Handanca'nın İskambil Falı *Resimli anlatımlı* güncellendi.

handanca

Daimi Üye
Yönetici
Handanca'nın İskambil Falı *Resimli anlatımlı* güncellendi.
iskambil falları iskambil kağıtlarının anlamları falı anlamları falı kartlarının
Arkadaşlar bunun için 52 kağıda itiyacımız yok. 52 Lik desteden almamız gereken kartlar;

1'Ler , 2'lEr, 6 Lar 7 Ler 8 Ler 9 Lar, 10 Lar, Valeler, kızlar, papazlar
handanca-destesi1-3795.jpg
handanca-destesi2-7203.jpg
handanca-destesi11-9866.jpg

şimdi ;
1 Ler; kalbinizi temsil eder (bu 1'in biri sizsiniz. mesela; tenim açık kumral ozaman kupa 1'Li benim.bu benim kalp duygumu temsil edecek. sevdiğimiz insanda açık tenli ise onun kalbi içinde karo 1'i seçmeliyiz. mesela bu iki kalpli kart üstüte gelince durum iyidir)
handanca-destesi4-3283.jpg
handanca-destesi10-9664.jpg

2 Ler Üzüntü (kupa karo geçici üzüntü, sinek ve maça derin üzüntüdür)

6 Lar Para ( kupa ve karo hemen gelecek, sinek ve maça zamanı olan paradır)

7 Ler teklif (kupa ve karo güzel ve yakın teklif, sinek ve maça üzücü ve daha zamanı olan tekliftir)
8 Ciddiyet (kupa ve karo iyi, sinek ve maça ciddiye alınmamayı gösterir)

9 Ayrılık (kupa ve karo geçici ayrılığı, sinek ve maça uzun süreli ayrılığı gösterir.)

10 Evlilik ( kupa ve karo yakın tarihi , sinek ve maça süresi daha var anlamına gelir)

Vale gönlünüzdeki erkek (birlikte olduğumuz insanın kalbi için karo1 seçmiştik. burda karo valeyi seçeceğiz, kalan valeler diğer erkeklerin kalplerini temsil edecek)
Kız sizi temsil edecek (yukarda kendimizin kalbini kupa1 yapmıştık buradada kupa kızı seçeceğiz bu kendimiziz.. kalan 3 kız ise diğer kadınları temsil edecek)
Papazda büyük insan (abi baba patron vs.)

Şimdi desteden bu kağıtları ayırın. karın iyice. kağıtların ön yüzünü kendinize çevirip sırayla elinize alın.
handanca-destesi12-6202.jpg

handanca-destesi12-7447.jpg

(Bizi ilgilendiren yukardaki örneği baz alırsak; karo 1 , kupa 1, karo vale ve kupa kızıdır.)

kağıtları sırasıyla tek tek diğer elimize alırken kupa kızı görünce kupa kızı dahil altındakilerle onu alıp kenara ayırın.

handanca-destesi15-2206.jpg

kalan kağıtların sırasını bozmadan devam ediyoruz
sonra kupa kalp gelince aynı şeyi yapın,
erkekte karo vale ve 1'i seçmiştik.
bu dört karttan hangisini görürsek kağıdı orada kesip ayırıyoruz.

o kartları görene kadar kağıtları üstüste biriktiriyoruz.
alınacak kartları ve altlarını aldıktan sonra
elimde çok kağıt kalıyor diyenler buraya dikkat ediniz. 4. üncü yani son kartımızı görünce sadece onun altını almıyoruz.

handanca-destesi13-4552.jpg

üstüste ayırdığımız kağıtları elimize alp ters çevirip karşıdakine soruyoruz.
handanca-destesi13-9426.jpg

ilk kartı altmı üst mü diye sorup, alt dediyese alttan üst dediyse üsten ilk karı çekip ortaya koyuyoruz. Şimdi devam ediyoruz.
kendimize bakıyorsak kendimize soracağız.
Sağ mı Sol Mu?

handanca-destesi15-7244.jpg

bu iki soruda diyelimki alt ve sol dedik. kağıdı alttan çekip bi sağ bi sola kağıt koyarak diziyoruz. sol taraf bizim tarafımız sağ taraf ise erkek tarafı oluyor. artık kağıdın anlamlarını bildiğimize göre yorumlamak çok kolay olacak.

handanca-destesi13-8989.jpg

Bu örnekte, erkeğin kalbi ortada çıktı. Benim kalbim sol yani kendi tarafımda çıktı.
demekki onun sevgisi bana daha fazla. (kalbim kendimde çıktığı için)
Yanlız benim kalbimin yanında esmer bir erkeğin kalbi ve kendi çıktı. bu da demeki beni düşünen seven esmer bir erkek var. Hemen onunüstünde yaşlı (papaz) adam çıktı. buda demekki onun tarafından da birini tanıyorum. Kendi taraımda evlilik kartı (sinek 10) koyu çıkmış. evlilik düşüncem falı açtığım insanla şuan görünmüyor demek.

Erkeğin tarafına bakarsak,siyah yedi var hemen kupa kız (ben) üstünde çıkmuş. benden kötü bir haber alacak erkek. Erkek benle evliliği düşünüyor (kupa 10) vede akabinde güzel bir teklifle gelecek bana (kupa 7)

örnekler çoğaltılabilir..
Diğelimki sağ tarafta erkek kalbinin yanında (erkek karo idi) maça bi kalp gördük. bu erkeğin başka bi kadını düşündüğünü gösterecek. (çok kötü değilmi)
diğelim karo kalp ve kupa kalp üstüste geldi. bi yaramazlık yok demektir.:)
Arkadaşlar sevgilililer için açılan bu kart genellikle doğru çıkıyor. denedim ben.
öğrenirsenizde çantanızda bu kartlarla gezeceksiniz baştan söylemiş olayım. :zonked:

NOT: Yorum için talepte bulunmayın. Bu bölüm öğrenmeniz içindir.

Ce: Handancanın İskambil Falı öğrenebilirsiniz

öğrenin diye yazdım kıs:D

Cevap: Handancanın İskambil Falı öğrenebilirsiniz

Çok karışık gibi geldi bana yapmaya çalıştım,olmadı hangi kart neyin yanında üstte anlamları verilen kartları nereye koyacağız ve kaç tane koyacağız gibi,rica etsem biraz detaylı anlatırmısınız,teşekkürler

Cevap: Handancanın İskambil Falı öğrenebilirsiniz

Çok karışık gibi geldi bana yapmaya çalıştım,olmadı hangi kart neyin yanında üstte anlamları verilen kartları nereye koyacağız ve kaç tane koyacağız gibi,rica etsem biraz detaylı anlatırmısınız,teşekkürler

yeniden daha detaylı bi anlatım yaptım. umarım işini görür:)

Geri