyum aslında.doktorum plesanta aşağıda dedi.bu beni çok korkuttu.böyle bi durumla karşılaşan oldumu ne olur paylaşın benimle.13 haftalık hamileyim.bebeğime bişey olurmu...korkuyorum :((

Ben de hiç bilmiyorum ki. Bu durumda düşük riski mi oluyordu? 13. haftaya gelmişsin artık bir şey olmaması lazım. İnşallah bir şey olmaz. Olumlu düşünmeye çalış, kendini strese sokma. Hamilelik bir kadının ömründe kaç kez yaşayabileceği bir şey ki keyif almaya bak. Bu ana gelebilmek için can atanları düşünürsek halimize şükretmeliyiz. ;)

Perşembe günü ikili teste gidicem. Ense kalınlığı iyi çıkmazsa amniyosentez mi yapılıyor? Lalezar sen amniyosentez olmuştun, değil mi? Öyle hatırlıyorum. O korkutuyor beni yaa. İnşallah istemez doktor. Bebişlerimizi korusun Mevlam...

Selam kızlar :) Ben doğum iznine ayrıldım geçen hafta. Bebişimin odasıydı, beşiğiydi, kontroldü derken nete giremez oldum :D Geçen hafta gittik doktora. NST ye girdim. Demezler mi akşam tekrar gel tekrar bakıcaz diye! Reaktif değil gibi bişey söylediler. Hemşireye sordum sorun mu var diye. Lafı ağzında geveledi. Doktorumda acil ameliyata girdi. Bende korktum bebeğimde bir sorun mu var acaba, bana niye açıklama yapılmıyor diye. Arkadaşlarımdan bilgi aldım sonra. Kasılmalarım artmış meğer. Tamamen hazırlıksız yakalandım bu duyguya. Hani her an olabilir diye konuşuyoruz ama, ciddi ciddi doğuma gidiyor olmak epey bi heyecanlı oldu. :) Akşam gittik tekrar kontrole, herşey yoluna girdi. Kasılmalar normale dönmüş, doğurmadım yani :D Bebişimin durumuda iyi çok şükür. Bana her geçen gün hareket etmek daha da zorlaşıyor ama 38 +'ya geldiğimde doğum olur diye tahmin ediyorum. Önümüzdeki hafta doktorum son bi kontrole çağırdı. Bekliyoruz bakalım :) Allah yardımcımız olsun :)

Perşembe günü ikili teste gidicem. Ense kalınlığı iyi çıkmazsa amniyosentez mi yapılıyor? Lalezar sen amniyosentez olmuştun, değil mi? Öyle hatırlıyorum. O korkutuyor beni yaa. İnşallah istemez doktor. Bebişlerimizi korusun Mevlam...

Canım benim yaştan dolayı direk amniyosentez yapıldı, ikili üçlü tarama testleri olmadım yani senin sanırım birde üçlü yapılır, sonra amniyosentez gerekirse yapılır, valla ne yalan söyleyeyim bende epey korkmuştum, ama Allaha şükürler olsun sorunsuz geçti, tek seferde alabildi dr.um, inşallah gerek kalmaz diyelim yinede, ama dr.un iyise korkma canım, zaten hiç duymuyorsun, beni de tek endişelendiren konu bir seferde alınamazsa, birkaç delik açmak zorunda kalınıyormuş, o zamanda düşük riski oluyormuş, benim tek korkum buydu ama Allah müsade etmedi.. :)

Selam kızlar :) Ben doğum iznine ayrıldım geçen hafta. Bebişimin odasıydı, beşiğiydi, kontroldü derken nete giremez oldum :D Geçen hafta gittik doktora. NST ye girdim. Demezler mi akşam tekrar gel tekrar bakıcaz diye! Reaktif değil gibi bişey söylediler. Hemşireye sordum sorun mu var diye. Lafı ağzında geveledi. Doktorumda acil ameliyata girdi. Bende korktum bebeğimde bir sorun mu var acaba, bana niye açıklama yapılmıyor diye. Arkadaşlarımdan bilgi aldım sonra. Kasılmalarım artmış meğer. Tamamen hazırlıksız yakalandım bu duyguya. Hani her an olabilir diye konuşuyoruz ama, ciddi ciddi doğuma gidiyor olmak epey bi heyecanlı oldu. :) Akşam gittik tekrar kontrole, herşey yoluna girdi. Kasılmalar normale dönmüş, doğurmadım yani :D Bebişimin durumuda iyi çok şükür. Bana her geçen gün hareket etmek daha da zorlaşıyor ama 38 +'ya geldiğimde doğum olur diye tahmin ediyorum. Önümüzdeki hafta doktorum son bi kontrole çağırdı. Bekliyoruz bakalım :) Allah yardımcımız olsun :)

Ahh canım Allah kolay doğumlar nasip etsin inşallah, bizlerede dua etmeyi unutma emi, burda güzel doğum hikayeni dinlemeyi bekliyoruz artık.. :)

Ahh canım Allah kolay doğumlar nasip etsin inşallah, bizlerede dua etmeyi unutma emi, burda güzel doğum hikayeni dinlemeyi bekliyoruz artık.. :)

Amin ablacım :) Allah hepimize hayırlı doğum nasip etsin inşallah. Dün bebişimin kıyafetlerini yerleştirdim dolabına. Kısmetse inşallah bir kaç hafta sonra üzerinde göreceğim o minicik kıyafetleri :) Anneciğinin karnını itip duran o ayacıklarını ellerini öpüp öpüp koklayacağım :) Kendimi gerçekten çok tuhaf hissediyorum ve çok heyecanlıyım. Her gün bir doğum rüyası görüyorum neredeyse. Yok suyum gelmiş, yok hastayeney gidiyoruz falan filan :) Umarım sizlere de cesaret verebilecek bir doğum hikayem olur :)

