Hamileyim Anneyim Soru Sor

Selam kızlaaarr :) Size çok güzel haberlerim var! Ben 2 gün önce doğum yaptım :D Sabah hafif bir karın ağrısıyla uyandım. Tekrar uyumayı falan denedim. 1 saat sonra aynı ağrı tekrar uyandırdı beni. Sanki ishal olmuşumda karnım ağrıyormuş gibiydi. Yine uyumayı denedim. 3. yede aynı ağrıyla uyandım. Bu kez baktım ki nişan gelmiş. :) Bende gereken yerlere haber verdim. Aheste aheste hazırlandım. Gittim doktora. Doktor 5 cm açılman var, çaktırmıyorsun ama sen doğuruyorsun dedi :D NST ye aldılar beni. Sonra suyum geldi ve başladı sancılar. Epidural yaptırdım. Hani prenses doğum diyorlar ya işte o. Yalnız ben ağrı olmayacak sanıyordum, belden aşağısı komple uyuşuk oluyormuş meğer. Hani dişi uyuştururlar hissedersiniz ama ağrı çekmezsiniz ya işte öyle oluyor. Fakat doğum sancısı geldikçe tek taraflı ağrım oldu. Yaklaşık 2 saat açılmanın tamamlanmasını ve bebişimin başının yola girmesini bekledik. Ve nihayet aldılar beni doğumhaneye. Tam 15 dk sürdü. Yanlış hatırlamıyorsam 4 ya da 5 sancı ve ıkınma evresinden sonra bebişim aşkım bi tanem dünyaya geldi :D Sonra biraz bekledik, plasentayı aldılar. Şu kadarını söyleyeyim, doğum gerçekten çok yorucu bir eylemmiş. Bittikten sonra kafamı kaldırmaya dermanım kalmamıştı. Ve doktorunuzun bütün söylediklerini uygulamak çok önemli. Zaten cesaret verici konuşuyorlar. Hadi az kaldı, bırakma falan gibi. Beklerken meleğime aşı falan yapıldı kan alındı. Yavrumun ağlamasını duydum, görmek istedim ama kafamı doğum masasından kaldıramadım. Biraz kendime gelince uzaktan görebildim. Siyah siyah saçları var yavrumun. Tekerlekli sandalyeye alındım ve nihayet bi tanemi kucağıma verdiler. İlk görüşte aşk sanırım böyle birşey. İçimden birşeyler koptu o an :) Harika bir duyguydu kızlar, Allah'ım, güzel Allah'ım bu hasreti çeken herkese bu duyguyu yaşatsın inşallah. Umarım sizlerde benim gibi yavrunuza meleğinize kavuşur, kucağınıza alır, mis kokusunu içinize çekersiniz :)

Ahhh babyangel, valla öyle duygulandım ki, sabah sabah okuduğum ilk mesaj seninkiydi ve beni çok duygulandırdın, gözlerim sulandı... Senden güzel bir doğum hikayesi dinleyeceğimi biliyordum, öyle de olmuş çok ma çok sevindim Allahım inşallah bizlerede böyle güzel, kolay doğumlar nasip etsin inşallahhhhhhhh, yavruna uzun, sağlıklı, hayırlı ömürler diliyorum, Allahım onu sizlere bağışlasın, analı-babalı büyüsün inşallah, çok sevindim inan, bu hikayen beni korkularımdan biraz sıyırdı, ayrıca teşekkür ederim sana, çok öpüyorum seni, bebişinin mis kokusunuda benim için çe içine annesi... :)

