Hamileyken Serophene İçmiş Olabilirim

A

Ayşen Ulu

Forum Okuru
Hamileyken Serophene İçmiş Olabilirim
Merhaba, 3 senelik evliyim, evliliğimizin başından beri korunmuyorum, hamile kalamayınca doktora başvurduk 1 sene önce, eşime ve bana gerekli tüm testler yapıldı ancak gebeliğe engel olabilecek hiçbir sorun bulunamadı. Sonuç olarak doktor yumurta sayısını ve oluşumunu güçlendirmek için serophene tedavisine başladı. 3 ay deneyeceğiz olmazsa sonrasında aşılama deneriz dedi. İlk ay serophene kullandım ve tam günümde adet gördüm ama kahve rengi lekelenme şeklinde başladı sonra çok az geldi ve sadece 2 gün sürdü. Ben adet oldum ama bu az adet kanamasının ilacın etkisiyle olduğunu düşündüm, yine de içimde bir şüpheye idrar testi yaptım negatif çıktı. Gönül rahatlığıyla 2.ay serophene ilacımı içmeye başladım. Dr'un önerdiği ilişki günlerinde eşim seyehate çıktı ilacı boşuna içmiş oldum, tedavinin 2.ayı boşa gitti, ilk ay da tutmadı zaten diye üzülürken, ilginç birşey oldu. 2. ay adetim 3 gün gecikti. Şu an korku içindeyim, ya ben ilk ay hamileyken üstüne gördüysem ve 2. serophene'i hamileyken içmişsem. İçinde hamilelikte kesinlikle kullanılmamalıdır yazıyor. Gebelik testi yaptırmaya da korkuyorum. Hamile olmadığımı öğrenmekten bıktım ama bu kez de hamile olduğumu öğrenmek istemiyorum çünkü ilaç kullanımı yüzünden onu aldırmak zorunda kalmaktan korkuyorum. Benim yerimde siz olsanız napardınız?

Selamlar vallahi ne denir bioemiyorum ama bence hamile degilsindir. Yazdiklatini sonuna kadar okudum hayatim hemen senin yerindr olsam kosa kosa hastaneye gider kan testi yaptirirdim hemde hic düşünmeden.Bence vakit kaybetme ve test yaptir bu arada bu konuyu takio educem lütfen sonucu konuya yaz

Geri