Amin ablacım :) Allah hepimize hayırlı doğum nasip etsin inşallah. Dün bebişimin kıyafetlerini yerleştirdim dolabına. Kısmetse inşallah bir kaç hafta sonra üzerinde göreceğim o minicik kıyafetleri :) Anneciğinin karnını itip duran o ayacıklarını ellerini öpüp öpüp koklayacağım :) Kendimi gerçekten çok tuhaf hissediyorum ve çok heyecanlıyım. Her gün bir doğum rüyası görüyorum neredeyse. Yok suyum gelmiş, yok hastayeney gidiyoruz falan filan :) Umarım sizlere de cesaret verebilecek bir doğum hikayem olur :)

Ahh kıyamam ben onun cicilerini yerim, kim bilir ne güzel şeyler almışsındır, Allahım güle güle iyi günlerde giydirmek nasip etsin inşallah .. İnşallah sorunsuz bir doğum yaşarsın canım güle oynaya kucağına alırsın meleğini, son zamanlarda bilinçaltı rüyalar görmen çok normal, sakın bunlara takılıp kendini stres yapmayasın, diyorum ... diyorumda ben napıcam bilmiyorum valla, demesi kolay değil mi :D

Ne güzel telaşlar yaşıyorsun. İnşallah sorunsuzca olur doğumun da. Korku geliştirme. Çünkü bu işini zorlaştırır. Allah yardım eder de içini ferahlat. Sen de bebeğin de iyi olun. ;)

Canım benim yaştan dolayı direk amniyosentez yapıldı, ikili üçlü tarama testleri olmadım yani senin sanırım birde üçlü yapılır, sonra amniyosentez gerekirse yapılır, valla ne yalan söyleyeyim bende epey korkmuştum, ama Allaha şükürler olsun sorunsuz geçti, tek seferde alabildi dr.um, inşallah gerek kalmaz diyelim yinede, ama dr.un iyise korkma canım, zaten hiç duymuyorsun, beni de tek endişelendiren konu bir seferde alınamazsa, birkaç delik açmak zorunda kalınıyormuş, o zamanda düşük riski oluyormuş, benim tek korkum buydu ama Allah müsade etmedi.. :)

Evet yaştan dolayı olmuş. Ben hiç yaşına dikkat etmemiştim. Çok şükür ki Allah müsaade etmedi. Ne çok istedin ve bekledin bebeğini. Sağlıkla inşallah kucağına da alırsın. Evet sorunsuz geçtiğini biliyorum testinin. Bir şey olmaz inş elbette ama doktorlar illa ki bu testleri yapıyor. Hayırlısı olsun hakkımızda...

Hatunlar nerelerdesiniz? Benim bebişin cinsiyeti için kıza benziyor dedi doktor. Ama rüyamda ben çnce kız sonra erkek dediğini gördüm. Sonradan tersi söylenen arkadaş var mı? 12. haftanın sonundayım ve yanılma payı yüksektir ama arkadaşlarıma şimdilerde ne denmişse çıktı.

Selam kızlaaarr :) Size çok güzel haberlerim var! Ben 2 gün önce doğum yaptım :D Sabah hafif bir karın ağrısıyla uyandım. Tekrar uyumayı falan denedim. 1 saat sonra aynı ağrı tekrar uyandırdı beni. Sanki ishal olmuşumda karnım ağrıyormuş gibiydi. Yine uyumayı denedim. 3. yede aynı ağrıyla uyandım. Bu kez baktım ki nişan gelmiş. :) Bende gereken yerlere haber verdim. Aheste aheste hazırlandım. Gittim doktora. Doktor 5 cm açılman var, çaktırmıyorsun ama sen doğuruyorsun dedi :D NST ye aldılar beni. Sonra suyum geldi ve başladı sancılar. Epidural yaptırdım. Hani prenses doğum diyorlar ya işte o. Yalnız ben ağrı olmayacak sanıyordum, belden aşağısı komple uyuşuk oluyormuş meğer. Hani dişi uyuştururlar hissedersiniz ama ağrı çekmezsiniz ya işte öyle oluyor. Fakat doğum sancısı geldikçe tek taraflı ağrım oldu. Yaklaşık 2 saat açılmanın tamamlanmasını ve bebişimin başının yola girmesini bekledik. Ve nihayet aldılar beni doğumhaneye. Tam 15 dk sürdü. Yanlış hatırlamıyorsam 4 ya da 5 sancı ve ıkınma evresinden sonra bebişim aşkım bi tanem dünyaya geldi :D Sonra biraz bekledik, plasentayı aldılar. Şu kadarını söyleyeyim, doğum gerçekten çok yorucu bir eylemmiş. Bittikten sonra kafamı kaldırmaya dermanım kalmamıştı. Ve doktorunuzun bütün söylediklerini uygulamak çok önemli. Zaten cesaret verici konuşuyorlar. Hadi az kaldı, bırakma falan gibi. Beklerken meleğime aşı falan yapıldı kan alındı. Yavrumun ağlamasını duydum, görmek istedim ama kafamı doğum masasından kaldıramadım. Biraz kendime gelince uzaktan görebildim. Siyah siyah saçları var yavrumun. Tekerlekli sandalyeye alındım ve nihayet bi tanemi kucağıma verdiler. İlk görüşte aşk sanırım böyle birşey. İçimden birşeyler koptu o an :) Harika bir duyguydu kızlar, Allah'ım, güzel Allah'ım bu hasreti çeken herkese bu duyguyu yaşatsın inşallah. Umarım sizlerde benim gibi yavrunuza meleğinize kavuşur, kucağınıza alır, mis kokusunu içinize çekersiniz :)

Geri