Selam kızlaaarr :) Size çok güzel haberlerim var! Ben 2 gün önce doğum yaptım :D Sabah hafif bir karın ağrısıyla uyandım. Tekrar uyumayı falan denedim. 1 saat sonra aynı ağrı tekrar uyandırdı beni. Sanki ishal olmuşumda karnım ağrıyormuş gibiydi. Yine uyumayı denedim. 3. yede aynı ağrıyla uyandım. Bu kez baktım ki nişan gelmiş. :) Bende gereken yerlere haber verdim. Aheste aheste hazırlandım. Gittim doktora. Doktor 5 cm açılman var, çaktırmıyorsun ama sen doğuruyorsun dedi :D NST ye aldılar beni. Sonra suyum geldi ve başladı sancılar. Epidural yaptırdım. Hani prenses doğum diyorlar ya işte o. Yalnız ben ağrı olmayacak sanıyordum, belden aşağısı komple uyuşuk oluyormuş meğer. Hani dişi uyuştururlar hissedersiniz ama ağrı çekmezsiniz ya işte öyle oluyor. Fakat doğum sancısı geldikçe tek taraflı ağrım oldu. Yaklaşık 2 saat açılmanın tamamlanmasını ve bebişimin başının yola girmesini bekledik. Ve nihayet aldılar beni doğumhaneye. Tam 15 dk sürdü. Yanlış hatırlamıyorsam 4 ya da 5 sancı ve ıkınma evresinden sonra bebişim aşkım bi tanem dünyaya geldi :D Sonra biraz bekledik, plasentayı aldılar. Şu kadarını söyleyeyim, doğum gerçekten çok yorucu bir eylemmiş. Bittikten sonra kafamı kaldırmaya dermanım kalmamıştı. Ve doktorunuzun bütün söylediklerini uygulamak çok önemli. Zaten cesaret verici konuşuyorlar. Hadi az kaldı, bırakma falan gibi. Beklerken meleğime aşı falan yapıldı kan alındı. Yavrumun ağlamasını duydum, görmek istedim ama kafamı doğum masasından kaldıramadım. Biraz kendime gelince uzaktan görebildim. Siyah siyah saçları var yavrumun. Tekerlekli sandalyeye alındım ve nihayet bi tanemi kucağıma verdiler. İlk görüşte aşk sanırım böyle birşey. İçimden birşeyler koptu o an :) Harika bir duyguydu kızlar, Allah'ım, güzel Allah'ım bu hasreti çeken herkese bu duyguyu yaşatsın inşallah. Umarım sizlerde benim gibi yavrunuza meleğinize kavuşur, kucağınıza alır, mis kokusunu içinize çekersiniz :)

Cnm bnmmm ohhh mis gibi çok şükür almşsn kuzucunu eline:)ALLAHIM analı babalı büyütsün size bağışlasn inşallah.Sen biraz soğukkanlısın heralde bacım biraz anacm ne güzel anlatmş öle aheste aheste kalktm hazırlandm falan diyo hatun hahaha hahaha sanırım 10 gün falan önce gelmş paşan:)adı ne oldu onu soralım hemen,snra epizyo uyguladılar mı??hamilelikten snra bu duygular nasl ??cnm çok mutlu oldm valla ne güzel sıkıntısız geldi meleğin.Darısı başımıza ALLAHN iznyle inşallah.Topiği unutma arada gel fırsat bulursan:)bu arada unutmadan bişe sorcam usg ölçmleri ile doğum snrası gerçek ölçümler arasnda ne kadar fark oluyo?seni de meleğini de öpüyorum cnm RABBİM'E emanet olun ikinzde:kiss:

Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim kızlar :) Sizler içinde meleğimin kokusunu çekerim içime, inanın öpmeye kıyamıyorum... Annelik çok başkaymış meğer.. Şimdi gelelim sorulara şekercim :) Bebeğim tam 3 günlük oldu teyzeleri :) Adını Boramir koyduk (Yüzüklerin Efendisi filminden bir karakterin ismi, ismin orjinali Boromir, biz onu Türkçe'ye uyarladık hoşumuza gittiği için) Anlamı da Bora - Yağmur öncesi rüzgar demek, Mir - Fars kökenli bir kelime, beyler beyi anlamına geliyor :)

Ve evet biraz soğuk kanlı bir yapım var ama daha öncede dediğim gibi bu işin kolaylaşması için size ne söylenirse yapmanız önemli. Çünkü enerjinizi doğru yere harcamanız gerekiyor. Bende bunu yaptım :) Epizyo uyguladılar. Hiçbirşey hissetmedim ne kesilirken ne dikilirken. Estetik dikiş var ve pansumana da ihtiyaç yokmuş. Sadece ve doğal olarak ağrı çekiyorum ama gün geçtikçe ağrı da azalıyor, her gün biraz daha rahat hareket ediyorum. Emzirmek için epey çaba harcıyorum. Hırslıyım bu konuda. Canım epey yanıyor ama bebeğimin sarılık olmaması ve daha sağlıklı beslenmesi için emzirmem gerek. İlk başlarda zor emzirmek. Hem anne acemiliği var, hem bebeğin öğrenme evresi var. Ama ikimizde yavaş yavaş öğreniyoruz, gün geçtikçe daha iyiye gidiyor emzirme işi :) Ölçümlerde fark pek yoktu. En son 2 hafta önce kontrole gitmiştik. 2900 dü kilosu 45-46 cm de boyu demişti doktor. 3200 doğdu oğlum, 50 cm de boyu var :) Yarında ilk doktor kontrolü var :) Yalnız aranızdan normal doğuran olursa, yani prenses doğum yapan olursa, doğumdan sonra bol su içmek ve yürümek gerekiyormuş. İdrar yapmadan taburcu etmiyorlar. Çünkü sonda takılıyor. (Tabi doğum yapmadan önce sonda çıkarılıyor) Bana bilgi verilmedi malesef, o yüzden hastanede 2 saat daha geçirmek zorunda kaldım :S

babyyangel hayırlı olsun sağlıklı büyür oğlun nşallah bende 12 haftalık hamieyim bi sorun sıkıntı yaşamıyorum şükürr...benim tek sıkıntım eşim yanımda olmayacak 1 ay ve ben doktora gidemeyecegim çünkü ben doguda biyerdeyim burda dogru düzgün hastane yok en yakın hastane 1 saat mesafede benim ikili testimi yaptırmam lazım

Babyangel çok ama çok sevindim her şeyin yolunda gitmesine. Oğluşuna kavuşmuşsun ve mutlu son. Ohh ne güzel. Allahım analı-babalı bir ömür sağlıkla büyütsün. Prenses doğum benim de hayal ettiğim bir şey. İnşallah olur. Çok mucizevi bir duygu yaa. Onu kollarına almak... mis misler gibi süt kokuyordur o şimdi bizim yerimize de sat sarmala annesi iyi bakın kendinize. İnşallah o ufacık şikayetlerin de kalmaz. Zaten annelik inanılmaz bir güç ve enerji katıyormuş insana... Eminim sende de öyle oluyordur. Darısı arkadaşlarımızın başına... Adıyla yaşasın. Güzel, değişik bir isim... Allah bahtını açık etsin.

slm kızlar bende aranıza yeni katıldım.9haftalık hamileyim 5 yaşında bir kızım var.çok zor geçiyor günler.bulantı ve halsizlik bitiriyor beni.birde buna uyku eklenince gerisini hiç sormayın zaten:)umarım bulantılar uzun sürmez.kızımda 6. aya kadar sürmüştü.umarım aynısı olmaz.

slm arkadaşlar....ben 5+4 haftalık hamileyim.....ilk başlarda hamilelik belirtileri yaşadım baya...şimdi hiç bir belirtim kalmadı....bunun böyle olması normal mi???kanamam falan kötü hiç birşey yok...çok korkuyorum...hamiş arkadaşlar yardımcı olurmusnuz??en belirgin belirtim kasıklarım ve göğsümdü...göğsüm aynı ama kasıklarım yok artık...böyle bir durumla karşılaşan oldumu hiç arkadaşlar....yardımcı olur musunuz??

Geri